Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz emvy #171 üzenetére

    Én általában respektállak, de ennél sommásabb véleményt nemigen tudtál volna kipréselni Magadból. Nagyon sok indoka lehet annak, hogy valaki Linuxot használ: nem akarja kidobni a régebbi gépét, amit már a WinXP utáni Windows-ok megennének reggelire; nem akar fizetni az OS-ért; alapvetően biztonságosabb Linuxot használni; unoka ledobja nagyinak, mert nem akarja fél évenként újratelepíteni a rendszert; szervert akarsz üzemeltetni; szoftvertelepítés alapvetően egyszerűbb és biztonságosabb, mint Windows-on; és még kb. milliónyi egyéb oka lehet annak, miért használ valaki Linuxot. A shell scripting igen hasznos és hatékony, ha értesz hozzá, de önmagában nem oka annak, hogy valaki Linuxot használjon (ha fontos a bash jelenléte, akkor Cygwin Windows-on).

    #174 King Unique: az, hogy valamit célszerűbb, hatékonyabb terminálból megcsinálni, nem jelenti azt, hogy csak onnan lehet - nyugdíjasok is használnak Ubuntut, köszönik, jól megvannak vele. A Linux részesedését meg illik a helyén kezelni: desktopon 1-2%, mindenhol máshol markánsan jelen van. Televíziók, telefonok, tabletek, routerek, szerverek, szuperszámítógépek - mindenhol sokkal magasabb a részesedése.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • attila9988

    őstag

    válasz emvy #171 üzenetére

    Ja, csak ha nem hasznalod a terminalt, akkor kb. semmi nem indokolja, hogy Linuxot hasznalj.

    Nekem a terminál, vagyis a shell script -ek használatának lehetősége csupán csak egy a számtalan indok közül, ami miatt ezt a rendszert használom szívesebben.
    Egyébként megfordíthatjuk a kérdést.... nekem a starcraft 2 az egyetlen indokom a windows használata mellett.... :DD Ezért van egy hely, és egy gép, amin ez van, a többin meg van normálisabb operációs rendszer....

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák