Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #44 üzenetére

    "az meg, hogy az utalásaidnál semmilyen lehetőséged nincs, ha mondjuk rossz címre küldted": gyakran utalsz kézzel?
    nincs a webbankodban utalási űrlap készítési lehetőség?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz anulu #44 üzenetére

    "előveszek egy régi Monopoly-t, és fénymásoltatok abból. sem az ETH sem a BTC sem semelyik nem ér többet annál.

    fordítva. a fiat pénzeket "fénymásolják" vég nélkül. Az ETH, BTCt nem. Ez az egyik fő oka annak mért ért az ETH 5éve 1$ most meg 3400$et.

    "ha pedig valami történik, max egy üveg konyakkal a kezedben agyalhatsz, hogy hova is tűnt el x megtakarítás / befektetés."

    hány és hány ilyen bank vagy akár államcsőd van/volt/lesz. És mi volt a blokklánc/btc mögötti legföbb ok amikor Satoshi megcsinálta? Hát ez. Ha az adott crypto megfelelően decentralizált és ott csücsül a HW walletedben senki se tudja azt elvenni tőled. Pont pár hónapja volt cikk egy német infosról aki a gépekre bányát telepített. Emiatt le is csukták. De hiába tudják ott a pénz nem mondta el a kulcsokat így nem tudnak hozzáférni a német hatóságok. Azóta már szabadult... na most ha a bankba tartotta volna a pénzét már elvették volna tőle.

    "az meg, hogy az utalásaidnál semmilyen lehetőséged nincs, ha mondjuk rossz címre küldted, az meg külön vicc. "

    uristen de probléma. Főleg, hogy a bankoknál is erősen problémás a dolog. Ha elment továbbment 99.9% soha nem kapod vissza.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • @tco@

    aktív tag

    válasz anulu #44 üzenetére

    sem az ETH sem a BTC sem semelyik nem ér többet annál.

    De, jelenleg 57k btc és 3450 eth kb, ennyivel ér többet csak. Az értékét főként a mögöttes rendszer adja, már ahol valóban can real world use case ugye. Spekulációs célú shitcoinokat én is elítélem.

    nagyon sokszor kérdeztem, hogy a "bányászatnál" mi történik. de explicit senki nem tudta még elmondani. mi az, ami értéket teremt? mi az, ami _megéri_, hogy embertelen mennyiségű áram legyen elpazarolva, a... miért is?

    Ha nagyon sokszor kérdezted, miért nem kerestél egy ELI5 leírást? Mert az kb az lenne, hogy a tranzakciókat elosztott rendszerben validáló minerek a btc (kvázi pénz) mozgatásáért kapják. De én is csak felületesen értem, ezt elismerem.

    az ég világon senki nem vállal garanciát a cryptoknál semmire. ha pedig valami történik, max egy üveg konyakkal a kezedben agyalhatsz, hogy hova is tűnt el x megtakarítás / befektetés. kártalanítani senki nem fog (még részben sem).

    Senki se mondta, hogy kockázatmentes, egy részvény sem az, sőt, még a MÁP sem az teljesen. Ha egy részvény elhasal, ki a tököm kártanalít engem? A crypto hozamra van ~26%-os adó, de a veszteség nem írható le, az én szememben ez pont a konkurencia (állam, és klasszikus pénzügyi rendszer) ellen szól, bár az adó mint olyan, nyilván szükséges intézmény.

    az meg, hogy az utalásaidnál semmilyen lehetőséged nincs, ha mondjuk rossz címre küldted, az meg külön vicc. csak elég rossz.

    Erre nem is tudom mit mondjak, double check, teszt gyanánt kis összegű utalás :) Ha egy köteg kp-t dobsz a Dunába, azt se kapod vissza, az is a te felelősséged.

    [ Szerkesztve ]

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz anulu #125 üzenetére

    4db CVN jött ki rá... Innen a de nem nem nem bizonygatásodnak alapja sztem nincs.
    Amúgy mindegyik CVNben ott a " Remote Code Execution Vulnerability"....

    Alaphangon 30.000+cég lett meghackelve köztük igazi nagyok is komoly IT staffal. De vszeg jóval több csak nem tudnak róla... vagy nem akarják kitudódjon.

    A virus dolgot főleg a zsarolóvirus dolgot nem tudom honnan veszed. Ez tipikus APT akció volt.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz anulu #125 üzenetére

    "tudottak olyan hibák, amivel OWA-n keresztül be lehet vinni (preparált mailt kell küldeni a usernek, ő meg úgyis meg fogja nyitni. mindig valaki megnyitja)": én valahogy mindig abban a tudatban éltem, hogy az exchange szerver arra való, hogy valahol a világban feladnak egy emailt az usernek, azt ő megkapja, majd amikor neki tetszik, ráklikkel és elolvassa.

    most akkor mégse ez az alapfeladata? ha pedig mégis ez az alapfeladata, hogy van az, hogy az alapfeladathoz tartozó történetekben nem ellenőrződik az user input megfelelően?

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • korcsi

    veterán

    válasz anulu #44 üzenetére

    A bányászatnál a blokkok hitelesítése történik, egy folyamat ami bizonyítja, hogy a blokk tartalma az ami, és nem lett megváltoztatva, ez történhet egy adott feltételnek megfelelő hash érték keresésével (Proof Of Work) vagy szavazás útján (Proof Of Stake).

    A kriptovaluta értékét nem a bányászat adja, hanem a bizalom amit a befektetők előlegeznek meg. Hisznek benne, hogy holnap is legalább ennyit vagy többet fog érni.

    Egy tőzsdei részvénynél ki vállal számodra garanciát, hogy az holnap is annyit fog érni amennyit szeretnénk.

    referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Új hozzászólás Aktív témák