Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <VadMacs>

    csendes tag

    >Symbiant ne vegyük ide...nézzük azt, hogy tavaly ugyanezen időszakban mennyi Lumia fogyott meg most mennyi Lumia fogyott szerintem

    Pedig igenis vegyük ide a Symbian -t! Ez a szám mutatja ugyanis a legjobban, hogy mennyi Nokia hívő hagyja ott a szétesett nyájat, ugyanis többen szállnak ki, mint amennyien állnak Lumia féle csempefonra. A laikus vásárlók java része még mindig az ikonos felületet óhajtja viszont látni, ezért beáll valamelyik konkurens mögé. Ugyanez figyelhető meg a desktop Windows piacon, számtech boltban általában az az első kérdés új gép beüzemelésekor, hogy "ugye nem a Win8 megy rá...?". Na vajon miért... :)

    Pedig ha valaminek, régen a Nokia -nak nagyon durva hívő tábora volt. Elop bácsi okkal hihette azt, hogy elég lesz nekik csak a WP fejlesztőivel lepaktálni (hisz korábban mindent elhordtak tőlük a vevők, jó áron, de mint a cukrot), csak arra nem számítottak, hogy akármit nem vesz be a brandhez régóta hű vásárlók többségének a gyomra sem.

    >az apple meg szerintem lesz még 10% környékén is. nem azért mert rossz, hanem mert nem fog 20k-s iphone-t gyártani soha

    Az "epül" majd felvásárol megint jó pár kis céget, akik valami jóféle dolgot fejlesztgetnek éppen. Pénzük ugyanúgy van ilyesmire mint eddig, én nem féltem őket. Az viszont tagadhatatlan, hogy S.J. halálával igencsak botlottak, viszont annyi sznob vásárlót úgy sem veszítenek, hogy az értékesítés (darabszám) essen vissza. 10% max akkor, ha a ződ' robi még jobban a fejükre nő... :)

    >Sokkal valószínűbbnek tartom, hogy azok veszik, akik mindenképpen WP-t szeretnének

    Az én esetemben: 7650, 3230, 6630, E61i. Maemo/MeeGo lett volna a kövi, ha ez a gyökér májkrémszoftos szét nem cseszi az egészet. Vártam egy évig a kövi váltással, mert a 61 -esnek voltak vicces dolgai: video lejátszásnál pár percenként lag (bármilyen formátum, bármilyen programmal), teletankolva rohadt lassan reagál a vezérlésre, fagyadozások, 1-1.5 éves korára az előző Nokia akksikhoz hasonlóan ennek is csak fél napig használható, mert lemerül.

    >190ezerért S4-et vett a nagymami:

    Még ha igaz is, azért érdekelt volna, mi állna itt véleményként, ha történetesen csempézett volna. Tipp: "lám milyen jó a wp, hogy még a nyugdíjasoknak is tetszik, mert azt veszik"... :)

    >Nem tudom ki, hogy van vele, de én komolyan elhiszem, hogy nő a WP.

    Nő, csak nem a nagyok kárára, pedig az m$ (meg a rajongók ugye) éppen ezt akarja... :)
    Erről az a dolog jut az eszembe, hogy az Andro piacot uraló Samu is gyárt WP telefont. Ha ennyi pénzt elő tudnak szedni a piacból, nem hinném hogy azért, hogy a nyakukon száradjon. Kérdés: miért nem tud annyi WP -s telefont eladni a Samu, mint amennyi robotost...?
    Azt hiszem itt válik valóra a rég ismert mondás, miszerint nem elég legyártani valamit amit (mi/készítők) jónak hiszünk, véleményt erről majd a piac fog mondani. Az itt vitatkozó pár ember ezen nem tud változtatni szópárbaj keretében (hogy szerintem akkoris' ez a legjobb, mer' nekem ez van, mindenki más meg hülye, mert nem ezt vette).

    >A csaj ajánlotta, hogy minimum egy héten egyszer kapcsoljuk ki-be. Megjegyeztem, hogy a sajátom szerintem már vagy 1 hónapja nem volt kikapcsolva, mert minek?!

    'mer aszongya egy eladó, akkor ez sz*r is. Kb mint az S3 -at tukmáló ribi. :)
    1.: egyiket sem kell/kötelező hetente kikapcsolni
    2.: a legolcsóbb andro' modelleknél (256k RAM, v2.3.x) fordul elő, hogy néha nem árt egy restart (RAM defrag), ez viszont a használattól függ. Asszony is volt, hogy hónapokig nem kapcsolta ki, vagy indította újra, mégis használható maradt, pedig az ő X3 -as telefonja pontosan ez a "hulladék vacak" kategória. Az S2 -esen ami van, azon volt szerencsém elhasználni egy 2.3.3, 2.3.4, 4.0.3, 4.0.4 -es robit, most egy 4.1.2 van. Ez a hetente ki kell kapcsolni kb a "lol", és a "hörr" kifejezéseket juttatja az eszembe... :)
    Azt azért gyorsan hozzá is teszem: mind a két robotos teló használtként került ide, semmiféle hűségeskü meg ilyenek nem jártak hozzá. Nem igazán lehet így elmondani rólunk azt, hogy csak azért vettük meg, mert csóriként csak az "ingyé" telefonra hajtottunk. Éppen ellenkezőleg: nem akartunk még egyszer ilyesmit aláírni - elég volt...

Új hozzászólás Aktív témák