Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    Mikor fogják belátni végre, hogy a vírusok elleni küzdelem a mai formájában értelmetlen és nem lehet bírni erőforrással?
    Egyetlen megoldás van: rendesen megcsinálni a szoftvereket.
    Nem ilyen-olyan biztonsági körbemunkázást meg tűzfalat meg egyéb marhaságokat kell feltenni, hanem rendes alapszoftverek kellenek.

    Amíg a desktopok 99%-án rosszul konfigurált, rosszul összerakott xp-k vannak, addig azon kell csodálkozni, hogy néha nem vírus is lejön a netről.

    De, szerintem, tartsuk fenn a rendes heti winlin flémnek a mitől nem a lábra a linux a tud a kapni vagy milyen karaktersorozattal jellemzett korábbi topicot :)

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #12 üzenetére

    Én azt gondolom, hogyha tele kell pakolni mindenféle cuccal egy oprendszert ahhoz, hogy valamennyire védett legyen, akkor az nem védett.

    Alapjaitól, tervezési filozófiától kezdve, 0-ról kellene biztonságosnak lenni egy oprendszernek és itt teljesen mindegy, hogy vista vagy linux.

    Nem mindegy, hogy ha van az úton egy bazi kátyú, akkor betömik vagy állítanak mellé egy őrt, hogy kátyús. Nekem az jön le, hogy a vistában van két szakasz őr.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz FTeR #23 üzenetére

    A vistának az a baja, hogy alapfilozófia szerint nagy, integrált eszközöket adnak ahhoz, hogy megoldd a munkád. A nagy, integrált, funkciókkal telepakolt eszközökben pedig sokkal nehezebb kitalálni, hogy egyik eszköz milyen hatással van egy másikra. Emiatt van annyi windowsos vírus.

    A unixok ezzel szemben kicsi, egyszerű építőkövekre alapoznak és elvárják, hogy te rakd össze belőle magadnak a lomodat. Azon lehetne vitatkozni, hogy ez felhasználóbarát-e vagy sem (most ne tegyük), de az tény, hogy kicsi programokat egyszerűbb hibátlanra megírni. Emiatt van kevesebb vírus linuxra.

    Amikor teletömik feature-kel a linuxon használt programokat, mint pl. firefox, akkor azok is csődtömegek lesznek, ha még nem lennének azok. Pedig alapértelmezés szerint a unix kisebb, tisztább, egyszerűbb.

    A vistás szemlélet azért sem tetszik, mert miért ne gányolhatná össze a júzer a saját lomjait? Az oprendszer dolgainak védelmét meg rendes tervezési dolgokkal kell megoldani, nem körbepakolni yes/no ablakokkal. Ha pl. nem lenne registry a windowsban, nem kellene azon görcsölni, hogy hogyan oldod meg, hogy a registry egésze védve legyen, de részeihez néha usernek hozzá kell férnie. Vagy az is problémás, hogy az user időnként telepíteni akar és a programok belepiszkolnak a windows32 könyvtárban levő rendszerfájlokba. Ezek olyan tervezési tévedések, amiknek isszák a windows userek és fejlesztők a levét.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #28 üzenetére

    Például úgy, hogy egy bonyolultabb tartalmú levél megjelenítésekor az outlook használja az ms office nagy részét (az appokhoz tartozó dll-ekre célzok). Í gy ha valami gányolás van pl. a wordbasicben, az érinti az outlookot is. Mindenki szépen megfaraga a saját appját, a kedves vírusíró meg kitalálja, hogy az appok egymásra hatásában hol talál lyukat.

    Az ie eléggé bazinagy program, kosárszám vannak benne/hozzá kontrollok, kapásból hivogatja és integrálja az excelt meg a wordot, stb. stb. Utána meg nem tudod eldönteni, hogy hol volt a bug.

    Alap linuxban nincs yesno, csak a grafikus felületében. Rendes tervezés pl. az, hogy minden nagyobb rendszernek saját, különálló txt konfigja van, így nem kell azzal foglalkozni, hogy egy registry melyik részét ki buherálhatja. Azt nagyságrendekkel egyszerűbb megoldani, hogy mindenki piszkálja a saját konfigját, csak azt, de azt 100%-ban. User nem telepíthet közös területre semmit, ezzel megint meg van oldva egy csomó gond. A rendszergazda meg értsen hozzá. Ezt akartad, hát nesze.

    Azzal, hogy a registryben lehet jogosultságot osztani, komplexebbé vált a registry kezelése, ergo több helyen maradhat benne hiba. A registry is a filerendszerben van, tehát a filerendszerrel is tudni kell védeni a registryt, de unixban ezzel vége is, csak filerendszert kell rendesen megfaragni, a konfigok kezelése egyszerűbb, kevesebb helyen maradt hibalehetőség.

    Szerintem meg lehetett volna azt mondani a vistában, hogy a windows32-höz mostantól kuss van. Annyi mindent módosítottak benne és annyi mindent újra kellett írni hozzá (nem akarom véleményezni, pl. a driver modell cserét, csak mint tényt emlegetem), hogy ez a plusz probléma "csomagban" egyszerűen lement volna az userek torkán. És ha ezt letolták volna az userek torkán, akkor most nem kellene a file rendszer szemantikáját meghekkelni, hogy telepítéskor a windows32 nem oda mutat, ahova, egyes fileműveleteket redirectálják, másokat nem, és ugyanezen problémák keletkeznek majd felhasználáskor is. Vagyis megint beleraktak néhány tévedési lehetőséget a kódba, ahelyett, hogy takarítottak volna.

    Szóval azt látom, pont olyan példát hoztál fel, ami azt bizonyítja, rossz filozófia szerint döntenek az ms-nél.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #32 üzenetére

    Ok, akkor kifejtem tisztábban a windows32 kérdést:
    - te azt mondod, hogy a windows32-höz mostantól kuss van és a programozói lustaság okán átirányításra kerülnek bizonyos file műveletek.
    - az én javaslatom egyszerűbb: mostantól a win32-höz kuss van. PONT.
    Aki meg lusta rendesen megfaragni a programját, az ne programozzon vistára.

    Most volt egy csomó hajcihő a vistával, mert sok mindent cseréltek benne, sok mindent újra kellett hozzá faragni, ezt miért nem verték keresztül? Hagyjuk lustulni a programozót és inkább körbebuheráljuk a filerendszert?

    Az integrálja az excelt és hasonlók alatt azt értem, hogy ha jön egy levél, amiben van xls, akkor beindítja az excel egy részét és az xls-hez tartozó megjelenítést az excel csinálja. Magyarul azt hinné az ember, hogy az outlook fut csak, közben fut a fél msoffice is. És ezeket a kényelem érdekében olyan szinten összerakták, hogyha az egyikben bug van, akkor a másikat is megboríthatja. Ehhez képest az, hogy egy linuxos levelezőben külön kimenti és forkol egy önálló processzt, ha olyan tartalom jött, az sokkal biztonságosabb, mert ha szutyok van a levélbe csomagolt xls-ben, attól a levelező nem akad fel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz delacct #30 üzenetére

    Nem kezdődik semmi, mert moonman kedves mamája egyáltalán nem került és soha nem is fog szóba kerülni. Próbálunk szakmaiak maradni, még akkor is, ha tájékozatlanság is fennforog(hat).

    Mindig is szerettem az önkéntes mérvadókat...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #37 üzenetére

    De nem került cáfolásra az az állításom, hogy ezzel további hibalehetőségek kerültek a kódba.
    Nem az a meglepő, hogy excel motort használ, hanem az, hogy ezzel installálja az excel bugokat az outlookba.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #43 üzenetére

    Az a része a dolognak, hogy pl. a windows32 miatt bonyolítottak a kódon és emiatt több a hiba lehetősége, egyrészt nem került cáfolásra, másrészt nem is lehet cáfolni...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • bambano

    titán

    válasz moonman #48 üzenetére

    csak annyira, amennyire te...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák