Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyix

    őstag

    válasz leviske #68 üzenetére

    dehogynem kell új avatar... mégis egy másik telepítésnél honnan tudná hogy hol az avatar?

    Amúgy a WLM szép, de legalább lassú, szar és batárnagy. Rohadtul felidegelt nem is olyan rég, mikor felraktam, és vagy 10 percig azzal szüttyögött, hogy telepítse a live telepítő telepítőjét, ami telepíti az wlm telepítő telepítőjét, ami telepíti a wlm-et, és már kész is :D 200 mega eltűnt a vinyómról, következő installkor már pidgin ment fel, és azóta az megy...

    És emellett még rohadt lassú, és erőforráspazarló is a wlm (mint általában az m$ cuccok).

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz VaniliásRönk #76 üzenetére

    Fail, ugyanis pont hogy logikus. Csak egy picit kell utánanézni(2 perc kb), és mindennek meg van a helye. Nem úgy mint az idióta wines rendszerben ahol minden 500 felé szanaszét hever, és vagy nincs helye valaminek, vagy 8 helye van.
    Én is wint szoktam meg, 10 év win után láttam először linuxot (persze nem úgy kezdtem hozzá mint a sok majom, hogy egy linux nevű wint fogok kapni, hanem egy másik oprendszert, nem is anyáztam, hanem 2 perc alatt utánanéztem a dolgoknak, pár óra után már forráskódból telepítettem programokat (ma már ha akarnék sem tudnék mert nincs már semmi szükség rá, minden megvan enélkül)), és bizony gyorsan rájöttem mennyire rendezetten és szépen van felépítve. Itt már nem vagyok rászorulva saját rendezésre mint win alatt(pff program filesba telepíteni minden fost pff na az a rémség, 0 elkülönítés semmi rendszer összevissza), itt már jó az alap is, mert már az is logikus.

    Attól hogy te megszoktál valamit, nem lesz logikus...

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz Morden24 #82 üzenetére

    dehogy tárolja. Az aláírást, nevet igen de az avatart nem... mindig az alapértelmezett gyári avatar került be új telepítésnél.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz VaniliásRönk #79 üzenetére

    jobbklikket próbáltad a felbontásra? :D
    Egyébként van az asztal menüjében is felbontásra link, talán adminisztráció/képernyő felbontás.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz kisza25 #107 üzenetére

    ingyenes win7 nincs, lopott van (így vagy úgy, mert vagy az m$-től lopod, vagy az adófizetőktől...)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz VaniliásRönk #88 üzenetére

    Hát mit mondjak? Szar a windóz ennyi. 3.11-el kezdtem most win7-nél tartok. Még mindig szar, alapjaiban.
    Már akkor azt mondtam hogy szar, mikor azt sem tudtam a unixot vagy linuxot vagy makkost eszik-e vagy isszák, mert nálam a szarság NEM relatív. Én arra is azt mondom hogy szar ha szar, aminél jobbat nem ismerek, mert én a szarságot nem mástól teszem függővé. Ha valaki rohadt büdöset szarik, és valaki rózsaillatút ugyanúgy szar marad a rózsaillatú is :)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz VaniliásRönk #131 üzenetére

    milyen meglepő... vista kezdéskor instabil bugos driverek voltak, amik az alatt a 3 év alatt kiforrottá váltak, és mivel a win7 ugyanolyan drivereket eszik, ezért ezeket a kiforrott drivereket használja (kb készen kapta őket). ez aztán a win7 érdeme hápersze... azért az a fura hogy ezekkel a kiforott driverekkel meg a vistának sincs semmi baja...
    imádom ezt amikor pont a vista érdemei miatt verik magukat hogy milyen jó a win7, és pont nem azok miatt ami tényleg a win7-érdeme.

    A legviccesebb az, hogy a superfetch vistánál anno "szarfoslefoglalja a memóriát, kerregteti a vinyót" volt, win7-nél már ugyanez "fúúúdegyorsanindulnak 100x gyorsabban(ezt így kiszámolják ugye :D) indulnak a programok, deejóóóó"

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz sztikac #152 üzenetére

    Azért mert neked nem sikerült, ne hidd azt hogy nekem sem. Én nagyon is jól elvagyok a számítógéppel, szar oprendszerekkel is, bár sokkal jobb élmény lenne jobbat használni, és hatékonyabb ;)

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz VaniliásRönk #140 üzenetére

    Érdekes, nekem vistán is 1 percen belül volt a boot, 6gb rammal...
    sleepnél viszont nekem is érdekes dolgokat csinált, konkrétan még 2009 közepén is, sleepből visszatérve ez ment: kép szétesik, videodriver restart, megint szétesik, restart, megint, restart, megint, restart, majd kékhalál. De ennyi, meg persze a wines szokásosok.

    A hűtőt meg az alaplap vagyis a bios tekergetni, nem az os. Legalábbis amd-nél így van.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz VaniliásRönk #155 üzenetére

    egyáltalán nem lassú. Mondogathatod nekem, de 1 év vista használat után, és 2 hónap win7-után azt mondom rohadtul fel van fújva az egész, jóval kisebb a különbség a kettő között.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz leviske #217 üzenetére

    hát ha valaki mondjuk linuxon amiatt akad fenn, hogy nem elég csicsás, az ottani alternatíva, az bizony nem normális. Ha veled ez van, kezeltesd magad. (azt sem értem miért használod ezt a puritán ph fórumot, teljesen gagyi az egész, sokkal szebb fórumtémák vannak :D) Vagy használd az üzenőprogramot arra amire való. Én általában a szép fehér textboxot látom csak, mert kommunikálok vele, a főablakot is akkor nyitom meg ha rá akarok írni valakire, arra az 5 másodpercre.
    A wlm meg nem minimálisan lassabb, hanem egy lassú szar, nem kicsit, és rohadt nagy is, borzalmas telepítővel.

    (egyébként az amsn úgy néz ki mint a wlm... lassú az is, de legalább nem foglal 200 mega helyet és 1 perc alatt feltelepül :) )

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #219 üzenetére

    "középiskola végéig debianon toltam, olyan szinten, hogy az egyik admin voltam. mit is nevelnek belém?"

    Most kb az egyetlen kivételt mondod? Mert ha megkérdeznél ma egy gyereket mi az az os, azt mondaná vindóz. Mit tanul? windózt meg wördöt. Ennyi. Minden iskolában ez van. Választás nincs.

    A registry meg tényleg szar, lehet hogy nem lassít, de nehezen átlátható(nem lehet tudni ránézésre mi mihez tartozik, csak utánanézve), és egy szeméttdomb (tökmindegy hogy nem lassít, de otthon a szobádban sem hagysz ott minden szemetet ugye?).

    Vista sp3 létezik? hmm én még csak sp2-nél tartok :D

    "Win7 pedig egy teljesen új rendszer"

    Ha teljesen új rendszer lenne nem win-nek hívnák, és nem lenne kompatiblis a winnel...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #231 üzenetére

    ja énis észrevettem, a traumát az okozza, hogy az install gomb megnyomása után feltelepíti a live telepítő telepítőjét, ami feltelepíti a wlm telepítő telepítőjét, ami telepíti a wlm telepítőt, ami végre feltelepíti a wlm-et, mindezt akár 20 perc szüttyögéssel. Na ez a trauma.

    Ha 56 megát foglalna (márpedig ez nem igaz, max a wlm mappája ennyi, de ugye winen elszór mindenhol minden szart, megbízhatóbb a partició szabad területét nézni), az is sok. Mi 56 mega egy szöveges üzenőprogramban? És mi foglal 24 mega ramot egy üzenőprogramban, hol vannak brutális részletességű 3d modellek, és brutális felbontású sok textúra abban, sehol?
    Na igen, az optimalizálatlanság, a felesleges erőforráspazarlás... pont mint a flight simulatorok :), azok is aztán mintapéldái az igénytelenségnek (bmp-s textúrák :DDD több tízezer külön fájlban)

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #233 üzenetére

    "én mást hallottam. tudtommal már érettségit is lehet linuxon/linux-szal..."

    Jól hallottad, csakhogy az érettségi kb 2 óra, és a számtech oktatás több évig tart... na ott nem válassztasz. Érettségin is kötekedésnek veszik ha linuxozni akarsz.

    " szerintem logikus dolog, hogy valaki "ránézésre" akar tudni mindent, ahelyett, hogy utánanézzen egy leírásban? az autódat megszereled fejből?"

    Szerintem nem logikus. Talán egyszerűbb lenne úgy hogy józsi programja/ és azon belül minden ami ahhoz a programhoz tartozik.
    Vagy akár egy mappa tele programnév.ini-kkel. Ránézésre lehet tudni mihez tartozik, utánanézés nélkül.

    Ja autómat is szerelgetem valamennyit utánanézés nélkül, pl a kerékcserének nem kell utánanézni, sőt a hűtőfolyadék utántöltésének sem...

    "azt mondtam új, nem azt, hogy más.

    Nálam a "teljesen új", egy alapokról újrakezdett dolgot jelent...

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #235 üzenetére

    nem tudná letölteni az összetevőket :D ez mekkora szar már. Azt miért nem tudja? nemmegy a dáánlód? hogy van hogy a többi program feltelepül telepítéskezelő nélkül, sőt még egy sima zipes kicsomagolással is?
    Lassú a netem? peersze. A szüttyögés elején már rég túl volt a letöltésen... vagy az akkora 900 kbyte/sec-es letöltés nem volt elég?

    "tehát igaz, de mégsem. követlek."
    Ennyire nem ismered az imádott rendszeredet? Nem tűnt fel, hogy főleg az m$ programok még a saját mappájukon kívül vagy 80 helyre rakosgatnak fájlokat? (system32, prog files common akármi, és még lehetne sorolni).

    "én szoktam még videotelefonálni, képeket megosztani és néha játszani is."

    Azt ezekben mi 56 mega? Ezek a kódok normál esetben max kbyteokat foglalnak. De most hogyvan már hogy jelentősen bonyolultabb, több dologra képes nagyon sok soros lefordított programok még mindig százkilobájtokban, vagy max néhány megabájtban mérhetők egy ilyen egyszerű program mint a wlm 56 mbyte?
    Az is fura, hogy ezekre képes jópár más program, mégis kisebbek és gyorsabbak :)

    Tényleg a videotelefonálás hogy megy? Nemrég még simán hanggal se lehetett használni az msnt hogy ne szakadjon 2 másodpercenként, miközben ventrilo, ts meg skype-al órákig lehetett beszélni mellesleg jobb hangminőségben? :)

    "te már csak tudod. miért nem írsz valami hatékonyabbat?"

    Jó kis ovis marhaság. De megmondom miért. MERT NEM AZ ÉN DOLGOM, és mert minek ha már mások megtették helyettem?

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sanyix

    őstag

    válasz moonman #238 üzenetére

    "és mit ad isten..."

    Olyat is mutass amikor nem ilyen szép szabályokat betartó programok használják ;)

    Ugyanis ez inkább egy formai szabály, megvan engedve bélának hogy az ő óttóversen.exe programja xvxcvjxhxdhvsdghjgjdgfdgfdkkgdfj néven írja be magát a registrybe. Úgy már nem olyan szép mi?

    "nem, te most kötöszködsz."

    Ezt énis írhattam volna jópár megjegyzésedre.
    Te is milyen relativizálós vagy :D mondtam már, leszarom hogy más milyen, ez ilyen és kész :) másnál is belekötnék.

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

Új hozzászólás Aktív témák