Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Béééla #46 üzenetére

    "A jó tartalomért fizetni szándékozók igényeit (és méretét), nem mást"

    Világosíts fel kérlek, főleg mivel ennek a boncolgatásába bele sem mentem, de te tudni véled, hogy el vagyok tévedve.

    ""Bezzegnyugaton" 20€ Play kártya 20€,"

    Te is ennyiért kapnád, ha bankkártyával megvennéd. Ne nyafogj már ezen ennyit.

    "És akkor most én is mondjam: kiragadtál egy extrém példát?"

    Ember, mi olyan extrém példa van abban, hogy a Google Play-en vásárolhatsz a telefonszámlád kontójára? Te jöttél azzal, hogy a bankkártya és PayPal oldalról is el vagy lehetetlenítve a Play-en... én meg hoztam harmadik opciót is. Gondolom ez sem lesz jó valamiért. Neked mindenáron kapargatós plasztik feltöltőkártya kell.

    "Ha észrevetted volna a korábbi HSZ-ekből: rohadtul nem kalózkodom, csak megpróbálom az egyszerű egyszeri ember helyzetét megérteni és vázolni."

    Nem, te felvázoltál valami teljesen fogalmatlan, rugalmatlan, fillérbaszó, mindenre kifogásokat kereső embert, akinek a rögeszméje, hogy online boltokban kapargatós feltöltőkártyákkal akar fizetni és mivel ezt nem teheti meg, ezért rendben van a kalózkodás.

    Közben ne felejtsük el, hogy a szórakoztatóipar termékei nem alanyi jogon járó, a mindennapi élethez nélkülözhetetlen árucikkek, hanem luxus. Akinek tényleg a nullköltséges vagy legalábbis olcsó művelődés, művészethez hozzájutás kell, az nincs ebben akadályozva, én is egy csomó olyan filmvetítésen, színházi előadáson, galériában fordulok meg rendszeresen, ami tényleg filléres hozzájárulást igényel, nem beszélve a remek filléres indie videojátékokról meg Steam leárazásokról. De a "túl sok a yachtod, úgyhogy ezt most ingyen elveszem" mindig akkor jön, amikor drágán előállított tartalmat akar valaki, de fizetni már nem óhajt valami ködös maszlagra hivatkozva.

Új hozzászólás Aktív témák