Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    Belenézek én is, de azért nagyonsokat nem várok a dologtól. Valahogy úgy vagyok vele, hogy a hetesben benne van majdnem minden, amire szükségem van. Egyelőre. XP-ről annakidején azonnal váltottam 7-re, a Vistát kihagyva, de a nyócas nem bírt gyökeret verni nálam.

  • vlevi

    nagyúr

    Én sem cseréltem le a rendes gépemet (Win7-et), csak VMWare-re raktam fel.
    Azthiszem, ha ilyen lett volna a nyolcas, akkor sokkal nagyobb sikere lett volna.
    Szerintem nem rossz, a startmenüt pedig ne tessék szidni, inkább örüljünk, hogy van :D
    Végre desktop környezetben sincsenek a képernő szélein mindenféle beugráló bizgerentyűk.
    A metro appok sem takarják ki a taskbar-t, és az ott lévő ikonokat, órát, értesítést, satöbbit. Az még mondjuk nem tudom, miért erőltetik, hogy a taskbar áttetsző legyen, mert semmi más nem áttetsző már. Olyan tájidegen :)

    Az meg, hogy lassabb, nincs driver, és egyebek, azt meg sem említem, mint problémát, mert egyrészt nekem VMware alatt megy, másrészt pedig ez egy 0.0.0-s pre alfa, amiben minden hiba elfogadható. Tudom, emlékszem rá, hogy 5 éve a win7 első publikus bétája is majdnem hibátlanul futott, de akkor sem szabadna elsőkörben lefikázni egy oprendszer kiadás előtti változatát.

    "eddig csak a júzerek hagyták ki azokat a win verziókat, amiknek rossz volt a híre, "
    Hát, pedig pont a 9-esnek kellett volna jónak lennie, ha az XP jó, Vista rossz, 7 jó, 8 vacak, 9 ???, 10 megintszar :D :D

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz azopi74 #109 üzenetére

    " amiknek minden végeszközre van optimalizált front-end"
    A win8 óta folyamatosan változik a képernyő a metro appok számára. Úgyértem, hogy első körben, a win8 alatt csak a teljesképernyős mód volt. Aztán lehetett kettéosztani a képernyőt, tehát már rögtön egy másik nézetet is kellett volna fejleszteni. Ez volt az ún. schemantic zoom, ami nem egyszerű nagyítást jelent, hanem egy másikfajta nézetet, másik méretre optimalizálva. Aztán a 8.1-el már tetszőleges arányban lehetett felosztani a képernyőt, és most a 10-esben pedig már ablakban futnak. Kíváncsi vagyok, mennyi régebbi, win8-ra írt metro app volt erre felkészülve, és később mennyit írnak át.
    Mert pl. a mail alkalmazás már ilyen. Egy bizonyos ablakméret fölött a bal oldali ikonoknak van felirata, kicsit kisebb méretben csak az ikon, majd tovább csökkentve eltűnnek az ikonok, majd a mappalista is.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #205 üzenetére

    "Van akinek még mindig az XP kinézete az etalon"
    Á, de hogy. Inkább az a jellemző, hogy classic windows-ra állnak át, azaz a win95-ös nézetre.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz icemad #224 üzenetére

    "A mostani újdonság a win+tab,"
    Hetesben is volt wintab, de ott valami csicsás 3D-s alkalmazás váltó volt benne, viszonylag értelmetlenül. A nyolcasban asszem egyáltalán nem volt benne, de ez így jó.
    Sőt, az is jó, hogy az Alttab már nem csinálja azt, amit win7 alatt, nevezetesen azt, hogy 1-2 másodperc múlva, hiába nem engedtem el az alattabot, átvltátott aero beteinktőbe, és marhára fogalmam sem volt róla, merre vagyok. Én szerettem volna szétnézni a választható taszkok között, majd abból eldöntöm.
    Mellesleg sokszor az alkalmazás ikonja, plusz a neve informatívabb tud lenni, mint a teljes kép az alkalmazásról. A sok tökegyforma táblázatokat, vagy fehér, teleírt képernyőket tartalmazó irodai szoftverek közül ember legyen a talpán, aki megmondja bélyegkép alapján, hogy melyik az excel, és melyik a könyvelőszoftver.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz ceia #440 üzenetére

    Nézd, az a helyzet, hogy manapság már nem elég egy olyan operációs rendszert írni, ami tökéletesen működteti a számítógépet. Az XP megjelenésének idején, vagy még akár a Vista, WIn7 esetén ez még elég volt.
    De azok az idők elmúltak, a felhasználók számára egy tökéletes rendszermag már alapkövetelmény, és utána szükség van a többire is.
    Apple, Google ugyanígy csinálja, a saját rendszerébe tesz bele olyan dolgokat, amikkel a saját egyéb szolgáltatásai felé tereli a felhasználóit. Hogy miért? Mert abban is van üzlet.
    És persze vannak rengetegen, akik nem használják a store-t, nem vesznek fizetős appokat, de vannak sokan, akik igen. Vannak, akik éppen azért váltanak pl. egy droidos telefonról Luminára és Win8.1-re, mert megtetszett nekik, hogy közös rendszert használ az összes kütyüje.
    A Onedriveos kirohanásoddal sem értek egyet. Azthiszem a felhős tárolók közül a Onedrive a legjobb. Nagyon jó szolgáltatása az, hogy a régebbi gépemen lévő fileok az új gépre nem töltődnek le az első bekapcsoláskor (mint pl. a Google drive, vagy dropbox esetén), hanem csak ha szükség van rá. Az pedig ritkán történik meg. Így a tizengigányi onedrive filejaim a helyi meghajtómon foglalnak százvalahány megát. A többit ezen a gépen még nem nyitottam meg, le se töltődtek. De ha kell, akkor lejön.
    Még mielőtt megvádolna valaki, én sem vagyok egy elvakult win8 fan. Sőt. Nekem se teccik, de időről időre megnézem a próbaváltozatait. A "rendes" gépemen nincs is fenn, csak a hetes. De ettől még nem fogom azt hangoztatni egy oprendszerről, hogy felesleges volt megcsinálni. Mert ennyi erővel mondhatnám az ios-re is, hogy minek az? Nekem nincs ipadem, imacem, húzza le az apple a vécén az installcédét, semmi szükség rá.

  • vlevi

    nagyúr

    válasz King Unique #444 üzenetére

    legyen full kiírtható a rendszerből,

    Na, azzal lehet meg marhanagy ongolt loni. Asszem nincs a foldkeregsegen olyan ember, akit ne idegesitene az a ... bongeszovalaszto. Pedig az pont azer volt, hogy az ie teljesen kiirthato legyen a rendszerbol

Új hozzászólás Aktív témák