Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz Morden24 #138 üzenetére

    "Én is. Nem is keveset, nem is egy hardveren. Nem volt lassú, mint a tetű. Gyorsabb volt, mint az XP. Akkor most melyikünknek van igaza?"

    Akad ami gyorsabban fut rajta mint XP-n, ki lehet mérni, érezni nem, ezzel szemben iszonyú lassan bootol (4GB-tal is 5 percig szüttyög, le se sz*rja), én sokszor indítottam újra, mert sleepből visszatérve mindenféle hülyeséget csinált (a hűtést 100%-on járatta nonstop, ha közben másik Wi-Fi hálózathoz vittem ahhoz már az istennek nem akart csatlakozni), Windows 7-tel érdekes módon ilyen problémák nincsenek, másfél percen belül kész a bootolás, a programok is anélkül indulnak, hogy a HDD led átmenne tompított fényszóróba, eszébe nem jut tekerni a hűtőt, Wi-Fi pikkpakk, felismerve akárhol. A driverek nem okolhatóak, mivel sok driver még Vistás, köszönet érte a gyártóknak és a HP supportnak. :R

    "Ja, jó is volt a statisztika, miszerint a BSOD-ok ~30%-át nV driverek okozzák. Érdekes módon ez később megszűnt. Akkor most mi van, szar volt a Windows, és megtáltosodott, vagy egyszerűen megtanult a sok szerencsétlen drivert írni?"

    Az nVidiánál egy évig csak a Vista drivereket gyúrták, nyilván erről nem a M$ tehet, de ahogy a Linux esetében is mindig mondom, ettől a felhasználó nem boldogabb, neki ugyanúgy használhatatlan a gépe.

    "Ha nem telt volna el 3 év hardver- és driverügyileg, akkor pontosan ott tartana a Win7 (még az RC-je is), mint a Vista."

    Ez nem egészen igaz, mert a 7 az XP-nél is gyorsabb (XP-s gépre is feltettem a 7 RC-t, az XP egy-egy komolyabb program futtatása után percekig swapolt de nagyon durván (1GB RAM), a 7-nél ez mindössze néhány másodperc), másrészt ott volt az XP, azzal is volt nyűg rendesen az elején (csak rég volt), hiába volt előtte Windows 2000, aminek ugyanolyan javított, kicsinosított változata, mint a 7 a Vistának.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák