Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0xmilan

    addikt

    válasz Mana86 #19378 üzenetére

    Mert a gyári recovery egy hulladék és semmit nem tudsz vele csinálni, tulajdonképpen nincs is. Mikor recovery-ről beszélünk, akkor a cwm(clockworkmod) recoceryt értjük alatta. Ezzel tudsz ROM-okat telepíteni, biztonsági mentést csinálni, etc.

    Illettve ez a (módosított) recovery kell a ROM készítője szerint a ROM flasheléséhez. Olvasd el qltsar logout bejegyzéseit..!

    [ Szerkesztve ]

  • lalszi

    aktív tag

    válasz Mana86 #19378 üzenetére

    Na, akkor leírom én hogy szoktam:
    1. OTU-val felraktam egy rári romot

    2. Felrakok egy recoveryt. Legegyszerűbb szerintem qltsar mesterét felrakni nekünk link: [link] innen idézem:

    " b, Nincs a készülékünkön ClockworkMod Recovery: ebben az esetben készülékünket kikapcsoljuk, majd a hangerő le gomb nyomvatartása mellett bekapcsoljuk a telefont. Mindaddig nyomva tartjuk a hangerő le billentyűt amíg a készülék kijelző -és háttérvilágítása el nem alszik, ezután a következő zip fájlt [link] kicsomagljuk egy tetszőleges mappába, majd az install.bat fájl indításával elvégezzük a recovery flashelését. Sikeres flashelés után a készülék újraindul. A flashelés csak akkor hajtható végre, ha a számítógépünkön a készülék driverei sikeresen fel vannak telepítve! "

    3. Recovery módban indítás:

    " a, Billentyűkombinációval: a készüléknek kikapcsolt állapotban kell lennie, majd a hangerő fel billentyű folyamatos nyomva tartása mellett bekapcsoljuk a készüléket. Amint a telefon rezzen egyet, és kivilágosodnak a kapacitív billentyűk fényei rögtön fel kell engednünk a bekapcsoló gombot, és azon nyomban megnyomnunk a HOME billentyűt. Miután a kijelző háttérvilágítása akíválódott, mindkétt billentyűt felengedjük, majd bebootol a ClockworkMod Recovery

    b, Bármilyen widget, Reboot Menu segítségével.

    c. Terminal / CLI segítségével: adb reboot recovery "

    4. SD-re felrakom a telepíteni szánt romot / kernelt / szkriptet / stb-t.
    Akár recovery módban is rátudjuk másolni, van egy menüpont a felcsatoláshoz és akkor látja a pc az sd-t.

    5. Telepítem recoveryből a főzött romot / kernelt / stb-t

    6. Ez nem biztos, hogy kell, de én újra szoktam telepíteni a recoveryt is (még mindíg a recovery módban) a biztonság kedvéért. Jó qltsaré és gulyuké is, mindkettő megtalálható a neten

    7. Telefon restart (recovery menüből)

    8. Telepítem a link2sd-t - persze előtte már partícionáltam az sd kártyát - és beállítom hogyan linkeljen. (Vagy használhatunk int2ex scriptet is. Nekem most az van és még van 650mb szabad belső memóriám és gyorsabb a telefon indulása is.)

    9. Használtba vehető a rom (arra a pár napra amíg újat nem próbálok :) )

Új hozzászólás Aktív témák