Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sanyix

    őstag

    válasz sztikac #152 üzenetére

    Azért mert neked nem sikerült, ne hidd azt hogy nekem sem. Én nagyon is jól elvagyok a számítógéppel, szar oprendszerekkel is, bár sokkal jobb élmény lenne jobbat használni, és hatékonyabb ;)

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • cucka

    addikt

    válasz sztikac #295 üzenetére

    Ha valaki olyan vállakozó szellemű hogy tönkrevág egy Win-t annak a linux se lesz nagy kihívás...
    Elvileg lehetséges, gyakorlatilag nem túl valószínű, az általad vázolt, hozzá nem értő felhasználót célzó támadások nem igen léteznek windows-on. Rendszergazdai jogosultságokkal minden rendszert tönkre lehet vágni szándékosan, ez ellen legfeljebb annyit lehet tenni, hogy arra kell törekedni, hogy a felhasználó csak indokolt esetben rendelkezzen rendszergazdai jogosultságokkal. Linuxban ez alap és a Microsoft-ék is felismerték ezt, az új Windows-okban meg van oldva.

    (#293) 5h4rK
    Van egy kellemes erzesed, olyan mintha az egeszet te csinaltad volna es a tied lenne
    Igen, elkaptad a lényegét a linuxos júzer experience-nek, szerintem ennek két oka van:
    - Parancssor. Ugye a legtöbb program parancssorban (is) működik, mint ahogy a programozók által készített programok is ilyenek, hacsak nem kifejezett követelmény a GUI.
    - A GUI esetlenségei. Nézd meg a Win vagy a MacOS GUI-ját, technikai szempontból nem különbözik sokban egy linuxos GUI-tól, viszont ott az érzés, hogy minden pixelre pontosan a helyén van, tökéletesen elrendezték, hibátlanok a betűtípusok, minden egységes és így tovább. Aki fejlesztett már GUI-s alkalmazást, az tudja, hogy ezt megvalósítani sokkal nehezebb, mint amilyennek elsőre tűnik. Persze ez technikailag nem jelent különbséget, ráadásul szubjektív az egész, de mondjuk a Win7 kinézete után nekem a 9.10-es Ubuntu a házilag barkácsolt érzést jelenti.

    Ha nem vagy programozo akkor az, hogy "open source" nem sokat segit rajtad, kulonben pedig csak a gondolat mar joleso, hogy ugy formalod a rendszered ahogy akarod.
    Programozó vagyok, de számomra annyira nem jóleső gondolat, rendszer saját igényekre formálása szerintem nagyrészt időpocsékolás, ezért preferálom az olyan rendszereket, amelyek alapból jók, működőképesek és esetleg tetszetősek. Tehát ha mondjuk a filemegosztást szeretném beállítani, akkor egy 2 checkbox-ból és egy ok gombból álló megoldást sokkal jobban szeretek, mint mondjuk egy mindenre kiterjedő samba doksit, amit olvashatok napestig. (Tudom, most már elvileg linuxban is lehet normálisan fileokat megosztani, tehát ezért ne essetek a torkomnak, csak példa volt).

    [ Szerkesztve ]

  • Bici

    félisten

    válasz sztikac #295 üzenetére

    Egy szóval sem mondtam, hogy a windows-t nem lehet használni. :N
    Olvass vissza, hogy miről beszélgettünk.
    röviden: arról, hogy van-e előnye a repository-nak, vagy nincs.

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák