Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leximester

    tag

    válasz pzstm #28 üzenetére

    Általában ez így szokott lenni, azok szidják akiknek 10 percet se volt a kezébe.

  • leximester

    tag

    Cairojack szerintem ott hibázik a logikád, hogy összehasonlítod a két rendszert holott nem egy súlycsoport.
    Nekem egy Surface Pro 2-m van, azért vettem ezt mert kell a Visual Studio. Jelenleg vizsgaidőszak van, így nem érek rá programozni, és azt vettem észre, hogy egy asztali alkalmazást sem használok, pedig sok mindent csinálok. És itt jön képbe az ,hogy egy mezei felhasználónak, aki nem tartalom előállításra szeretné használni a masinát, hanem csak netezni, emailozni, képeket nézegetni, tanulni, jegyzetelni, stb. annak elég egy RT-s gép. Olvastam folyamatosan az itteni "vitát", nem rég feljött a 20 ezres droidos tab, ég és föld az android és az RT, utóbbi javára, igaz az SP2-ből indulok ki.( tapasztalatból mondom, egy évig volt Nexus 7-m).
    Lehet hogy azonos árból ki lehet hozni egy W8.1-s valamint egy RT-s gépet, csak a csomagolás nem mindegy: Tegyük fel, hogy eléd raknak két gépet, az egyik legyen a Surface 2 a másik egy új 8.1-s gép, tételezzük fel azt, hogy te nem tudod hogy melyik mit tud, milyen rendszert futtat stb. melyiket fogod választani? Azt amelyik szép nagy Fhd kijelzővel, minőségi magnézium házzal, USB porttal rendelkezik, vagy amelyiket könnyű összekeverni egy 20 ezres kínai tabbal? Szerintem a többség a Surfacet választaná.(Engedd meg hogy az RT-s példákban a Surface 2-t hozzam fel, ha már ez a topic címe). Ez a minőség illetve név a hozzáadott érték amit a címkén látsz. Én kimondottan szeretem a minőségi dolgokat, és ezért hajlandó is vagyok többet fizetni az adott termékért még ha funkcionalitásban alul is marad,DE az én igényeimet kielégíti. Mint ahogy írtam az elején, abban tisztában vagyok hogy tudásban az RT elmarad, de ettől mind a két rendszer jól használható.

    Valóban az alapján amiket te felsoroltál, neked semmire nem jó az RT, de a leendő userek nagy többsége még csak nem is hallott azokról a programokról amiket te használsz egy 8 colos gépen( daemon minek??, a fraps és az aida is igen fontos egy tabon,). Valamint azoknak akik eddig droidos tabot használtak azoknak bőven minden igényét kielégítik a metros modern UI-s alkalmazások+ ugye az USB+Office. Azért egy tárgyaláson, prezentáción szívesebben veszi elő bárki a Surface-t mint pl.: egy Miix2-t hiába a 8.1 ,ha nincs rá szükség...

    Szerk:
    Azt is megértettem hogy te az operációs rendszereket hasonlítod, de ez így magában szerintem nem állja meg a helyét. Mivel elég fontos dolog maga a "tálalás" is, jelen esetben ez maga a hardver.

    [ Szerkesztve ]

  • leximester

    tag

    válasz cairojack #172 üzenetére

    Semmi baj, nem vártam többet, tőled.
    És mi az operációs rendszer célja? Összekösse a hardvert a felhasználóval, szóval elég fontos maga a hardver is.

    Igen, ha ezt nézed mondjuk egy Audi anyagárából kijönne egy Ferrari is, mégis elég nagy különbség van az árakban. Pedig gondolom, a carbon, acél, egyéb alapanyagok mind két cégnek hasonló összegbe kerül.

    Megnézném az általad említett tabot ami hasonló minőségű mint az általam említett, az az egy bökkenő ezzel hogy nem létezik... Vagyis létezik, Pro 2 néven, de az más árkategória, ne is menjünk bele.
    Azért maradjunk a valóságnál. Ne képzelődj. Csak hogy az autós példáknál maradjak, te azt állítod hogy Audi áron mindenki a Ferrarit venné, ami így is van, hiszen ha pusztán az adatokat nézed akkor "közel" azonos adatokkal rendelkeznek. Csak hát más a csomagolás és a minőség. Majd ha egy árban lesznek akkor mindenki a Ferrarit fogja venni. Ezt most próbáld meg értelmezni tablet fronton is.

    Igen értem, viszont te nem, nem tudsz olyan x86-s tabot mutatni ami olyan minőségű mint a Surface.( Persze elméleti síkon biztos megy.)

    "TE, vagy bármely értelmes ember, azonos áron, azonos hardver mellett, melyiket választanád? Amelyik kevesebbet tud, vagy amelyik többet????"
    Mint ahogy írtam jelenleg ez az állapot nem áll fent, így értelmét is veszti ez a kérdés.

    Engem nem a PPI érték érdekel, szerintem nem veszed észre azt a 19 PPI eltérést, ellenben azt igen hogy nem akadozik, nem fagy le, nem gondolkozik. Nekem ez volt a fő bajom a Nexussal, maga a droid. Nyugodt szívvel váltottam volna róla RT-re.

    Vehetsz 100 felett is Androidos tabot, az is akadni, laggolni fog. Egy sima névjegyzékre várni kell, 4 maggal... vicc kategória.

    Mint írtam már párszor, még mindig nincs olyan gép a piacon mint amire te folyton hivatkozol, ha lenne hidd el azt vettem volna.
    "UGYAN AZT A HARDVERT UGYAN AZT A TUDÁS UGYAN AZÉRT AZ ÁRÉRT MEG LEHETNE KAPNI ÉS MÉG TÖBBET IS." Itt pont leírtad a lényeget, LEHETNE, de nem lehet.
    Én is vennék i7 4770K-s 16Gb rammal, 7990-s vga-val szerelt tabot(de még ultrabookot is), ha lehetne...

  • leximester

    tag

    válasz cairojack #176 üzenetére

    Valóban ez így van, amint lesz ilyen minőségben és árban x86-s tab, úgy az RT-s tabok olcsóbbak lesznek.

    Elvi síkon..:) A puding próbája az evés. Amíg veszik a Surfacet az emberek addig nem mondanám halottnak az RT-t, persze ezeket az eladási számokat nem lehet összehasonlítani az androidéval( lassan a hűtőn is skypolhatok).

    Szerintem az a lényeg hogy az RT egy androidot, IOS-t helyettesítő OS, míg a 8.1-s tab egy laptopot, asztali pc-t kiváltó eszköz. És ezt nem szabad összekeverni.

    Hidd el értem amit írsz, csak nem értek vele egyet, mint ahogy te se azzal amit én mondok:)

    Mint ahogy írtam, nagyjából 2-3 hete egy asztali alkalmazást nem futtattam, ergo mintha egy RT-t használnék.( szerencsére lassan vége a vizsgaidőszaknak, és ráérek programozni)Csak súlyban, és üzemidőben nem vagyok ott:D( és persze teljesítményben.)

    Más: Meg vagy elégedve a Miix-l?

Új hozzászólás Aktív témák