Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Sajnálom, hogy meghalt a lánya, de annyi agya azért lehetne az apukának, hogy ez a béna összefoglaló nem fogja elemezni a képek hangulatát.

    Igazából az az igazán szánalmas már, hogy a többség mennyire sokat tulajdonít egy-egy frászbukos "eseménynek". Az apuka meg inkább a gyászával foglalkozzon, ne azzal hogy mi történt a fészbukon.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz fene_vad #29 üzenetére

    "Facebook képébe tolta a bulizó emberek képét, középen a halott gyerek arcával..."

    Vajon a facebook bármilyen alogritmusa tudta, hogy az ipsének meghalt bárkije is?
    Hint: Nem.

    Mielőtt naivozol itt bárkit is, előbb gondold át hogyan működik egy ilyen site. Meg azt is gondold át, hogy ha valaki képet posztol a facebookra, akkor ezzel milyen feltételeket vállal... amiket már akkor elfogadott, amikor belépett az oldalra.

    A feltételek között pedig ez is benne volt.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz fene_vad #32 üzenetére

    "- nem naivoztam le senkit, engem naivoztak le"

    Ja tényleg, hát akkor igaza volt ;]

    "- a facebooknak nem kell tudnia, ki halt meg és ki nem, elég, ha nem vájkál a képeim között és nem készít übergagyi vagy akármilyen albumokat."

    Inkább azt kéne felfogni, hogy nem kell képeket feltölteni egy olyan rendszerbe, ahol ki tudja mit csinálnak az adatokkal, mert akkor ilyen történhet (történik) és akkor mehet a sírás.

    Szóval te most épp azt akarod megmagyarázni nekem (ill. inkább másoknak), hogy a facebook mekkora egy rohadt szemét, de azért használod továbbra is, pedig tudod hogy a használata mivel jár.

    Ha én feltöltök a frászbukra egy képet, és az meg kirakja valahova, akkor hiába pofázok, hogy mégis milyen erkölcstelen, a hibás én leszek. Ha nem akarom hogy visszaéljenek a képeimmel, vagy olyan célra használják, ami nekem nem tetszik, akkor nem töltöm fel.

    Ez az eset nem etikátlan volt, hanem pech. Felrakott egy képet a csávó, az meg bekerült egy albumba.

    Ha ez velem történt volna meg, akkor fogom és törlöm. Naés akkor mi a frász van? Az biztos hogy nem hisztiznék miatta worldwide.

    Felesleges ezt túlmagyarázni, meg eszméket erőltetni bele.

    Az ÁSZF meg ott van, vagy elfogadod és használod az oldalt, vagy nem fogadod el, és nem használod. Ugyanez itt a PH-n.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz fene_vad #43 üzenetére

    Nem tudsz meggyőzni a lukas érveddel és már egyből szélsőségekkel jössz... Gratulálok.

    "ÁSZF-el meg ne takarózz. Egyrészt mert a jóerkölcs emberileg és jogilag is felülírja, másrészt mert akárki is légy, te magad sem olvasod el az agree klikkelése előtt 99%-ban."

    Nem én takarózok az ÁSZF-fel, hanem azok a szolgáltatások, amiket igénybeveszel. Ha pedig a szolgáltató az ÁSZF-ben leírtak szerint jár el, amit te elfogadtál, akkor hiába vered az asztalt és jössz az erkölcseiddel.

    A facebookot amúgy óvatosan használom, nem töltök fel semmi olyan tartalmat, nem osztok meg, nem írok bele stb. pláne nem olyat, ami később kellemetlenül érinthet. Ergo nekem soha nem lesz ilyen problémám, mint az úrnak akiről a cikk szól. Az úr pedig saját magának köszönheti a bosszúságát. Ez van, ezt kell elfogadni. Vagy nem kell, és a facebookot sem kötelező használni, de az viszont halál biztos, hogy senki nem kényszerít arra hogy családi, bensőséges, privát fotókat osszál meg egy nyilvános weboldalon.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz janos1988 #60 üzenetére

    Az egy hónapja történt esethez ennek a facebookos dolognak abszolút semmi köze, még csak hasonlóság sincs, és jobb lenne ha ezt nem is kevernéd ide.
    Mint már írtam, sajnálatos az ipse esete. Viszont egy automatikusan működő rendszer ellen balhézni több mint gáz.
    A hibát ő követte el azzal, hogy egyáltalán regisztrált facebookra. Azzal meg csak fokozta a helyzetet, hogy még fel is töltött képeket a magánéletéből, amire egyébként senki sem kényszerítette, de még csak nem is kérte. A feltöltéssel ő maga vállalta következményeket, amiket valszeg el sem olvasott. Szóval a bosszúságát saját magának köszönheti.

    Mielőtt valaki feltölt egy képet saját magáról az internetre egy olyan oldalra amit bárki láthat és bármit csinálhat a tartalommal, előbb át kellene gondolnia hogy mivel jár ez az egész. Utólag persze lehet rinyálni, hogy kicikiztek, lefikáztak stb. de ez benne volt a pakliban, eső után köpönyeg.

    Azzal amúgy nincs semmi probléma, hogy te meg a haverod lázadtok a facebook ellen, csak az a baj hogy nem csináljátok jól.
    Aztán mehettek majd az ügyvédeitekkel meg a jogaitokkal is ahogy itt az egyik hozzászóló írta, csak az a baj, hogy a világ egyik legnagyobb vállalkozásából valószínűleg jóval több megnyerő ügyvédre futja. Ezt pedig a képek feltöltésekor is észben kellene tartani.

    [ Szerkesztve ]

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz #72042496 #65 üzenetére

    Olvastam őket.

    A konklúzió akkor is az, hogy a facebookot csak mértékkel és megfontoltan kell használni. Ha kell egyáltalán.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #100 üzenetére

    Már írtam, hogy elolvastam.

    A kifejezésmódja akkor is túl drámai, és túl nagy és felesleges figyelmet kapott ez az egész frászbuk fícsör..

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz dabadab #102 üzenetére

    "Egeszen konkretan mi tul dramai benne?"

    A blog előadásmódja, és a kép a lányával. A pár száz olvasóközönség meg épp elég volt ahhoz hogy nagy hírverés legyen belőle.
    A facebookos tevékenységek meg épp egy szót nem érnek meg. Én pedig nem reagáltam túl, hanem elmondtam a véleményem :)

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák