Új hozzászólás Aktív témák

  • Scaevola

    tag

    Gyerekek... elakadtam.
    Bizonyára öregszem, mert van vagy 10 eljárásom különböző esetekre, ennek ellenére képtelen vagyok létrehozni egy parancsot... igaz ilyen elven még nem készítettem egyet sem.
    (Tamás, pont az jött elő, amiről e-mailen beszéltünk, de nem akarlak privátban nyaggatni :DDD )

    NFC tag érzékelését Tamás megoldotta, tök jól működik.
    Ehhez kapcsolnék műveleteket, de nem úgy, hogy ha bekövetkezik az esemény, akkor történjen meg mondjuk a wifi bekapcsolása, hanem úgy, hogy
    megvizsgálnám, be van-e kapcsolva a wifi és ennek megfelelően döntenék.

    Konkrétan:
    egy NFC tag-gel tudatnám a telefonommal, hogy adott helyen vagyok, vagy ha az adott helyet elhagyom.

    Tehát a tag nem azt mondja a telefonnak, hogy OTTHON, hanem feltételektől függően azt, hogy OTTHON v. UTCA.

    Ugyanez a kocsiban lévő taggel is.
    KOCSI vagy UTCA
    Mert ha beülök, érintek, akkor aktiválom az auto kihangosítást, GPS-t, stb.
    Kiszálláskor nem kívánok másik taget használni, hanem ugyanazt érintve szeretném az utcai beállításokat érvényesíteni.
    A robotnak abból kéne tudnia eldönteni, hogy a kocsiba épp' be- v. kiszállok, hogy pl. aktív-e a GPS.

    Míg egy hálószobai tag esetén nagy segítség az idő (reggeli érintés = ébredés, esti érintés = lefekvés) addig az utcára történő kilépést nem tudom ennyire egzakt módon meghatározni.

    Tehátaszongyahogy:

    Esemény:
    - NFC tag érzékelve
    Műveletek:
    - Wi-Fi beállítása
    állapot: be
    - Fényerő beállítása:
    50%
    stb
    stb.

    Ezt akárhányszor érintem, minden esetben ezeket fogja végrehajtani.
    Hogyan tudom megvizsgáltatni a robottal, hogy milyen állapotban van a Wi-Fi?
    Próbáltam szöveg illesztéssel, de nem sikerült.

    Mit gondoltok? :))

    apex

Új hozzászólás Aktív témák