Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz teo77 #3883 üzenetére

    Legyél türelmes! Be fog ugrani és onnantól tök egyszerű lesz. A változók kezelése nekem nagyon sokáig mumus volt, aztán egyszer csak leesett a tantusz és azóta síma ügy. Bár, a helyi változók globálissá alakítása még nem kerek. Tudom, hogy mit kéne, csak nem tudom "Robotul" beállítani.

    Egy módszer. Bökj az új műveletre és keress a "dátum és időnél" riasztás műveletet! Nem fogsz találni. Ebből tudhatod, hogy a riasztás nem művelet, hanem esemény. Esemény az, amire szeretnéd, hogy a Robot "figyeljen", reagáljon. A művelet pedig az, amit szeretnél, hogy végrehajtson, amikor az esemény bekövetkezik. Még egy tipp. A Robot szám, majd ABC sorrendben mutatja a parancsokat (sztem ez kevés, kéne vmi rendezési/átrendezési lehetőség (pl. csoport szerinti), de most ez van). Csináltam 001Teszt, 002Teszt és így tovább parancsokat. Ha megnyitom a Robotot, akkor ezek az elsők, ezeken szoktam kísérletezni. Mindíg van egy-két üres tesztparancsom. Ha félbehagyok vmit, akkor felül kiveszem a pipát az engedélyezés elől. Ha működik és meg akarom tartani, akkor átnevezem az adott project -ben szereplő parancsot (parancsokat) és új, üres tesztparancsot készítek az átnevezett pótlására.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák