Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • badbull1

    csendes tag

    Hi all!

    Hozzáértőktől ill. D-Link 321B tulajoktól érdeklődnék!
    Van egy D2 / 1.00 EU modemem.
    Ezen modem PPPoE és DHCP beállítása mellett több DHCP klienst is ki tud szolgálni? ill. netet szolgáltatni switchelt hálózatban vagy csak egy DHCP kliense lehet?
    A fenti konfigban az normális működés hogy működő net mellett a LAN oldalra az ISP által szolgáltatott DHCP paramétereket adja a kliensnek nem pedig az általam felkonfigurált IP ranget de ha nincs adsl vonal akkor a kívánt ipket osztja ?!

    Tud valaki újabb fw -t ? ill a nem EU -s fw-t rakta már fel valaki ?

    Valaki tud hozzá az orbmt -n kivül más adsl diagnosztikát hozzá?
    Nekem w7 melett AdslCtl beállítás mellett sokszor belehibázik a lekérésbe "Túlcsordulás", "Objektumon kívüli paraméter", stb. hibajelzéssel.

    Ill. tud e valaki egy jó eszközt?
    ADSL2+ AnexB (TNSR, SRA "paraméterezhetőség" nem árt)
    n es WiFi
    router
    min 4 Gbit port
    (diagnosztikai lehetőséggel ... telnet min.)
    Nem baj ha kicsit drágább de ne vállalati árazás legyen (szóval ne kerüljön többszörösébe mintha 3 külön eszközként venném meg)
    Köszi előre is!

    [ Szerkesztve ]

  • badbull1

    csendes tag

    válasz eziskamu #312 üzenetére

    Sajnos nem :( egy két reset volt már de ..:( már d-link supportban is felvetettem hogy ez normális e de nem 24 órás supportjuk van ezek szerint :D :P

    Szóval nekem ez így nagyon gáz mert ha dhcp nélkül szeretném használni akkor hiába konfigurálom átjárónak a modemt a dns eket nem lehet elérni ...szóval nincs net
    ha meg dhcp enabled akkor ha van net ugyan de aswitchelt hálózatban ip cím ütközést kiabálnak a gépek mert mindegyiknek az ISP által adott egy ip -t osztja .... :Y

  • badbull1

    csendes tag

    válasz eziskamu #312 üzenetére

    Köszi így erre nem is gondoltam hogy ilyen mód is van s így utána nézve már ok a dolog.
    Sajnos ez valóban nem szolgál ki több dhcp klienset net szempontjából ... végül is ez tényleg nem adsl router hanem csak sima modem.
    Most így meg az a fura hogy van aki (mint Te is ha jól értettem..) azt írta hogy működig több kliensen is egyszerre a net szolgáltatás router nélkül :U
    + A TNSR ill. SRA egy nagyon nagy találmány ill. hogy ilyen hatásfokkal működik ezen a modemen. Gyakorlatilag számos márkásabb / drágább modemet lepipálva stabilan tartja a kapcsolatot rossz minőségű vonalak esetén is :C
    - Negatívum legalábbis azon amit teszteltem hogy a http szerver része lassú. Egy oldalt míg behoz 5-10 mp is lehet. Ez még nem is lenne gond de amit próbáltam azon ez a reakcióidő bekapcsolás után egyre hosszam míg 24 óra elteltével kifagy a modem s áramtalanítani kell :Y . Többször panaszkodik hogy kevés a szabad hely a rendszer számára s kiiktat egy két folyamatot. Újabb FW D2 esre jelenleg nincs / nem található :( . Lehet hogy az enyém hibás csak sőt ha nem eltolt FW akkor biztos mivel a DHCP -t kikapcsolás után nem lehet csak Shell ből visszakapcsolni.
    Egyenlőre hibásnak jelezve megy vissza gyárba, de gyanús hogy széria betegség mivel több helyről halottam ezen verzión ezt a hibát :(
    Ha a modem stabilitás is rendben lenne akkor gyakorlatilag ez a legjobb modem gyengébb vonalakra amivel találkoztam

  • badbull1

    csendes tag

    válasz rudeee #323 üzenetére

    A modem kicsit "szélsőséges" ... vannak nagyon jó tulajdonságai pl. kapcsolattartás téren de vannak bosszantó fw/sw hibái .... ha most vetted azon valsz béta a "mini linux"; lassú webes felület; dhcp beállítási hibák; ha sokáig piszkálod ki is fagyhat;stb

    Ha gond van a vonallal ajánlatos a részletes adsl beállítási lapon bepipálni a 2. lehetőséget (szakadás nélküli újra szinkron, hibajavítás persze ha a szolgáltató oldalról támogatott)

    Router előtt ajánlott beállítás
    321B: Ha nem állítottál el semmi pluszt rajta akkor nem is kell a feni 2 pipán kívül mást állítani ami lényeg lenne mivel a dhcp kiszolgáló alapon aktiválva van s a ppp -t meg jól beállítottad elméletileg mert van neted

    router:
    wan oldalról dhcp kliensnek állítsd be
    a routeren ugyanúgy aktiváld a dhcp kiszolgálót
    (persze router lévén a wan és a lan oldal ip címileg ill. a dhcp ne egy alhálózaton legyen)

    aktív adsl kapcsolat esetén a router wan oldala a szolgáltató általi ip-t kapja de a kliensekről ekkor is eléred a modemedet a beállított ip címén

Új hozzászólás Aktív témák