Új hozzászólás Aktív témák

  • attila9988

    őstag

    válasz Rickazoid #130 üzenetére

    Aki cigánybűnözésről meg zsidóbűnözésről beszél simán bűnözés helyett,

    Most ebbe mélyebben nem lehet belemenni, mert azt a szabályzat nem engedi, de a fenti kettőből legalább az egyik, mindig, mindenhol a világon megkülönbözteti saját magát. Akkor őket is elítéled ezért a cselekedetükért, vagy nem teszed?

    A másik említett pedig nálunk eléggé különleges szerepben van. Pl ha valaki csúnyán néz rájuk, akkor rasszizmust kiállt a sajtó, de pl ha kirabolnak mondjuk engem, akkor mélyen hallgatnak arról, hogy kik is voltak, és "fiatalok" lesznek... EZ az igazi kettős mérce, és megkülönböztetés. Más szóval pozitív diszkrimináció, ami ténylegesen károkat okoz a társadalmon belül. Hidd el nekem, én nem a rózsadombon élek, első kézből ismerem hogy mi zajlik a hétköznapokban, és azt is látom, hogy a kormányaink tutujgatós stílusban, folyton áldozati szerepben megjelenített védencei masszívan ki is használják hogy sok esetben a jog felett állnak, kimondottan, vagy kimondatlanul pusztán a származásuk miatt.
    Az, hogy sokan azt érzik megoldásnak hogy egyszerűen nem beszélnek a problémáról, óriási hiba. Ha meg beszélni merek a problémáról, akkor meg azonnal rám nyomják a rasszista bélyeget. Ez pedig ördögi kör, mert így még az is meg van tiltva, hogy bármilyen megoldás napvilágot lásson.

    Egyébként pedig, ha nincs cigánybűnözés, akkor gondolom nincs cigányzenész sem, de még cigánypecsenye sem. SŐT, érdekelne hogy miért is van cigány önkormányzat? Ha ugyanis csak magyar állampolgárok vannak, akkor nincs is szükség cigány önkormányzatra... újabb ellentmondás.

    Kicsit gondolkodjatok is azon, amit leírtok. Mindig, minden álláspontot meg kell vizsgálni, és értelmezni kell. Én is elolvasom pl a legelvetelmültebb ballib oldalakat is, pedig a hányinger elkap, annyi baromságot írnak le. De soha nem jutna eszembe betiltatni őket, csak mert nem egyezik a véleményem az övékkel.
    És ez itt a lényeg, erről szól a cikk.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

Új hozzászólás Aktív témák