Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • King Unique

    titán

    Azért nem tudom ki, hogy van a címmel, de azért a Win10 se fog annyira eltávolodni, mivel alapértelmezetten Start menüben is benne lesznek, valamint, lesz külön tálca menüjében bekapcsolható Modern UI továbbra is...

  • King Unique

    titán

    válasz pzstm #73 üzenetére

    Ez mennyire igaz, számból vetted ki a szót.... :K Ahogyan anno a szomszéd Pisti gyerek mondta meg sokaknak, h szar a Vista és ne tegyék fel. És persze nem is tették, leminősítették ők is egyből, holott a többség ki sem próbálta. De miután kijött rá több SP, elég stabil lett, sőt ennyi erővel az XP SP nélkül egy használhatatlan vacak volt. Sőt még SP2-vel is...emlékszem, hiába volt rátéve az akkori NOD32, folyamatosan csak szaporodtak és szaporodtak rajta a vírusok. Az AV egyszerűen nem tudott vele mit kezdeni vele...jellemezőn reinstall lett mindig a vége. Miután felment rá az SP3, azóta lett jobb védelem terén is, megszűntek jobbára ezek a problémák, mármint anno. :D

    (#83) speed471 : és talán szerkeszteni, filmezni, játszani nem tud a kis 8.1-es PC-jén??? Én még CAD/CAM programokat használni is tudok, ahogy bármi mást, nem érzem, h akármiben is annyira visszafogna... ;)
    Persze az igaz, h előfordulnak olyan esetek, amikor vmi nem megy rajta, de az legtöbbször hardver, v driver függő, illetve egy speciális, túl régi szoftvernél érthető mért nem, ebből kiindulva nem mkinél jelentkezik, másrészt fordítva ugyanúgy jellemző lehet egy Win7-re is.

    (#85) Döglött Róka: +1
    Nyilván kellenek az ilyen címek, h az ellendrukkerek örülhessenek, illetve az átlag user meggyőződjön, hiszen ő úgyis csak a címet olvassa el sokxor...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #103 üzenetére

    Éppenséggel az a helyzet, h nem csak én gondolom így, akadtak ott, de itt is többen, akik hasonló meglátáson vannak.
    És csempe márpedig ugyanúgy van a Win10-ben is, ahogy Modern UI. Bár majd én csak holnap fogok igazán belemélyedni és tesztelgetni.
    De, ha már itt vagy, akkor leírhatnád a fene nagy problémákat, v inkább a fő topikjába, h szerinted ebben épp mi a nem jó, hogyan kellett volna, miben nem hallgatták meg megint a jónépet, hátha tud is rá válaszolni valaki, mert lényegében ez a 10, csak egy kicsit átalakított 8.1...?!

    Ahogyan másik topikban sem jött be ez a stílus és meg is lett az eredménye, úgy itt sem fog, előre szólok... :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz attila9988 #146 üzenetére

    Attila megint miről beszélsz :F
    Akinek szerintem fellengzős dumája van, az nem én vagyok. Amikor vki már nem tudja kellően bizonygatni az igazát, akkor jellemzően extra jelzőkkel próbál nyomatékot adni a mondandójának, az a bizonyos vagy te, de nagyon... :U Valamint mivel nem tud már mire érvelni, egységesen, konkrétumokkal válaszolni, jellemzően próbál megragadni minden mondatot, mondatrészt, szót és azokat egyesével kielemezgetve reagálgatni...ez aztán tényleg egy komoly színvonal...
    És mint mondtam, nem csak én gondolom így, ha sikerült elolvasni mások hozzászólásait is...De egyáltalán ki vagy te, h itt okítasz másokat? Használtad te huzamosabb ideig a 8.1-et, most felraktad, használod a W10 Technical Preview-et egyáltalán? Láttad a Start menüjét, ott talán nem tolják a user elé a csempéket, még kikapcsológombra rábökve is olyan menü jön be, mint a modern kezdőképernyősnél...
    Nem írtál le te semmit...minden hsz-nek a 80%-a csak mellébeszélés és folyamatos ismételgetés volt...Csak én legalább tudtam felsorolni pro érveket, ahogy Win10 kapcsán is tudok, de viszont egyiknél se, csak a folyamatos válaszkerülés, csúsztatás megy.

    Részedről ez már rég nem szakmai vita, nem szól semmi másról, csak személyes sértődöttségen alapuló, szimpla kötözködésről... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Stauffenberg #204 üzenetére

    "Rugalmatlanság és a változásnak való ellenállás." - pontosan :K
    Van akinek még mindig az XP kinézete az etalon, holott már a Vista is jóval szebb volt, mégse kellett...sőt Win7-nél is szebb (volt) a felülete.

    (#135) pzstm: a mostani Technical Preview frissül majd automatikusan Consumer Preview verzióra, v azt majd újra külön fel kell rakni :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #72042496 #206 üzenetére

    Így van, ha nem tetszik, akkor nem veszed meg, nem használod, ennyi, de ugyanakkor nem is kell ebbe a kelleténél többet belemagyarázni. :N
    Bár szerintem pusztán ezen a dizájn, laposság dolgon lovagolni minduntalan és ez alapján az egész rendszert lehúzni kicsit uncsi már, de döntse el mki maga...viszont az látszik, h ez az újfajta "trend" kinézet terén, a szép felületéről híres OS X új Yosemite verziója is elég megosztó ilyen téren... :))
    Egyébként meg nem feltétlen 30-40k, mert vsz Win7 tulajoknak is lesz kedvezményes frissítési lehetőség. Hogy az most 30$, v több lesz, az majd eldől.

    (#207) vlevi : az meg a másik... :D

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz fordfairlane #209 üzenetére

    Akkor inkább nehezen a jobb szó rá...
    És azért ne hasonlítsunk egy okostelót, tabletet asztali OS-hez, mert előbbieken jobbára csak az az érintés vezérelt, speciális felület és használati mód van, oda az való. Illetve ott se tetszik mkinek Android, v éppen iOS , valamint sokx az idősebb korosztály eleve elutasítóbb az érintős telókkal szemben, felület kinézetétől függetlenül.
    Új Win desktop dizájn....lett volna harmadszorra is uaz, a Vistából kiinduló Aero Glass-ra épülő vmi, kicsit olcsó lett volna, v nem?? Illetve attól desktop kezelése meg uaz maradt.
    Amúgy AG desktop szinten akkor lett volna igazán passzoló, ha csempékbe is beépítik az átlátszóságot, mint WP 8.1-nél, mert anélkül eléggé elütne a kettő egymástól.
    Aztán majd ki tudja a Win10-et a végén milyenre faragják, visszateszik-e, v sem, de ha nem, attól még nem lesz az feltétlen rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz bambano #211 üzenetére

    Csak azért azt ne felejtsük el, h W8 --->2012, W7 --->2009, tehát utóbbira átállni volt mkinek épp elég ideje.
    És ez a nagy átállás, amúgy is nem olyan rég, főleg XP nyugdíjazásakor (2014) következett be, tehát akkor meg pláne volt elég idő erre, akár mind2-t megismerni is.

  • King Unique

    titán

    válasz Stauffenberg #218 üzenetére

    Én pont az ellenkezője gondoltam... :)
    Szerintem 3 év bőven elég lehetett rá, h eldöntse, meglépje. Csak ugye sokan szeretik az utolsó utáni, azutáni pillanatra hagyni jellemzően. De MS se mondhatta azt, h elkészült 2009-ben a Win7, akkor várunk majd a kiadással 2014-ig, nem fejlesztünek új OS-t, hátha akkorra majd mki rászánja magát a váltásra, közben meg a versenytársak folyamatosan adogatják ki az új oprendszereket. És minek is vártak volna, az idő is ezt igazolta, hiába jött el 2014, sokakat hidegen hagy XP support megszűnése, mit érdekli, h botnet, lyukas lett a rendszer stb., ugyanúgy használja tovább. Erre nem mondhatják, h jól van, akkor adunk még 5 övet gondolkodni...
    Egyszerűen, aki lemarad, az kimarad bizonyos dolgokból, ahogy az életben is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Xero #222 üzenetére

    Ja, nem rossz, de aki 8.1 után használja, az az érzése, h kicsit túl lett desktoposítva ez....
    Elég félkész verzió ez még, az is vicces, h sarkokba húzva Charms Bar nem jön elő, de egy Win+C billenytyű kombóz nyomva már igen.... :D
    Képernyőosztást is kivették, pedig nem volt rossz dolog annyira.

    (#223) raskolnikoff: nem hát....Alt+F4, Win+D/E/C/X stb. alap billentyűkombinációt se ismerik, csak a Ctrl+C/+V... :DD
    Amúgy ez az "alkalmazásváltó" csak kicsit különb a sima Alt+Tab megoldásnál, utóbbi is jól mutatta megnyitott ablakokat, probramokat, ez annyiban talán jobb, h nagyobb az ablak benne és egymás alá rakja.

  • King Unique

    titán

    válasz raskolnikoff #243 üzenetére

    Mivel a 10 verziószám vsz csak marketingfogás volt és maga az új rendszer a motorház alatt nem sokban tér el a Win8.1-től, így a 8GadgetPack jó erre is (kipróbáltam).
    Tehát gadgetek miatt, ahogy 8/8.1-nél, úgy 10-nél se kell sírni és ráadásul sokkal többféle van benne, mint pl. a Win7 10 db alap beépítettje....ebben meg 55 db, ha jól számoltam.
    Mily meglepő, h ez is kompatibilis vele, nem is értem mért, vajon...? :DD :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz raskolnikoff #245 üzenetére

    Ha 8 dizájn elijesztett, akkor 10-esé is el fog...mert egyelőre ez a Technical Preview kb. egy 8.2 szinten van... :)
    Amúgy nem rossz a 8.1 se, akár azzal is lehet tenni egy próbát.

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #248 üzenetére

    Kipróbáltad :F
    Mert, ha ezt még a 8/8.1-nél felvetették is egyesek, ami többé kevésbé vagy helytálló, v nem, azért ez a 10 szerintem már ebben az állapotában is mondhatni kellően desktoposítva van. Nem értem hova kellene még, de majd talán elmagyarázod... :)

  • King Unique

    titán

    válasz Kékes525 #250 üzenetére

    Ha a Preview-be csak a 10 újításainak 10%-a került bele, akkor márpedig nagy váltás lesz egy Win7-hez képest vsz. Felhasználói tudás terén egyetértünk.
    Csak itt elérhető újfajta szolgáltatások, technológiák itt is lesznek biztos, tehát ez is egyfajta "kényszer" lesz egyeseknek. :D

    (#252) tomtyi: mi ez nagy hsz áradat? Persze azért tudjuk te vagy itt a fő MS elleni inkvizitor, szal csak mérsékelten. :)

    Vista, ha nem is volt a legstabilabb, nem az volt a fő gond vele, hanem a magas hardverigénye, mind vállalti és home környezetben. Ez ma is megvan, mármint hardevigény, sokan mind2 helyen ezért nem cserélik le az XP-t, hiába ott a 2 új oprendszer...
    Na meg a negatív híresztelés, mítoszok...mert azt tudjuk, h elég vmiról csak megszellőztetni negatívumokat, az már sokaknak elég arra, h élből elutasítsák, ki sem próbálják.
    Win8-at azért ne hasonlítsuk Vistához, mert stabilitás terén soha nem vele akkora probléma, és szoftver, driver támogatása is jobb. Pusztán a rettegett Metro volt mindig a fő bűnös.
    Vállalati szegmens: oka ott is egyrészt, híresztelés, mítoszok. Másrészt ott produktivitás a lényeg és, h dolgozók egységesen, könnyen tudják kezelni a rendszert. Már, ha pedig egy része ott is problémázik, a másik hiába nem, az se jó, mert egységesen arra kell törekedni, h mki elégedett legyen, függetlenül attól, h valóban akkora probléma-e az adott dolog. Azért vannak, ahol már átálltak rá és mki kedvére max feldobtak egy külső Start menüt. Illetve ott volt előtte már a Win7, ami sok cégnek megfelelt és alapból minek váltson, erre ahogy a 8, úgy a 10 se lesz indok. Majd akkor váltanak, ha 2020-ban megszűnik a Win7 support.

    10-es verziószám félig meddig utalhat arra, amit mondtál, de igazából szerintem puszta marketingfogás. Jól megleptek vele mkit, erre aztán senki sem számított...és márpedig minél nagyobb felhajtás, hírverés van körülötte, az MS-nek annál jobb. :)
    Viszont ez így nem annyira/teljesen igaz, h a régit nem akarták folytatni....Ha megnézzük a Win8 fő újítása a Metro felület, modern appok, anélkül csak egy szimpla W7, Start menü, AG nélkül. Ha a 10-es verzióval az MS annyira el akar határolódni tőle, lezárni a múltat, akkor a Modern UI-t, appokat minek viszik tovább, hagyják meg benne... :F Nem az lett volna logikusan a nagy elhatárolódás, ha teljesen kikukázzák a rendszerből és helyette kitalálnak valami mást???
    Sőt, sok átlag usernek meg amúgy is volt a baja, h minek vannak ezek egyáltalán a rendszerben, ő nem használja őket, mért nem veszik ki belőle teljesen?
    Márpedig ugyanúgy ott vannak a csempék Start menüben, ablakban futó modern appként, külön ki-be jelentkezés után meg a rettegett kezdőképernyő és ez vsz végleges verzióban is így lesz. Ez nem akkora elhatárolódás egyáltalán.
    A modern felület nem vész el, csak a tálalás átalakul... ;)

    Ezzel vsz egy félig-meddig potenciális, bár szűkebb vásárlóréteget jelentő, hozzáértőbb home userek kedvére is akarnak tenni, h számukra se legyen annyira idegen. Akik épp most is Technical Preview-et tesztelgetik, értékelni tudták másik felületet is, akár Modern appokat is megvásároltak az áruházban, ahogy hajlandóak voltak pénzt kiadni amúgy is egy program, OS megvételére, upgrade-elésére.
    Mert a nagy átlag, mivel egyáltalán nem érdeklődik ezen dolgok iránt, számára másod, harmadlagos tényező, h a programot, OS-t honnan szerzi be, jellemzően max géppel együtt veszi meg, de amúgy átmegy a szomszédba és szól a Pisti gyereknek... :DDD Abból a pénzből meg inkább vesz pár doboz cigit, italt, aztán elmegy szórakozni.

    (#260) tomtyi : jobb videókat nem találtál, ez sima 8, de még csak nem is RTM, hanem vmi Preview verzió és 2012 eleje....??? Már egy jó éve van 8.1, asztalra boot stb. és U1 is hónapok óta elérhető elérhető. Igaz, abból a szempontból jogos, h így már kialakultak a kezdeti mítoszok és 8.1-ig nem jutott el a többség....

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Warter #279 üzenetére

    :F
    Win95 és 98 miatti verziószám kihagyásról hallottam, de marketing terén is jobb a 10, v mire gondoltál?

  • King Unique

    titán

    válasz leeate #284 üzenetére

    Ez ezért így nem igaz és ugye az megvan, h ez egy nagyon korai béta verzió, a fejlesztések csupán 10 %-át tartalmazza, v még annyit se?? :U Bár, az igaz, h mostani állapotában max 8.2...
    Ja, pont az OS X...amiben ok, vannak jó megoldások, de ott is nagyjából egy kaptafára építkeznek évek óta, én abban nem látok olyan hatalmas nagy megújulásokat verzióról-verzióra, persze ez szubjektív.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz JhoniMitchel #291 üzenetére

    Addig OK, h Start menü módban ezek nincsenek, teljesen ok. Legalább már sírnak-rínak, h ott a Charms Bar, lenyomja Windows billeytyűt, v Start gombot mért jön elő a kezdőképernyő.
    Most a Start screen elég markansan el lett választva a rendszertől, csak külön bejelölve, ki-be jelentkezés után érhető el. Viszont, ha már vki oda vált, akkor szerintem szeretne egy-néhány dolgot másképpen használni, én a fő topikban ezeket hiányoltam nagyon és így nem is látom értelmét [link]. Tehát, v ezekkel kiegészítve lehessen normálisan használni, v vegyék ki teljesen.
    Amúgy gadgeteket joggal vették ki, mert Windows alatt biztonsági kockázatot jelentettek, ha jól tudom...de ahogy 8/8.1, úgy még 10 alá is jó a 8GadgetPack. A W7-ben volt 10 db gyári gadget, ebben meg 55 db és nincs vele semmi probléma.

    (#301) ceia: az a baj, h erőteljesen XP troll és Win8 hater keveréke vagy, akinek tulajdonképpen felesleges, nincs értelme magyarázni semmit... :N
    Változni fog béta lévén a felület, de ezt ne várja senki, h XP-t, W7-et csinálnak belőle.
    Azért bele Metro, h kedveskedjenek a másik rétegnek, mert ilyenek is vannak, szerintem logikus és elfogadható kompromisszum. Vmint nyilván azt se gondolta komolyan senki, h több év fejlesztését kukázzak végleg? A metro nem vész el, csak a tálalás átalalkul :)
    Új Start menüben meg van ám Unpin=levétel opció, rábökve jobbal a csempékre, ha vkit annyira zavarna....Az meg, h uazt a W7 féle Start menüt teszik vissza, kicsit olcsó lett volna...ez teljesen ok, de akinek majd ez se, ahogyan a 8/8.1-be úgy vsz tud majd ebbe is tenni 3rd party változatot.

    Csak éppen W8 Metro nélkül egy szimpla W7 Start menü és AG nélkül...ha Startot beleteszik is, elég olcsó megoldás lett volna, lényegében még1x uazt eladni, v nem...? Tudom vannak, akiknek nem, mert nem érdekli őket alapból ilyen téren semmi.
    Ja, és vannak akik vásárolnak appokat Store-ból, az előbbi rétegből, tehát egy, még ha szűkebb, de potenciális vásárlóréteget szintén nem akarnak elveszíteni, gondolom én. Az, h te nem vásárolnál, a te dolgod. Kicsit keverednek megint a dolgok, mert néhol nem tudom, h a 8-ról, v 10-esről beszélsz-e, mert utóbbiban pont futnak ablakban az appok???

    Szal szerintem odáig kéne eljutni végre, amit már más topikban is javasoltam, h használni kéne valamelyik újabb Windowst egy ideig és utána véleményt formálni róla és nem félinfók, netes videók, xy hírek alapján ítélkezni... ;)

    (#307) bzoley : W7-ben is volt ablakoknak szegélye, ez az új vékony sima ablakoknál még hagyján, de tálcaelemek ablakainál (óra, hangerő, akksi stb.) elég hülyén néz ki, h nincs semmi...
    Tálca színe Win7-ben is az ablakokkal együtt állítódik, W10 még Start menü is kaméleon, ami nekem kifejezetten tetszik.
    Unpin=levétel

    (#305) szabonagyur : +1

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz virkir #338 üzenetére

    Windows mítoszok, új dolgokhoz való eleve nehéz alkalmazkodás...ezek amik a kevésbé elterjedésnek a fő okai. Szegény átlag user a mostani XP-t, W7-et sem tudja igazából használni, nem csoda, ha zsörtölődik, ha egy új OS-nál kicsit vmi máshogy van, és 1-gyel többet kell kattintani...ugyanúgy fogják szidni az új Start menüt is, mert nem lesz olyan (vsz marad a mostani), mint a Win7-ben lévő, nem alul, hanem fölül lesz a kikapcsolás, külön a felhasználónévre kattintva a kijelentkezés....baromira nehéz, tényleg, ezért fog megbukni a Win10 is... :DDD , v mégsem, reméljük utóbbi. :K
    Egyébként Classic Shell volt már régóta, 2012-ben Win8 idején is (előtte Win7-re, XP-re is), amiben szintén alap beállítás volt az asztalra boot, de igaz., valóban a bal alsó "Asztal" csempére bökni nagyon, de nagyon nehéz és megterhelő feladat volt...

    Amúgy W8 sorozatnál se kellett nagyon semmit túrni, attól még bőven használható és produktív az is, max felraktál egy Classic Shell Start menüt (sok éve elérhető) és le volt tudva 2 perc alatt az egész.
    Abban Charms Bart, Hot Corners, Win/Start gomb --->kezdőképernyő stb. lehetőségeket mind 1 kattintással se lehetett tiltani. Ha Win7-re ment egy Skype felrakása és beállítása, akkor ez se okozhat akkora problémát.
    8-ban alap Start gomb menü + kezdőképernyő bőven elég volt hagyományos Start menü pótlására, pusztán megszokás kérdése az egész. Én speciel nem szeretem program, -mappaikonok tucatjaival eleszemetelni az asztal, mert egy idő után nagyon kaotikussá válhat. Ellenben kezdőképernyőt jól tele lehet pakolni, görgetni, külön kategóriákba rendezni az ikonokat, szerintem átláthatóbb és bőven lehet egérrel kényelmesen kezelni. Ezt a részt, h a modern UI-t, kezdőképernyőt nem lehet egérrel kezelni sosem értettem igazán... :N Én még notin a Touch padot is rühellem, midig egeret használok, ha csak tehetem, de abszolút nem mondanám azt, h új OS-nél ez annyira körülményes, v nehéz lenne.
    "Hogyan kényelmesebb szerinted az egérrel dolgozni?" - csak gyorslistáról indítgatni kényelmes programokat, csak oda nem fér be minden...amikor programok listájából külün le kell nyitogatni, kibogarászni, az aztán marhára kénylemes, ja...főleg egy nagy képernyőfelbontásnál, ahol még képernyőnagyítás sincs... :(((
    Ellenben kezdőképernyőn eleve nagyobbak az ikonok, csoportokba rendezett, szerintem az átláthatóbb és kényelmesebb, persze tudom megint én vagyok a hülye és az MS fanboy... :D
    De most nézem, h ebben a Win10 Technical Preview-ben, a Start menü oldalsó részébe nem csak csempéket lehet ám rakni, azok mind kivehetők (Unpin), hanem program és mappa, akár weblapok ikonjait is. Ez talán nem átláthatóbb, kényelmesebb itt azonnal rábökni és indítani, mintsem a listából kibogarászni... :F

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz virkir #357 üzenetére

    Itt igazából arról van szó MS részéről, h ők kénytelenek lépni, mivel nekik muszáj az üzleti oldalát nézniük, még ha titkon vsz nem is minden követeléssel értenek egyet. Ha ennyi a nép szintje, ennyire nehezére esnek bizonyos egyáltalán, v nem túl nehéz dolgok, akkor ehhez a szinthez kell igazítani a rendszert, ennyi. :)
    Persze tudom, h a kárörvendők, megfelelő érvek híján, szeretik ezt a részt és %-okat mindig felemlegetni. :D

    (#357) virkir : programok, OS terén, ha kicsit változik a felület, az mindig elsőre visszatetszést kelt. Lásd nemrég mennyit problémáztak egyesek az új Firefox felületen...aztán mégis úgy hagyták és bőven meg lehetett szokni.
    Start menü pótlás, annak akinek kellett, annak...egyébként ingyenes, kis méretű, gyorsan felrakható, hol itt a probléma? Win7-ben nincs PDF olvasó, összes Windows-ban gyári Media Player nem a legjobb. Azok pótlására, v egy egy jobb altetnatíva belevarázsolásához tán nem kell fel rakni semmit, állítgatni ezt-azt...???
    Sima Start menübe bármennyi programot...hát ez pont nem igaz, mert gyorslista alap megjelenítő képessége véges, képernyőfelbontástól is függ. Ellenben 2 katt kezdőképernyőn is. :) Sőt a jobb klikkes Start gomb menüből 1 katt egy eszköz, v lemezkezelő. Win7 féle Start menüben alapból csak vezérlőpult érhető el, tehát ott jóval több...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz raskolnikoff #361 üzenetére

    Start menüből ezeket ki lehet ám venni (Unpin) írtam feljebb. De gyári appok egy részét is lehet uninstallálni.
    Azért amiket mondtál, másoknak meg elég hasznosak lehetnek, szal logikus, h nem vették ki.
    Egyébként már a 8.1, főleg a 8.1 U1, ami kevesebb helyett foglal, mint a Win7. Nálam ez a mostani Win10 Technical Preview VHD-ba telepítve, driverekt, alap, gyakori programokat felrakva, lefrissítve most 11.8 GB. :)
    Én 35 GB-os VHD partíciót adtam neki, de bőven elég lesz neki, ahogy nézem. Amúgy, ha meg PS, xy gépész 3D tervező és szimulációs programok, játékok stb. kerül rá, akkor persze kell neki a 100 GB, v simán több is.
    Frissítések (lemezkarbantartó használatával sok GB-ok szabadíthatóak fel), rendszer visszaállítási pontok, memóriakép fájlok, v micsodák is sok helyet foglalhatnak stb.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #368 üzenetére

    Az a rémálmom, én voltam olyan merész, h még anno egy VHD-s 8.1-re tettem Office 2013-at. havonta 1 GB körüli update, néhány hónap után egyszerűen megette a 35 GB-os partíciót, hiába lemezkarbantartóztam....miután leszedtem 14 GB tárhely szabadult fel.... :Y
    Office 2010-re meg alig megy havonta update és max fele akkora helyet, ha foglal.
    Nem tudom Office 2015 jobb lesz-e ilyen téren, de ha igen, már csak ezért is megveszem. :K

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #377 üzenetére

    Most nem azért, de talán nem kéne olyan tagokat csuklóból osztani, akik pont mindig szakmailag írnak és nem beszélnek hülyeségeket, főleg nem feleslegesen, pont ők nem szoktak trollkodni csak úgy, ha megnéznéd a PH topikokat...aztán te tudod, vedd úgy nem írtam semmit :F

  • King Unique

    titán

    válasz hallador #399 üzenetére

    Az se rossz, bár Office 2013-nál az is számít, h sima telepítő, v már SP1 bele van integrálva, mert utóbbival nyilván jóval kevesebbet frissít rá első körben.
    Amit még nem próbáltam a 10-ben, az a lemezkarbantartó, na azt megcsinálhatnák, mert, min 7, mind 8 alatt baromira lassú...ha több GB Windows Update szemetet kell törölni, akkor képes vele több, mint 1 óráig, v jóval tovább is elszórakozni... :(((
    Illetve azt nem tudom pontosan, h az most csak Windows után törli a mocskát, v Office után is, mert lehet csak előbbi...??

  • King Unique

    titán

    válasz #40553216 #406 üzenetére

    Ezt nem értem még hova akarod görgetni... :F
    Szerintem az nem vita tárgya, h a Start menü minden programok listájának ikonjai stb elég aprók, a gyorslista már normális méretű és a Modern UI-s ikonok jóval nagyobbak, jobban kivehetőek.
    Szerinted Win7 alatt is mért pakol ki minden fontosat a többség asztalra, legyen akár mappa/ program parancsikon, v tálcára?? Mert vsz nem akarja állandóan a Start menüt túrni 1-1 program megnyitásához....többség max gyorslistát használja és gép kikapcsolási opcióit.
    Persze asztal és tálcarögzítés adott 8 és 10-nél is, de előbbit nem lehet a végtelenségig telepakolni, mert nagy összevisszaság lesz az asztalon, utóbbi (tálca) rögzítési lehetőségei is végesek. Ellenben a kezdőképernyőt full telerakhatod, jobban elkülönülnek egymástól az ikonok, pláne, ha kategóriába van rendezve. Ráadásul egérrel szimplán gyorsan csak odagörgetsz, ráböksz és már nyitja is meg asztalon. Azért nem olyan rossz dolog ez szerintem.
    De úgy tudom, te Win8/8.1-et nem is használtál egyáltalán, v igen? Ha nem, akkor meg mit okoskodsz, már elnézést?? Igaz Win10-ben is van csempe + kezdőképernyő, ha fentieket nem hiszed, próbáld ki. :)

    Egyébként meg biztos nem csak ezért vette meg az új OS-t, azért voltak más újítások is és eleve az új rendszer sokx jobban optimalizált, gyorsabb, támogat új technológiákat, szabványokat stb., ami szintén indok lehet a vételre. :K
    Persze ennyi erővel userek egy része minek vegye majd meg a Win10-et, mikor úgysem fogja kihasználni a funkcióit, bőven elég neki a 7-es, de aki jobban érdeklődik IT-s dolgok iránt, nyitott az újdonságokra, most is éppen Preview-et tesztel, annak szerintem nem kérdés és nem is felesleges dolog?
    Egyébként meg 30 $ ki lehet bírni egy upgrade-nél, mikor a full OS kerül 100 - 150 $-ba.
    Nem beszélve akiknek ott van a céges MSDN, v egyetemi MSDNAA lehetőség.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz jeni #428 üzenetére

    Mennyi agyatlan, hozzá nem értő ilyen cikkíró van, aki sokx persze direkt kicsit ferdít, a nép meg bekajál mindent elsőre.... :W

    (#424) hallador : benne van a forró sarkok, Charms Bar beállítási lehetősége, de nem működik...nyilván sima asztali környezetben, Start menünál nem is kell, de ha vki átvált Start screenre, ott bizony nem ártana, mert ezek nélkül, meg annak nincs értelme...

    (#419) tomtyi: mindegyik új OS-t (8/8.1/10) lehet használni helyi (offline) és live (online) fiókkal. Win10-nél is adott mind2 lehetőség, az online az Insider programhoz, feedback küldéséhez elengedhetetlen.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #440 üzenetére

    Ez szerintem kicsit túlzás, mert az ok, ha vkinek nem tetszik, nem használja (nekem se az elsődleges felület, amit használok rajta), viszont az nem, ha ráfogja a rendszerre xy dolgot nem lehet benne megcsinálni, meg szimplán Start menü hiánya miatt xar, holott azt is 2 perc alatt lehet bele tenni. De ha neked így jobb, nyugodtan fogd rám. :)
    XP hater szintén nem vagyok, mert használtam sokáig, néha még manapság is hébe-hóba, de az szerintem egyöntetű PH user és mások vélemyénye is, h bőven eljárt felette az idő, már nem támogatott stb...ergo szabadulni kéne tőle minél előbb. XP troll meg, mint tudjuk te vagy, szinte a legnagyobb itt a PH-n. :DDD
    Jobb a W10 Start menüje az nem kérdés és csempéket, v fél perc kiszedni, helyére mappa, program ikon is tehető, ha nem tudtad, mert talán nem.
    Kinézetre AG nélkül durván az is olyan, csomó belső fejlesztés, meg talán ugyanúgy a 8-ban is benne van, sőt még több is.
    Felvetsz olyan igényeket, h neked minek bele áruház, OneDrive, ne kelljen soha látni a metrót ---> ergo vegyék ki teljesen, csak azt elfelejted el, h van egy olyan réteg is, aki használja ezeket, vásárol áruházból appokat, plusz tárhelyet OnedDrive-hoz, ergo az ő igényüket is ki kell szolgálni továbbra is. Csak miattad nem fognák mindent kukázni belőle, mert épp olyanod van, ráadásul régóta nem vásároltál tőlük új OS-t stb. és vsz nem is fogsz a jövőben se egyhamar, mert neked nem felel meg egyik se...
    OneDrive meg tök jó egyébként, h integrálva van és csak áthúzod a mappába az adott cuccokat, igaz néha-néha ez is kicsit járatja a gépet, de ha felraksz egy külső megoldást, az meg sokx még jobban...HDD-k minősége, megbízhatósága meg nagyon is ingatag manapság, ha elszáll, akkor meg rohangálhatsz x 100 ezer Ft-okért adatot mentetni róla....biztonságos adattárolás, csak a többszintű megoldások, több HDD, v HDD + Felhő + DVD/ BD kombinált megoldások. 1 helyen tartani mindent, biztonsági másolat nélkül eleve nagy ökörség...
    Egyébként az mért nem elég, h mondjuk egy CLassic Shell W8 esetében letilt minden Modern Ui elérhetőséget, ráadásul tálcáról is el tudod tüntetni áruházat, vmint Win10-ből Start menüjéból ki tudod szedni csempéket, de appok is részét mind2 rendszerben akáz uninstallálni is tudod :F Magyarán nem használodőket, nem is kell az előzőek meglépésével használnod, de mért vannak ott a háttérben a rendszerben...? Na erre én csak azt mondom, h az ilyeneknek, akkor W7/XP való, ennyi.

    És azzal mi a gond, ha a Start Screen full screen, ugyanúgy W8 és Win10-ben is??? Mért mekkora legyen, mint a Start menü? Arra van W10-ben az új Start menü, csak annál ott a bibi, ha nem tudod full telerakni, mint Start screent, mert appok számával dinamikusan növekedve, egy idő után beteríti a képernyőt és nem fér bele több...ellenben a másikba igen és lehet egérrel scrollozni. Illetve az asztalon te a parancsikonokat nem nagyon rendezgeted csoportokba, max egyik sarkába rakod ezeket, másikba azokat, de hamar megtelik és már a háttérkép sem látszik....ellenben Start Screenen sokkal jobban elkülönülő csoportokba tudod rakni őket, a csoportokat külön elnevezni, tetszőlegesen az egészet mozgatni stb. Csempék meg tudnak "elő módot" is, megnyitás nélkül is megjelenítenek bizonyos információkat, W10-ben már vsz hosszabb szövegeket is, igaz csak az appok főként.
    De honnan is tudnád, hiszen nem használtad soha a 2 új rendszert, ez itt a lényeg...
    Egyébként meg bohókás az a kép az XP Start menüről, de talán mondtam korábban más topikban, h pl. Classic Shellnél van ilyen stílus is.

    Egy szűz XP SP3 kb. közel 2 GB tárhelyet foglal telepítés után. Ha nálad csak 3270 MB, akkor az nagyon meg van kurtítva....vsz nincs frissítve (WU kikapcsolva), alig van rá vmi program telepítve, lapozófájl mérete nagyon minimális, nincsenek visszaállítani pontok stb. Illetve ott van az 500 GB-os HDD-d és XP-nek csak 10 GB-os partíciót adni, hááát megint nagy okosság, ahogy előbbiek is... :W De nyilván egyéni igényed, te dolgod. Csak nem mkinél így van ám beállítva és jóval nagyobb partíció kell neki.
    Egyébként ugye új Windows-oknak több hely kell, egy 8.1 friss telepítés után kb. 7.8 GB, felrakva drivereket + frissítések + általános porgramok + lapozófájl + rendszer visszaállítás ---> kb. 13-15+ GB
    Nálam a most frissen telepített Win10 Technical Preview + driverek + programok + frissítés stb =12,2+ GB
    Azért ezek se annyira vészes számok az új Windows-oknál, a Vista, W7 vmivel többet foglalt. Egy régi XP meg jó hogy, alapban kevesebbet, de ha már ott is bekapcsolásra kerülnek az adott dolgok, rendesen le van frissítve, plusz egy néhány program, főleg Office felkerül, akkor 20-30 GB partíció mindjárt kell annak is. ;)

    Szal szerintem főként az írkáljon itt, meg okítson, akinek van is konkrétan fogalma bizonyos dolgokról az adott új OS-ekben, ne az, akinek abszolút nincs...

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #443 üzenetére

    Csak az a helyzet, h nem 2001-et, de nem is 2005-öt, hanem 2014-et, lassan 2015-öt írunk...manapság online tárhely egyre jobban dívik és érthető, h egy pl. egy OS gyártója is képviseltetni szeretné magát saját termékével, aminek userek többsége azért örült. És tényleg nem rossz a OneDrive, tárhely méretét tekintve sem.
    Nálad is megvan egyik oldalról egy túláradó felület, grafika mizéria, másik oldalról, rendszer, újítások szintjén, meg egy alap igénytelenség. Jóformán elég lenne olyan új OS, ami kb. technikailag, tudás terén XP-nél nem sokkal több, csak manapság ez már nem igazán kivitelezhető...ennyi erővel jön a Win10 megpakolva számos újdonsággal, neked majd nem kell Cortana, virtual desktop és társai, vegyék ki full, legyen full kiírtható a rendszerből, mikor szerves részét képezi...nem igazán lesz járható út.
    Start screen rész szintén nem teljesen világos... Lényegében asztali/ tálca parancsikon van itt is, ha annyira gyönyörködni akar benne az ember. Csak épp, ha mondjuk képernyőnagyítást használsz, nem tudsz olyan sokat kirakni rá és sokakat eleve zavar, ha tele van szemetelve az asztal. Ez alól mentesít az új Start menü jobb oldali területe és a kezdőképernyő. Előbbi befogadóképessége szintén véges, mint az asztalé, de utóbbié jóval tágabb és appoknak is 4 féle mérete lehet, igaz van amelyiknek csak 2, de így még azok is állíthatóak. Ha meg kell nyitni, baromira nem a grafikájában fog gyönyörködni a user, hanem, h figyelemfelkeltő, megfelelően rendszerezett --->könnyen áttekinthető és indítható legyen. Ennek a kritériumnak márpedig megfelel.
    Persze felesleges magyarázni ezt egy olyannak, ki életében nem használta, mert csak az érti, tudja miről van szó, aki igen. ;)

    "működik a szolgáltatás, ergo erőforrást és tárhelyet zabál" - látszik nem láttál még W8/ 10 feladatkezelőt...eleve appok megnyitás nélkül nem is futnak háttérben, max áruház, ami megnyitva pár-néhány %-ot hajtja procit az elején, de utána beáll kemény 0-ra és nem használva, a háttérben azon is marad. OneDrive megint hasonló, ami leginkább elején szinkronizálgat kicsit, már, ha van mit, utána az se használ nagyon erőforrást, 0 %-on fut. Ráadásul ez csak online fióknál van így, akkor integrálódik a rendszerbe, ha helyi fiókkal használod a gépet, akkor nem. Egy sima böngészőt elindítasz, több lapot megnyitsz, az több erőforrást használ, mint egy sima modern app. Tárhelyfoglalás, meg szintén mondhatni minmális, gyári appok talán max pár-néhány 100 MB-ot foglalnak. Ha felraksz egy böngészőt, pl. Chrome-ot, az megeszik 400-500 MB tárhelyet...
    Szal vannak itt hiányos felhasználói ismeretek...Itt ez a topik is, aminek keretében talán, aki rendszerrel kapcsolatosan hozzászól, illene feltenni és kipróbálni a 10-es Windows-t és nem csak nagy általánosságban, konkrét ismeretek nélkül írogatni rá, v a hasonló mostani rendszerre... :U

    Meg ez az, "újabb OS-ek nem lettek olyanok, hogy önmagukért váltanék rájuk" is elég szubjektív....nagyon sokaknak érdekes mód sikerült, bőven megfelelt nekik XP után a 7, van akiknek 8.1 is, és vsz 10-es is meg fog. Ergo talán mégse olyan rosszak. De szerencse, h MS-nek nem csak az ilyen userek igényeit kell kiszolgálnia, mert nektek úgyse tudnak olyan rendszert faragni, ami megfelelne. És az ilyeneket tényleg csak az fogja max rávenni a váltásra, ha már XP-n nem fog futni programok java, nem indul a rendszer, AV-k nem támogatják stb... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz ceia #445 üzenetére

    Gondoltam, h max muszájból fogsz váltani :D , ahogy a többi ilyen userek hada is. Csak az a kérdés, érdemes-e ezt a legvégéig halogatni... :F
    XP-vel rengeteg gond volt...engem és másokat is zavart a random iexplore.exe összeomlás, tálcáról USB biztonságos leválasztás ikon eltűnése, kínkeserves frissítés az svchost.exe és wuauclt.exe 100% processzorhasználata miatt, amit csak support megszűnés vége előtt pár hónappal javítottak ki úgy, ahogy. Aztán már most vannak olyan szoftverek, vírusírtók, amik nem kompatibilisek vele, v épp adott programnak csak 64 bites verziója van, ami szintén probléma...a 64 bites XP meg nem igazán jól sikerült jószág. Nekem már pusztán ezek miatt, h ne kelljen vele szívnom is megérte váltani az új Windows-okra.
    Szerintem fentebb pont leírtam, h maga az OS tárhely is hardverigénye nem nőtt különösebben, sőt a legújabbaknál még csökkent is kicsit. De ilyen téren nem is érdemes őket XP-hez hasonlítani, olyan mintha Win9x vonalat próbálnád e téren összevetni az XP-vel.
    Testreszabhatóság már mostani - 7,8.1 - rendszerekben is adott külső programokkal, ha vkinek olyan sajátos igényei vannak. Lehet 10-esben ezt talán gyárilag pár fokkal jobban lesz megoldva, de nem hiszem, h sokkal nagyobb szabadságot adna majd e téren.
    Nem biztos, h ki fog kopni, sőt...már W8 idején is keringtek olyan hírek, h MS teljesen ki akarta venni rendszerből az asztali felületet, de végül meghagyták, mert a Modern UI még nem alkalmas elsődleges felületnek desktopon, másodlagosnak már igen. Én se Metro Commandert használok fájljaim rendezgetéséhez, hanem Total Commandert, v fájlkezelőt. W10 megint folytatják ezt a vonalat és a jövőben nagyon is elképzelhető, h a modern felület felé fogják inkább eltolni a rendszert. Ha majd 202x-ben egy modern Windows-t kell elképzelni, akkor én biztos nem egy sima desktop, W7-hez hasonló rendszerre vízionálnék, hanem vmi továbbfejlesztett Modern Ui-s változatra.
    Sőt még az se biztos lesz Win11, 12 stb., lehet épp 10-es lesz az utolsó és azt fejlesztgetik tovább: Windows 10’s very different way of updating, [link].

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Milestone2 #451 üzenetére

    Tán rendszer visszaállítást, v felújítást nyomott...passz??
    Azért ehhez 10 TP verzióhoz nem frissítések még nem jöttek ki, viszont megjelent az új build [link], amit gépházból tudsz letölteni, illetve feltenni.

  • King Unique

    titán

    válasz Milestone2 #453 üzenetére

    Igen ez, mert a kezdeti kiadás a 9841 volt, ez meg már a 9860, vsz ennek telepítése zajlott le.

  • King Unique

    titán

    válasz raskolnikoff #457 üzenetére

    Ilyen kiadás márpedig home usereknek nemigen lesz... :N Céges még kérdéses, de szerintem az se, inkább ezek a spec. Embedded verziók talán.
    Az is érdekes dolog, h a nagy átlag feltelepíteni se tud egy Windows-t, már a mostani telepítő is megkérdez ezt-azt, ami lehet egyeseknek már sok...ha ezt még tovább bonyolítják, h ő maga válassza ki az összetevőket, nem tudom mi lenne...
    "Normál" telepítő, amihez pl. utólag hozzáadható Media Center példája modern felületre levetítve, ilyen formában biztosan nem lesz.
    Tehát, vagy az újabbak, v akinek egy "lecsupaszított" megoldás kell, akkor marad a 7-es.

  • King Unique

    titán

    válasz janos666 #459 üzenetére

    Én telepítőkben, akár OS, akár program, mindig a "részletes" konfigurálást választom, kíváncsi vagyok, milyen beállítások felett akarnak átsiklatni.... :D Új Windows-oknál jellemzően az appok különféle adathozzáférései engedélyei, igaz abból néhány szükséges...
    Viszont N verzió eleve hülyeség, abból csak média player és egyéb multimédia ficsörök vannak kivéve, de rengetegen szívtak miatta, nem egy user jött a 8-as, de akár 7-es topikba is, h N-es Windows miatt nem tudott xy programot felrakni, v funkciót elérni...és mindig utólag fel kellett pakolni a média pakkot, ami teljes értékűvé varázsolta.

  • King Unique

    titán

    válasz Crystalheart #462 üzenetére

    Pedig általános, sokaknál előjövő problémákat említettem meg. WU is csak support megszűnése előtt pár hónappal lett valamelyest javítva.
    Start menüje a legjobb...hát fene tudja? Azért újabb Windows-oké se rossz, sőt. Akár 8.1-re egy CS-t téve, is beállítható XP stílusú Start menü.
    Ez lesz XP-nél a gond, amit mondasz, h egyre inkább szüntetik meg a szoftveres, hw-es támogatását...egy idő után muszáj lesz váltani. Csak ugye ahhoz kéne legalább 2 GB RAM, meg egy újfajta proci, mert vsz megtartják a 8.1-nél bevezett CPU szigorításokat. Linux meg gondolom nem alternatíva...bár, ha van hely, esetleg mellé fel lehet egyet rakni.

  • King Unique

    titán

    válasz Crystalheart #466 üzenetére

    XP-n a gyorsindító nem rossz dolog, de igazából nem is nagy szám. Ennyi erővel újabb Windows-oknál letűzöd a tálcára a programot, azt kész, az még jobb, látványosabb is. A gyakran használt programok ikonjai, meg emellett úgyis az asztalon, parancsikonként foglalnak helyet. Win7-ben is van gyorslista és elérni közvetlenül vezérlőpultot, sőt ez a 8-nál (10-es is) a legjobb, mert ott a Start gomb bal klikkes menüjéből minden rendszereszközt közvetlenül elérsz 1 kattintással. XP szerteágazó Start menüje, hát nem tudom...azért újabbakban a programok listájának görgetése se annyira macerás, de az új Win10 TP-ben is görgetős és vsz a véglegesben is az lesz... :)
    Egyébként 8-nál kezdőképernyő használata programindításhoz szintén nem rossz, lehet vízszintesen scrollozni és sokkal átláthatóbban, gyorsabban megtalálható rajta bármilyen ikon, mint a (XP-s) Start menüben "kiteregetve", v görgetve...a gyorslistát leszámítva. A keresés az újabb 8.1-ben meg csak a képernyő jobb szélét foglalja el, illetve Win7 Start menüs keresőmezője kifejezetten hatékony. Egyébként 8-8.1-10-es Winekben lévő alkalmazások listája is jó rendszerezés tekintetében, mert nemcsak ABC, de telepítési dátum,kategória stb. szerint is tudja őket rendezni.
    Illetve sosem értettem Win8-nál ezt a Metro mizériát az előbbi dolgok vonatkozásában, mikor már 2012-ben a sima 8.0-nál is volt megannyi ingyenes Start menü pótló (ehhez nem kell Win10), amiben asztalra booton, Modern UI elemeinek letiltásán át, már akkor is sok mindent be lehetett állítani, sőt akár XP stílusú Start menüt is...ez egész, telepítéssel együtt kb. 2-5 perc... :U

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz Crystalheart #468 üzenetére

    Ezt teljesen megértem, de ugyanakkor az se feltétlen mindig jó, ha az új programoknál, oprendszereknél mindent egytől-egyik visszaalakít az ember a régire. Ráadásul egy olyan rendszeréhez mérve, aminek a megoldásai már bőven elavultnak számítanak....Én Win7-et jobbára a default beállításokkal használom és bőven jó, de 8.1 is. Meg lehet szokni. Aero és animációk mai hw-ek korában már nyugodtan maradhatnak bekapcsolva.
    Illetve új OS-ekben fontos a testreszabhatóság, de az is nyilvánvaló, h nem lehet minden egyes, főleg a korábbiban alkalmazott megoldást, illetve azok beállítási lehetőségeit mind megtartani. Hosszú távon nincs is értelme, mert az újaknál néhány dolog eleve jobban megvan csinálva, csak kis idő kell, amíg megszokja az ember, de viszonylag hamar megy. Ráadásul az említett dolgok, már több generáció óta megvannak és vsz Win10-ben is megmaradnak, v éppen még tovább alakítják.

    Jó példa erre az egészre a tálcás programmegjelenítés. XP a programokat névvel ellátva, egymás mellé pakolja a tálcára, újabb Windows-ok már nem, illetve, ha ugyanazon programból több ablak is megvan nyitva, akkor összevonja a tálcán. Vissza lehet állítani XP-s megjelenítésre, de szinte felesleges, mert eleve jobb ez a megoldás. Ha egeret föléviszed, címkével ellátott előnézeti képet ad, négyzetbe mozgatva kurzort kiteszi nagyba a képernyőre. Összevont elemeknél meg egymás mellé/ fölé sorba rendezi. Bőven jó ez a megoldás így, szvsz jobb sokkal, mint az alap XP-s.
    De persze, ha vkinek erővel a régi megoldások kellenek, használja úgy, már amíg/amit vissza tud(ja) állítani. :))

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    Hát igen, a megszokás az nagy úr....csak ugye volt 3 új Windows az újfajta megoldásokkal, ami idő alatt már meglehetett volna mkinek szokni, de aki még csak most váltani XP-ről, annak nyilván először fura...
    Ezt a tálcás dolgot én sem értem, mert a régi elrendezés is addig jó, amíg kevés program van megnyitva, ha már sok, akkor eleve "összehúzza" tálcán azokat is, nevek/ feliratok sem jelennek meg teljes egészében és egy idő után nem látni pontosan mi is van megnyitva...
    Valamilyen szinten usereknek is kell kicsit alkalmazkodni az újításokhoz. Jó példa erre a Start menü. W8-ból hiányolták sokan, erre most W10-be is beletették. No de nem egészen olyat, mint, ami a W7/XP-ben volt. Ezen lehet egyesek majd dünnyögni fognak megint, de vhol meg lehet érteni, h MS is fejleszteni akar rajta és nem pakolja bele még1x uazt. Persze lehetne akár olyanra szabni, mint egy Classic Shellt, h több stílusú is elérhető egyszerre, de akkor mi értelme lenne az újnak, h mki a régit akarná visszaállítani...? Akinek nem tetszik, majd felrak egy 3rd party megoldást. De ennyi erővel, ha mindig kellenének a régebbi beállítások, elrendezések, akkor már a bejelentkezési képernyőn is lehetne többféle indítási mód, pl. egy Win10-nél: indítás XP/W7/W8.1 módban...kicsit erőltetett lenne és ismét felmerülne a kérdés, akkor minek a Win10 újításai??? Akinek ennyire nem fekszenek ezek az új dolgok, maradjon inkább a régi OS-nél. Csak oda azok támogatása is szűnik meg szépen fokozatosan és egy idő után mképp muszáj lesz váltani, az XP-nél már ugye kellett volna...

    (#472) janos666: régi gépeken volt, h egy 8-as kicsit jobban futott a 7-esnél, de nyilván nem mindig kivitelezhető, mert, ha nagyon régi a vas, a CPU követelmény szigorításai miatt a 8.1 fel sem menne rá és vsz a 10-es sem. 512 MB RAM meg eleve kicsit karcsú újabb Winekhez.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák