Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    Hülyék ezek a franciák? Ennyire kicsavart megfogalmazást egy ideje már nem olvastam. Mi az, hogy PC-s rendszer és mi az, hogy mobilos rendszer, ha mindkettő tableten fut? Ideje lenne felvilágosítani őket arról, hogy mi mit jelent valójában, mi az, hogy operációs rendszer, mi az, hogy tablet, mi az, hogy PC és mi az, hogy mobiltelefon, illetve okostelefon. Mert úgy látom igen nagy hézagok vannak a jogszabályaikban. Megjegyzem ez nem csak a Windows pozitív, hanem a többi negatív diszkriminációja is. És akkor mi lenne, ha valaki egy táblagépre mondjuk Ubuntut rakna? Illetve egy netbook, amin Android fut? Azt is telefonnak tekintenék? Hova sorolják majd a ChromeOS-t? Az meg szinte csak egy böngésző.
    Nem semmi, hogy arrafelé a Microsoft ilyen szinten képes beleugatni a politikába, hogy adók alól kapnak kivételt.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Beri #78 üzenetére

    Olvastam, csak épp alapvetően hibás az okfejtés, miszerint egy OS telefonos annak ellenére is, hogy nem telefonra van telepítve. Nem mellesleg az Android 3.0-nak direkt tabletre optimalizált változata is készül, innentől fogva főleg nincs értelme telefonos OS-ekről beszélni. Rég túlhaladtak már ezen a beskatulyázáson, egy tablet Windows-zal semmivel se tud többet, mint egy tablet Androiddal (vagy iOS-szel, bár ott több megkötés van, de a lényeg, hogy képes lenne többre is). Ráadásul csak a Micrsoftnak származna belőle előnye, hisz az ő népszerűségüket erősíti, hogy kivételt képez az adók alól (a linuxos táblagépek aránya elhanyagolható, ha létezik egyáltalán ilyen). A tablet pedig egy számítógép, akárhogy is csavarják a dolgot. Sőt már egy okostelefon is számítógép, de azt még telefonként is használják, az az elsődleges funkció. Na, ha egy tablet nem számítógép, akkor mégis mi a jó franc?
    Illetve akkor gondolom egy androidos netbook is telefon, legalábbis az ilyen érvek szerint az.

    Ha már adókat vetnek ki, ne legyen indokolatlan kivétel semmi, a diszkrimináció mindig is egyéni érdeke valakinek, de sosem a közösségnek.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Beri #81 üzenetére

    Közvetve vagy közvetlenül de felelőssé tehető. A Windows=számítógép elvet már általános iskolában tanítják, nem véletlenül. Tudom, mert én is tanultam, igaz akkor még csak a 98, illetve az XP létezett, de szó sem esett másról. Sőt gimnáziumban, túlzás nélkül mondhatom, már szinonimaként használták a Windows és az operációs rendszer szavakat a tanáraink (sajnáltam is, hogy nem lehet Linux alapú rendszerekről is tanulni.. egyébként említeni se lehetett ilyet informatika órán, de még fakultáción is Windows only volt minden, az én tanárom hozzá se tudott szólni, nem is kérdeztem egy idő után semmit már - és még engem néztek hülyének, hogy olyat kérdezek, amire a tanár nem tudja a választ, a saját területén).
    Magyarul közvetve mindenképp felelőssé tehető, hogy beidegződött az emberekbe, hogy a számítógép az a nagy doboz a monitorral, amin Windows fut, illetve emiatt nem tudnak sokan eltekinteni attól az apróságtól, hogy ma már megismételhető a számítógép az ember kezénél kisebb nagyságban. És erre utaltam az első hsz-emben, hogy jókora hézagok vannak a szabályaikban (valószínűleg a mieinkben is), amiket ideje lenne befoltozni.

    És hogy szerintem beleszól-e a Microsoft a politikába? Annyi pénzel bőven meg tudja tenni, mért ne tenné meg? Kisebb cégek is beleszólnak.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz moonman #90 üzenetére

    De ha szerinted a tabletet csak fogyasztásra használja valaki, akkor szerinted miért számít többnek egy Windows-zal telepített tablet? Épp ez lenne a lényege, hogy ezeken az eszközökön nincs előnyben, mert arra nem lehet használni, ami miatt PC-n előnyben részesül a konkurenciával szemben, tehát nem számít az eredete, csak a jelene. És ugye nem is speciális felhasználási területekről van szó.
    A telepíthető alkalmazásoknak pedig Android alatt ugyan úgy megvannak az alternatívái (már amiket egy táblagépre telepítene az ember), csak épp máshogy hívják őket és más nyelven íródtak - vagyis itt sem részesülhet előnyben. Gondolom iOS alatt is hasonló a helyzet, nem tudom, az iPad-et nem ismerem.
    Fura egyébként ez az egész, szigorúan véve a tablet lényegében nagyobb célközönséggel rendelkező, billentyűzet nélküli tabletPC (ha jól tudom ezt a fogalmat pont a Microsoft alkotta - vagy legalábbis köze volt hozzá), ami gyakorlatilag egy érintőkijelzős laptop (inkább notebook), ami egy hordozható számítógép. De nem is kell bonyolítani, minden tablet számítógép, bárhonnan is nézzük, csak sikerült jól kicsavarni az egészet, hála a felhasználási terület másságának.
    És pont ezért értelmezhetetlen, hogy ugyan az az eszköz miként kerülhet más kategóriába pusztán egy másik operációs rendszer miatt, illetve miért csak a PC-re hivatkoznak számítógépként, főleg ha a nevéből is következik, hogy ez csak egyfajta számítógép típus. Franciául nem tudok, így csak a magyar cikkre tudok hivatkozni, de ebben szó szerint az szerepel, hogy a számítógépekre nem vetnek ki jogdíjat, namármost számítógépet nem az alapján ítélünk meg, hogy PC-s rendszer fut-e rajta, mert akkor például egy szerver sem számítógép, hisz azokon sem az a rendszer fut, amit PC-re telepítünk. Tehát vagy definiált, hogy mi az a számítógép, ebben az esetben a tablet az, rendszertől függetlenül, vagy csak a PC élvez kivételt, de akkor a tablet nem, rendszertől függetlenül, és ebben az esetben nem beszélhetünk arról, hogy számítógépekre nem vetnek ki jogdíjat. Vagy csak ennyire ellentmondásosan és hiányosan alkotják a definíciókat a jogszabályokban és törvényekben.
    Nincs semmi értelmes érv az egészre, sőt úgy ahogy van nincs értelme.

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Dark Archon #111 üzenetére

    Annyit azért meg kell említeni a jogdíjakkal kapcsolatban, hogy a törvények szerint még az általad kifizetett tartalmat se másolhatnád sehova, ha ez nem lenne, hisz hiába fizeted ki, nem veszed meg, csak jogot kapsz arra, hogy meghallgasd/megnézd. Persze jó törvény mellett nem lenne rá szükség. Ez a legnagyobb hibája jelenleg az egésznek, hisz veszel valamit, ami nem lesz a tiéd, hiába fizettél érte. De ez nem csak itt van így, egy DVD-t is csak így tudsz megvenni, hogy a megnézésén kívül maximum a megsemmisítéséhez van jogod, mert csak a lemez a tiéd, ami rajta van, az nem, sőt még csoportosan se nézhetitek meg a törvény betűje szerint.
    Sokan rájöttek már, hogy ez az ipar semmit nem haladt a korral, például Tankcsapda is ezt említette az egyik interjúban (a warez nyilvánvaló ellenzése mellett), illetve hogy nem is látnak nagyon pénzt a jogdíjakból, mert külföldre viszik (ez gondolom a franciáknál is így van).
    Az összes törvényt meg kéne szüntetni és újakat alkotni helyettük a kor elvárásainak megfelelően, de ezt senki nem fogja megtenni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák