Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Algieba

    őstag

    LOGOUT blog

    A Karácsony három napja pont olyan téli napok lehetnek mint bármelyik másik. Rajtunk múlik, hogy élünk az ünnep kínálta plusz élményekkel vagy sem. Megértem, ha valaki közömbös a legjobb ünneppel szemben, vagy akár ellenszenves neki az ilyenkor szokásos őrült pörgés. Bár én szolidan pörögtem, az évek során kialakult rutinom szerint ugráltam végig az ünnepi felkészülés pontjain. :)) Ezért nekem semmi gondom Karácsonnyal. Gyermekkoromban sincs traumatikus ünnepi élmény. Az sem zavar, hogy nagy valószínűséggel saját családom (férj és gyerekek) nem lesz, mert mindig lesz, akit/amit szeressek. Alapból igényli a meleg érzésű szívem a pozitív élményeket. :) Ezért hajlandó vagyok tenni értük, aktívan megélem az élet jó oldalát is. Persze Karácsonykor is meghalhatunk, vagy valamelyik szerettünk, kiderülhetnek mocskos dolgok, és kitörhet a III. világháború, bár ennek van a legkisebb esélye, de csak azért, mert az élet Karácsonykor is tartogathat pocsék meglepetéseket nekünk, még nem fogom utálni ezt a három napot. Hiszen a Karácsony még mindig az egyetlen olyan ünnepe az életünknek, amikor lehetőségünk van tényleg jól érezni magunkat. Persze máskor is jól érezheti magát az ember, de a Karácsony másfajta jó érzést ad mint pl. egy alkohol párás, dübörgő zenés buli. ;)

    A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

Új hozzászólás Aktív témák