Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lortech

    addikt

    válasz Dave™ #144 üzenetére

    Runasről hallottál-e? Lehet azért máshogy is windowst használni, mint ahogy azt móricka elképzeli. XP-vel bezárólag egy hibás megközelítés volt, hogy az első felhasználó ami fel lett rakva, egyből admin volt akár jelszó nélkül is. De vélhetőleg ezt sem a fejlesztők találták így ki, hanem a manágerek megmondták, hogy a 1.0-s felhasználónak így lesz jó, mert szabadon garázdálkodhat. Ahogy most a Vistánál kapálóznak a UAC, meg defender meg biztonsági központ ellen. De ha beüt a krach, akkor winfos szarfos vinnyóz (persze warez).

    hcl: nem értelem kérdése, hanem hozzáértésé. Ha linuxon userként netezel, a szarfos vinnyózon meg adminként, akkor talán nálad hiányosságok vannak e téren.

    #158: állítottam ilyet vagy mi? Nem arról van szó, csak nap mint nap látom ezt a mentalitást. Kurvára hozzáértő power hc user pistike a warezolt ikszpéjén kapásból kilő minden védelmet, felrakja a tweak k...rvaanyja programot, szétgányolja a registryt minden okossággal, aztán ha összeomlik akkor winfosozik. No, csak ezt akartam érzékeltetni.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Dave™ #162 üzenetére

    Múltkor említette valaki az egyik topikban, hogy milyen szánalmas szöveget nyom az ms a wga mellett. Egyrészt valóban igaza volt, hogy nyilván nem a user érdekét tartja szem előtt azzal, hogy felhívja a figyelmét arra, hogy vsz. illegális szoftvere van, hanem a saját érdekét, hogy vegye meg. Másrészről viszont tényleg számtalan olyan eset van, amikor a kisker felrakja az xp-t grátisz, aztán a felhasználó meg vígan használja annak tudatában, hogy megvette, vagy ez neki járt hozzá, és ilyenkor meg értesülhet róla, hogy hoppá ez így nem egészen fair. Másrészt meg legalább nem azt a szöveget nyomják, hogy szemét illegális szoftverhasználó bűnöző vagy, mint némely érdekvédő szervezet, hanem vélelmezik az ártatlanságodat, azt mondják, te vagy az áldozat.
    Így az előzmény nélkül kár volt leírni, de már mindegy.

    160: UAC-t lehet bizonyos mértékig szabályozni (bár nem kellő mértékig), másrészt meg nem tudom miről beszélünk :F , én Vistán egyszer írom be a jelszavam, a bejelentkezéskor. Ubuntun meg ehhez képest gyakran suzok, sudozok. Vagy lehet hogy a Vista uac engedélyezés vs linux jelszó pötyögésre gondoltál. Megfelelő karbantartással kb egy szinten vannak ilyen téren tapasztalataim szerint.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Vladi #167 üzenetére

    Mi urban legend ebben? A mai férgek, illetve nem férgek, hanem rosszindulatú programok elsöprő többsége a felhasználó hathatós közreműködésével abszolválja a rendszerbe jutást. Nem kell semmilyen biztonsági rés, bravúros programozói megoldás, csak egy egyszerű program, ami nem azt csinálja, amit a usernek igér. Na most a linux elterjedtsége és a felhasználóbázisa se olyan egyelőre, hogy megérje ilyeneket gyártani rá. Utóbbi alatt azt értem, hogy aki linuxot használ, nem fogja letölteni a weboldalon felkínált malwaret aztán elindítani, és ennek tetejébe még bepötyögni neki a root jelszót, hogy kedvére tudjon garázdálkodni.

    szerk: hol vannak már hagyományos vírusok, már rég nem azok jelentik az igazi problémát.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz Vladi #183 üzenetére

    Ezt a témát is már végigjártuk párszor. A linux szerveren ki a bánat fogja feltenni a rosszindulatú alkalmazást? A kockafejű linux admin?
    Vannak nagy windowsos kiszolgálók is, tartományok, ahol több ezer gép van, ráadásul azokon a szar sebezhető windows van nem ám csodalinux, amit olyan könnyű felnyomni, azt' mégse sűrűn terítenek rajtuk keresztül rosszindulatú alkalmazást. Lehet, hogy nem is olyan egyszerű ez. Hiába a nagyvad, ha nem tudják levadászni. Inkább a könnyű vadra mennek. (1.0-s home user)

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz hcl #199 üzenetére

    A szerveren? Mert akkor ezzel nem nagyon büszkélkednék. Egyébként biztos tudod a vírus nevét, ha ennyit szívtatok vele. Elárulod?

    Dave™ #201: jajmár, ebben fikarcnyi rosszindulat sem volt, ha épp úgy jön ki a mondat, a windows admin is kockafejű lett volna.

    [ Szerkesztve ]

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz hcl #206 üzenetére

    Ha meg nem szerveren, akkor nem értem, mire vonatkozott a kérdésed. Elvesztetted a fonalat, vagy talán nem voltam elég egyértelmű.
    Én azt mondom, hogy ha az általatok felügyelt egyik kliens beszív valamit és károkat tud okozni, tovább tud fertőzni, azért 99%-ban nem a windows a hibás (kivéve kb azt az esetet, ha windows biztonsági rés miatt van a gubanc) és nem is a felhasználó. Akár mindenféle vírusírtó nélkül is, és ezt nem viccnek szánom. Komoly helyen ilyen nem történhet meg a megfelelő házirendek megalkotásával, és betart(at)ásával.

    Thank you to god for making me an atheist

  • Lortech

    addikt

    válasz zso73 #293 üzenetére

    Ha elolvasod a cikket, láthatod, hogy nem a vetélytársak előrenyomulását latolgatja a windows kárára, hanem azt, hogy a saját súlya alatt roskad össze majd.

    Thank you to god for making me an atheist

Új hozzászólás Aktív témák