Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k.mark87

    tag

    válasz k.mark87 #116 üzenetére

    amúgy azzal sem értek egyet, hogy ennyiért ezt várhatja el az ember. ha az iphone előállítása 30-40ezer forint között van, akkor ez a masina meg van 25ből bőven. peeersze, a fejlesztés, termelés irányítás, logisztika, reklám, pr, blablabla, ez mind költség. Ha nem ismerném a dörgést, én is azt hinném, hogy itt 20forintra ki van számolva a költség és még én érezhetem magam kivételezettnek, amiért megvehetem ezt a telefont, ilyen olcsón. Hát jó ha látjuk, hogy azért annyira ez sem olcsó, igenis dolgozhatnának még azon a kamerán.

  • modeart

    tag

    válasz k.mark87 #117 üzenetére

    Tök igazad lenne, de nem osztom érveidet. :)
    Egy. Ez egy ilyen telefon. Lehet ezen dühöngeni itt a fórumon, de ha te az év 80%-ában fényképezővel szeretnél rohangálni akkor ez nem a te telefonod és kész. Én legtöbbször az emlékeimet a fejemben őrzöm, nem fotózok le minden szirszart amit az utcán találok, szemetet, szaró kutyát, fogatlan öregasszonyt.... az emberek többsége annyi fotót készít életében hogy soha nem tudja végignézni azokat (max ha egyszer) a gyerekei meg már leszarják, nem az ő emlékük...mi lenne ha megélnénk pillanatokat, és nem fotóznánk azokat folyton? Két szánalmas ember van a világon aki folyton a fülén tartja a telefonját (a környezetével már nem is kommunikál?) a másik meg aki maga előtt tartja és fotóz minden ganédombot.... :)

    Kettő. Ezt írtad:
    " Anno az első fényképezőgépünket még 150.000 ezerért vettük németbe"
    Látod látod látod. Csak kibújt a szög a zsákból. Képes voltál 150 rugót kiadni egy szar 2Mpixeles fényképezőért... ja hogy akkor az még jónak számított?? és most miért is nem jó??? Jó az öregem, csak te lettél "igényes".
    Én megértem azokat az embereket, akiknek a technikai fejlődésével növekszik az igényük is, hisztiznek, verik az asztalt.... csakhogy a megnövekedett igényhez megnövekedett ár is társul.. valljuk be. Ez egy olcsó teló, ha neked az agyadban ez egy "korszerűtlen" megoldás, akkor vegyél valami drága szart és kész, amit majd 5 év múlva már szintén le fogsz fikázni, öregkorodra meg elő se veszel, mert olyan szar minőségűnek fog addig számítani hogy szúrni fogja a szemed.(Az is érdekes, akik itt verik az asztalt a kétmagos processzorért, pedig egy 800Mhz-esért 3 évvel ezelőtt bárkit lepippantottak volna..... hogy mint fogyasztók manipulálva vagyunk? Hát persze! De ezt valljuk be és ne legyünk már konzumhülyék).

    Persze tudna az Alcatel is jó kamerát beletenni, de nem ennyi pénzért. Az egy dolog, hogy mennyi az előállítási költség, nagyon jól tudjuk a gyártók szépen be is tudják árazni (sőt, még túlárazni is) a cuccaikat. Ez egy jó/ár érték arányú termék és minden viszonyítási alap kérdése.

    És én értékelem a digitális kamerában lévő 5 évvel ezelőtti technikát IS, mert akkor is voltak emberek, akkor is fotóztunk, akkor is élveztük a képeket és senki nem hisztizett és nem pixelháborúzott hogy miért nem 100Mb egy fotó...... és semmivel sem voltunk szegényebbek se, ha nem láttuk kristálytisztán és élesen a képbe 10x-esen belzoomolva, hogy bizony Pistikének ott fikás volt az orra... vagy a kerítésen kopott volt a festék... Jézusom, most komolyan mindenki azért fotózik, hogy a fotók nagy részét (amelyet úgyis mobiltelón néz meg vagy feltölti a fészbukra, ahol egy pár centis kockában meg lehet tekinteni) többszörös zoommal vizsgálja át mint Columbo a gyilkos hajtókáját? Ez most komoly?

    És most máglyára velem, biztos belegázoltam egy-két lélekbe... ;] :o

    [ Szerkesztve ]

  • TGYI

    csendes tag

    válasz k.mark87 #336 üzenetére

    Ja, tud nagyobb felbontást is. Ez volt a default nálam. Ezeket a menüket úgy állítják össze, hogy a témában ismeretlen ember is megértse, minek következtében aki valamelyes ismerős, csak találgat, hogy mi mit jelent.

    Itt alacsony, közepes, magas és jó fokozatok vannak, így sorban. Nem néztem végig őket, magason állt, gondoltam ez a legnagyobb. Hát nem. A jó jobb, mint a magas.

    1-2 apróság: szó esett a médialejátszás alatti hangerőállításról. Apró figyelmetlenség, hogy rádióhallgatáskor meg kell nyomni a kéernyőfeloldást, és utána lehet a hangerőt állítani. Na a koherencia kedvéért az mp3, stb lejátszásánál viszont nem kell kioldani a képernyőt. Viszont a rádiózás során az eredeti headset felbvő gombját megnyomva leáll a rádió. El viszont nem indul, akármilyen kombinációban nyomkodjuk. Ezzel szemben az mp3-mak lejátszásánál elindul, tehát pillanat-álljként működik a headset gombja. A headset egyébként telefonáláshoz használható minőségű, működik a felvevő gomb. A telefon belecsörög a fülhallgatóba is, sajna nem minden kütyü áll ezen a "magas" szinten.

    Viszont ha valaki, eteleg a 993D-s fórumból tudna segíteni, hogy mi módon lehet leválasztani, unmountolni a mikro SD kártyát. A kézikönyv nagy bölcsen csak annyit mond, hogy kivétel előtt ezt kell tenni. Ismervén a Linuxot ez természetes. Na de hogyan, mert én biz nem találom a beállítás/SD kártya & telefon tárhely menüben. Formázni lehet, mert azt állati sűrűn szoktuk ugye, de leválasztani... Így marad a kikapcsolás.

    Az akku: Reggel 97-98 %-ról szoktam indulni, éjfél körülre ez 40%-ra szokott lemenni normál telefonálás (két kártyás módban), rádióhallgatás és nem kevés tesztelés, próbálkozás mellett. Az erősen szubjektív értékelésem szerint ez nem rossz. Ha valaki nagy proci igényű dolgokat csinál folyamatosan, akkor estére biztos le tudja nullázni az akkut. Persze réges rég a Nokia 5110-emen egy 1600 mAh-s Li ionos akku volt, azt hetenre egyszer töltöttem. De az már rég elmúlt.

  • imiadmin

    őstag

    válasz k.mark87 #370 üzenetére

    hogy mi értelme????

    jöjjön egy tanmese. természetesen a szereplők és a cselekmény kitaláció műve...

    a telóban van egy magán kártya és egy céges kártya.
    adott az a szitu, hogy pont fent vagy a létra tetején és cseréled a villanykörtét.... a teló meg lent az asztalon... és természetesen te vagy készenlétben a cégnél...
    közben megcsörren a teló egy olyan számról ami nincs benne a telefonkönyvedben hogy hozzá legyen rendelve a kontakthoz egyéni csengőhang...

    honnan tudod, hogy le kell-e ugorjál és azonnal fel kell-e vedd a hívást (mert hát készenlétes vagy) vagy ráérsz, mert a magán számodra érkezett a hívás?

    csak onnan, ha alapból két csengőhang van a két kártyához.... :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Fefe66

    tag

    válasz k.mark87 #370 üzenetére

    Amiadmin tökéletesen leírta a problémát mert a dual telót használók 80 % a szerintem céges+magán kártyával használja őket.Én egy kereskedelmi cégnél dolgozom és a bejelentkezésnél nem mindegy hogyan szólok be a telóba,ha van egy kis pörgés nagy segítség lenne hogy ne keljen a kijelzőn keresni ki hív,ráadásul szép napos
    időben még nehézkes is lehet.Most 918D használok kb 3 hónapja (elötte hagyományos samu volt az tudta ezt)
    a saját kártyán levő contaktokhoz külön külön rendeltem csengőhangot ami az esetek többségében működik is
    de van amikor megbolondul minden bejövő hívás az alapon szól ,még nem tudtam rájönni mi az oka ,sokszor idegesítő tud lenni samu után

    Xiaomi Mi 8 ,HiMedia Q5 Pro,Sony STR-DR1060,EPSON_EH-TW5210

Új hozzászólás Aktív témák