Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pendre54

    addikt

    válasz Kékes525 #151 üzenetére

    Teljesen igazad van. Én öregebb vagyok mint Bill Gates, így az én korosztályom nem a számítástechnika világában nőtt fel. Jómagam már elmúltam negyven éves amikor valamikor a kilencvenes évek közepén először ültem számítógép elé, mert az akkori munkahelyemen kötelezővé tették a használatát. A nyolcvanas évek C64-es őrülete átlagemberek közül csak keveseket érintett, többekközött azért is, mert azon az áron, már Skodát, Watrburgot, vagy Zsigulit lehetett vásárolni.
    Szóval a lényeg, van az ötvenes-hatvanas+ az afeletti korosztály akik közül azért sokan használnak számítógépet, és ugye Wint, úgy hogy annak a rejtelmeit alig ismerik, viszont potenciális fogyasztók vagyunk. Én már évek óta rendszeres olvasója vagyok a fórumnak, és bizton állítom, hogy a jelenlegi tudásom kilencven százalékát innen szedtem össze. Több füzetem van már teleírva az innen szedett okosságokkal. Ismerve a korosztályombelieket, 99%-uk fázik minden olyan újdonságtól, amelyik alapvetően felborítja a jól bevált, megszokott menetrendet. Én is pont emiatt hagytam a fenébe a Win 8 kipróbálását, mert épp elég videót láttam az új felületről, meg az ezzel való szívásról.
    A kedvencem az a videó volt, amikor egy korombelit leültettek egy bekapcsolt Win 8 elé, és a szerencsétlen semmit nem tudott vele kezdeni, még a kikapcsolási gombot se találta, mert valahol valamelyik sarokhoz kellet volna az egeret elvinni, hogy előjöjjön.
    Szóval a korosztályombeliek többsége köszöni, de az ilyen drasztikus újdonságokból nem kér, és bár az is igaz, hogy ez a vélemény különböző fórumokon nem nagyon jelenik meg, mert nem járnak fel ilyen fórumokra, de attól még van véleményük, amit azért valahol illene figyelembe venni, mivel mint már említettem ez a korosztály is egy komoly fogyasztói réteg, ráadásul itt azért a warez nem jellemző.
    Összefoglalva, szeretnénk élvezni az újdonságok előnyeit, de azt tegyék meg úgy, hogy ne kapjon az ember naponta idegbajt.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz davidsone #161 üzenetére

    "Nem tudom nekem azonnal kézre esett a 8." Pont erről beszélek, hogy a Te korosztályod ebben nőtt fel, ma már egy 4-5 éves gyerek is símán játszik a számítógépen úgy, hogy írni-olvasni még nem tud. Ebből adódóan, ha kijön valami merőben új dolog a későbbiekben, azt sokkal hamarabb átlátjátok, tudtok hozzá alkalmazkodni, mint az, aki negyvenen túl kezdte megismerni a számítástechnika alapjait.
    Arról meg, hogy úgy 20 évvel ezelőtt nekem milyen volt a munkahely által szervezett alapszintű számítástechnikai okítás, tudnék mesélni, mert számunkra felért egy horrortöténettel.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz VIC20 #167 üzenetére

    Tökéletesen látod, erről van szó, bekapcsolják, és használnak néhány programot, oszt csókolom, és ha másnap arra ébrednének, hogy a bekapcsolás után egy tök ismeretlen képernyő nézne vissza rájuk, akkor azért lenne pánik. Nyilván ott, ahol elérhető egy fiatalabb családtag aki rögtön tud segíteni, ott könnyebb túlesni rajta, de ez sokaknál nemígy van.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

  • pendre54

    addikt

    válasz NGA #173 üzenetére

    Nem mert volt egy jó bejáratott Win 7-em, amit nem én telepítettem fel a gépre, magyarán, ha nekem volt valami komolyabb gondom az operációs rendszerrel, akkor vinnem kellett a gépet egy szaküzletbe, hogy nézzék, meg mi a gond, és általában ilyenkor egy hét is elment mire visszakaptam. Most jutottam el arra a szintre, hogy az idén egy alaplapcsere+proci csere miatt belevágtam abba, hogy egyedül telepítsem a Win 7-et, egy rakás videó megnézése, meg leírás elolvasása után, persze mondani se kell, hogy elsőre nem ment símán, mert ahogy a telepítést elkezdtem, se az egeret, se a billentyűzetet nem érzékelte a Win, ott álltam a kezdő képernyőnél, és semmit nem tudtam csinálni, azután két-három újrakezdés után valahogy csak összejött, igaz kb. 3-4 nap elment rá, mire minden visszakerült .
    Magyarán én arra nem vállakozok, hogy csak kipróbálás miatt töröljem a jól belakott Win 7-et, csak azért, hogy azután vagy összejön a Win 8, vagy nem.

    "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

Új hozzászólás Aktív témák