Új hozzászólás Aktív témák

  • icons

    addikt

    válasz petipetya #16 üzenetére

    Nem véletlen, hogy ugyanaz a frekvencia. Amikor a 802.11 NFC-nek (már nem is tudom A részét vagy melyiket. Volt egy, ami 5Ghzes, (ez mostanra érett be: .11ac néven) és volt a többi, ami b,g,n ezek a 2,4GHzes sávok Azt hiszem egyébként egyszerre kezdték el a kettőt fejleszteni, és az 5 Ghz ígéretesebb volt, de sok probléma lépett fel, amiket mára sikerült megoldani. De már nem emlékszem pontosan a történetre, de mindenféleképpen érdekes! :)) direkt lett ez a frekvenia odaadva. A kérdés az volt, hogy melyik az a relatíve széles sáv, ami nem foglalt és nincs olyan elmebeteg, aki azt használná (ki az a hülye, aki házilag olyan adó-vevőt barkácsol, ami a mikró frekvenciáján működik? Senki! naugye!), ezért kapta meg ezt.

    A mikró pedig úgyszint nem véletlen 2,4Ghz körüli frekvencián üzemel, mert ez a víznek a frekvenciája (majd valaki okos kijavít, rezgésfrekvencia, sima frekvencia, nem tudom hogy hívják) . Ezeket képes bekapcsolt állapotban megmozdítani a mikró, és a mozgástól hő keletkezik, tádááám!! Felmelegszik a kaja! Ezért van az, hogy míg a száraz dolgok lassabban melegednek, egy leves pillanatok alatt felforrósodik! A fifika csodája!

    A magok fejlődéséhez pedig víz kell. Tehát ha berakod egy mikóra, és be is kapcsolod (akkor mint ahogy írták azóta, a mikró SOKKAL nagyobb teljesítményt ad le, mint a router), a víz szépen felforr, és elpárolog. És mivel gondolom a zsálya vagy mi nagy része is víz, ezért ő is meghal.

    BTW mikróval még mindig lehet routert tönkretenni:) csak az otthoni mikrók annyira le vannak szigetelve, hogy nem lesz vele problémád (illetve nem engedik magukat bekapcsolni, amíg az ajtó nyitva van), de ha ezt valahogy megkerülöd, akkor elég könnyen tönkre lehet tenni vele a routerket.

    Egyébként a kísérlet nekem is tetszik, valóban érdekes, a célja csak a figyelemfelhívás, de tényleg érdekes lenne nem pénzelt kísérleteket végignézni (több router, több növény, majd állatok esetleg), esetleg egy kis statisztikát is vinni bele, hogy kikerüljünk a hibahatárból, stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák