Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • The Seer

    tag

    válasz Valdez #131 üzenetére

    Egy szóval sem állítottam, hogy nincsenek gondok, sőt!
    Én egy oldalról beszéltem, te meg a hozzászólásod első felében egy oldalról a többiben egy nem ide tartozó dologról.

    (#132) Valdez: Igaza van. Aki egy másik embert pusztán a vallása vagy a származása (amiről végképp nem tehet) miatt ítél el az minden csak nem civilizált. Arra nem gondol az okos ilyenkor, hogy visszafelé ez pontosan így van. Ha az egyik oldal gerjeszti a dolgot akkor a másik is fogja.
    És ne hozd fel nekem a törvénykezést meg a többi elbaszott dolgot, mert az aztán tényleg nem kapcsolódik semmilyen formában az IT-hez.

    (#134) DiVaD: Olvasd el Steiner Kristóf nyilatkozatát a meleg felvonulásról. A melegek többsége elítéli azt a retardságot.

    [ Szerkesztve ]

    Ingyen notebook tartó #UPDATE: http://surl.hu/3D7d35

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Valdez #132 üzenetére

    A civilizált magatartásban alapfeltétel, hogy egyenrangú emberként kezelnek minden embert és nem különböztetnek meg senkit hátrányosan származása, vallása vagy nemi identitása miatt. Ezt nem én találtam ki, szimplán ez is része a másság tolerálásának. De aki szembemegy ennek a toleranciának és másokat is erre biztat, az könnyen veszélyessé válhat a társadalomra. Németországban is csak egy kis rasszista csoporttal kezdődött minden úgy 100 éve.

    (#137) Tikakukac: Nehezen védek egy olyan civilizációt, ami nem létezik. Nálunk (és sajnos a Föld legtöbb pontján) nincs se teljes civilizált társadalom, se valódi demokratikus társadalom. Azonban a törekvéseknek ilyen irányba kéne mutatnia és nem ettől el. A társadalmi problémák megoldhatók lennének, ha az érdeke lenne a vezető politikai hatalomnak, ehelyett ma már diszkriminációra nevelik a gyerekeket. Én 12 éves koromig azt se tudtam, hogy van olyan, hogy cigány, pedig a nálam 16 évvel idősebb nővérem élettársa az volt, ahogy a nálam mindössze másfél évvel fiatalabb unokahúgom is az félig. De sose tűnt fel, hogy másképp néznének ki.
    Egyszerűen nem kéne újra és újra az emberekbe, főleg gyerekekbe szuggerálni, hogy különbséget lehet tenni ember és ember között. Minden probléma forrása, hogy állandóan felhívják a figyelmét az embereknek arra, hogy például a cigányoknak barnább a bőre és vannak jellegzetes vonásai, ezek miatt pedig már a cigány és a vonás szavak is sértésnek számítanak, ami megint csak figyelemfelhívás és ront a helyzeten. Egy hatalmas öngerjesztő folyamat az egész, amit le kéne állítani.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Valdez #159 üzenetére

    A diszkriminációról van szó, nem a hagyományokról és a népcsoportok létezéséről.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Valdez #161 üzenetére

    Egészen pontosan melyik népcsoport melyik hagyományára gondolsz, ami veszélyezteti a társadalmunkat? Bár én tudom a választ: nincs ilyen, de azért érdekel a véleményed.

    (#165) attila9988: Alig tudom követni a fórumot, a mai napom sűrűre sikerült.
    Az nem igaz, hogy nálunk nincs negatív diszkrimináció. Konkrétan ismerek olyan vállalkozót, akinek azért kellett kirúgnia egy cigány szakemberét, mert az ügyfelek nem akarták, hogy ott legyen, amikor beszerelik a riasztórendszert hozzájuk. Nem érdekelte őket a szakképesítése és a feddhetetlensége, csak a származása. De unokahúgomra is nézett már úgy biztonsági őr boltban, hogy kedvem lett volna beverni a képét. Ez a diszkrimináció, amikor feltételezik valakiről, hogy elkövet valamit pusztán a származása miatt.
    Az általad emlegetett pozitív diszkrimináció pedig pont az, amiről én is írtam többször, hogy az elvileg a kisebbség jogainak védésére tett kísérletek okozzák az ellentéteket és növelik a feszültséget, miután kialakultak. Ahogy írtam is: ha újra és újra elmondják neked, hogy cigány helyett mondj romát, azzal nem azt mondják, hogy a cigány is magyar és teljes jogú ember, hanem annyit, hogy ő más és másképp kell kezelni.
    Amúgy amiről írsz, az az áramlopásos eset, az megosztás. Nem pozitív diszkrimináció, hanem a meggátolása annak, hogy egyenlőség legyen és meg tudjanak férni az emberek egymás mellett. Mert amíg káosz van a nép között, amíg el vannak foglalva az egymásra mutogatással, a politikában is lehet káosz, senki sem fog odafigyelni. Ilyesmikkel remekül be lehet tömni a sajtó száját is, nehogy arra szaglásszanak, amerről kiderülhetne olyasmi, ami hamar összerántaná a népet és magyar, cigány, zsidó, de még az afrikai bevándorló is egységesen a vezető politikusok lemondását követelné. Valahol feljebb említették a római jogrendszert, hogy arra épül a jog ma is. Mi is származik még Rómából? Oszd meg és uralkodj! Ezt követi ma a politika.

    De mindezek után újra leírom: nincsenek jellemző bűnözésformák egy népcsoportra se. Az emlegetett cigánybűnözés a visszaélése egy népcsoportnak a jogi hézagokkal és a mesterséges tabukkal. De ha cigányok lennének többen és a magyar lenne az ő helyükben, a magyar ugyanazt csinálná. Egy népcsoport sincs jobban beprogramozva a bűnözésre, mint bármely másik. Egyszerűen a közeg az, ami meghatározza, hogy mi történik. De ugyanezeket a helyzeteket máshol mások használják ki. A legnagyobb bűnözők nem cigányok, nem zsidók, de még csak nem is keresztények. És még a nevüket is tudjuk.
    Környezet és visszaélés. Ez minden emberben ott van. Nincs különbség a cigány és a nem cigány között, csak a cigány olyan közegből jött, ahol gyakorlatilag erre nevelték. De ha te nőttél volna fel egy visszaeső bűnöző cigány helyében, majdnem ugyanazt tennéd.
    Erről persze lehet filozofálni tovább, de mivel mind ugyanahhoz a fajhoz tartozunk, nincsenek különbségeink a származást tekintve. Csak a nevelésben és a közegben. De azt gyorsan ki lehetne javítani, csak ugye... érvényesül az "Oszd meg és uralkodj!" elv.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Valdez #182 üzenetére

    Még egyszer kérdezem, melyik népcsoport melyik hagyománya veszélyezteti a társadalmat? Ez a válaszod tulajdonképpen értelmezhetetlen számomra, mert a tartalmát csak úgy címezhetted nekem, ha semmit sem olvastál el abból, amit eddig leírtam.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • MageRG

    addikt

    válasz Valdez #184 üzenetére

    A cigányok körében ez azért érdekes kérdés, mert már itt vannak 700 éve ...
    Bírom ezt a közhelypuffogtatást.
    Nem, ez nem igaz. A cigányok több hullámban vándoroltak be Magyarországra. Akik már 700 éve itt élnek egyáltalán nem lógnak ki a magyarok közül. Nem is mondanád meg róluk hogy az őseik kik voltak.
    Akikkel a legtöbb probléma van, azok az oláh cigányok, viszont ők még 150 éve sincsenek itt.
    Kb. 15 perc guglizással utánanézhetsz.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

  • MageRG

    addikt

    válasz Valdez #189 üzenetére

    Egy frászt. Lesznek többgenerációs freestyle színesfémgyűjtő családok.
    De még ha "magától" meg is oldódik a probléma idővel, mindig jön egy újabb bagázs aki magától nem tud beilleszkedni.
    A svédek épp mostanában szembesülnek ezzel.

    "What is bravery, without a dash of recklessness!"

Új hozzászólás Aktív témák