Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    (Szkeptikus vagyok, szoval vegyetek egy csipetyni soval.)

    A felho integraciot tovabbra is nyomjak: Hacsak nem lesz nagyon jol elkulonitve a munka es az otthoni beallitas, akkor a felho integracio inkabb atok, mint aldas. Ertsd: Az x dokumentumot lehet akarom szinkronizalni automatikusan a dropbox segitsegevel az eszkozok kozott (azert van fent), de ha egy misclick miatt a telefonrol sikerult a macskas kepeket is beszinkronizalni mert minden egyes inditasnal azzal kezd (mint velem megesett), akkor szvsz jelenleg az uninstall az egyetlen jarhato ut. Vagy nem fotozni a macskat, de legyunk realisak.

    Ez a baj az egesz egy felho koncepcioval: Ember adott esetben a semajat mobilrol is el akarja erni, viszont bizonyos dolgokat nem akar szinkronizalni. Ugyanugy, tok jo a chrome featureje, hogy jajj szinkronizalom az oldalakat melohely es otthon kozott, csak eppen mi a fenenek akarnam megnezni a munkahoz kello, nyitvahagyott oldalakat otthon, es miert rontanam a produktivitasom bent a kikapcsolodasra szant oldalakkal. Es innentol hiaba van platform, ha a telefon egyszerre szinkronizal az otthoni es a munkageppel, emiatt pedig gyakorlatilag osszekeveredik a munka es a privat elet. Na es ez az, ami az egesz "mindent mindig mindenhol" koncepciot megbuktatja szvsz.

    Plusz a privacy, avagy a Binget semmi nem akadalyozza meg, hogy immar a celzott reklamokat az usage pattern es a HDD index tartalma alapjan generalja. Mindketto a rendelkezesere all (es a 8.1ben a settings eleg gyanus volt). Mondjuk a desktopra hasznalhatatlan UI a 8ban tokeletesen jo volt, hogy a 8.1 valtasnal nemi UI csiszolas elvonja a figyelmet arrol, hogy milyen szinten beintegraltak a cloudot az OSbe. Plusz privacy meg egyszer, avagy a fappening2014 nem johetett volna letre, ha nincs cloud. A cloud providereknel meg eleg sok ertekes info van ahhoz, hogy megprobaljak oket torni.

    Aztan, csempek a start menuben: Vegre sok ev utan visszakaptuk a Vistas widgeteket, immar felugro reszre rakva. Such innovation, much new, wow.

    Viszont elnezve, hogy a tvn csempet hasznalnak igy elegge elgondolkodtam... teszteltem win8at 55"os TVn, bongeszni / htpct felkonfigolni ugyanolyan ramaty volt, mint desktopon. A 8 utan pedig egyaltalan nem vagyok abban biztos, hogy a MS meg erti a felhasznaloi szuksegleteit, vagy figyelembe veszi azt. A jovo a platform szintu integracio szoval a 8 ertheto volt (sot vegiggondolva latszik, hogy milyen principiakat kovettek visual design / interaction design tekintetben), csak eppen a valasztott megoldas nem volt megfelelo. Arrol nem is beszelve, hogy a minimalista design lehet mobil eszkozre tobb szempontbol is udvos, de oszinten, ki a fene hasznalna Visual Studiot fejleszteni erintokepernyovel? Tetejeben metro appok eszvesztoen rosszul voltak osszekonfiguralva tobbkijelzos rendszerekkel (nalam a harombol random rakta ki az egyikre es akkor is minimalizalodott, ha a masik kijelzon csinaltam valamit... megintcsak egy jel, hogy nem desktop volt a prioritas).

    ---

    Tehat vegeredmenyben desktop userkent (win mobilos reszaranya meg mindig 5% korul van ha jol tudom) kapunk egy felho integraciot ami otthonrol es munkahelyrol is eszkozon keresztul szinkronizalva problemas a privacy problemak mellett is, kapunk egy UIt ami bizonyos szempontbol meg mindig rosszabb a win7nel (metron latszik, hogy nem desktopra terveztek elsosorban), tehat oke, a 8/8.1nel jobb, de desktop vonalon nem azoknal kene jobbnak lenni.

    Viszont betat szerintem lehuzom es feltolom egy virtualis gepre, kivancsi vagyok a 8.1hez kepest mennyit fejlodott.

    Stauffenberg: nagyon jol hangzik, hogy egy programot csak egyszer kelljen az osszes platformra megirni, csak ez a gyakorlatban nem megoldhato. kulonbozoen hasznaljuk oket, kulonbozo az interface, elteroek a celok. ami telefonon nyomogatva tokeletes, az egy szerveren siman lehet nem megfelelo megoldas.

    Az a baj, hogy ezt az MSnel nem tudom mennyire veszik komolyan

    BomiBoogie: nekem is jo lenne. 8at megjeleneskor vettem, elso hetekben nem volt idom upgradelni aztan utanna meg ahogy jottek a problemak maradt bontatlanul. 8.1et neztem msdnaan kereten belul, de harmadik nap ment vissza a 7.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz speed471 #61 üzenetére

    "Ahogy a legelső win 7 is rosszúl működött."

    A a 7000 / 7068bol indulunk ki azokban voltak durva bugok (public betanal megesik), viszont az RC 7100 mar eleg stabil volt, a release meg foleg.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz speed471 #72 üzenetére

    ha meg tudod szerkeszteni a hozzaszolasod akkor szerkezd es ne irj ujat! ez igy hozzaszolas-vadaszatnak minosul.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz speed471 #77 üzenetére

    Fórum alapelvek, III.12.2 pont.

    Ha folytatod figyelmeztetést fogsz kapni.

    Stauffenberg: Evidens, hogy jobb az uzemido, ha nincs aero, a metro feluletnek pedig valszeg kevesbe kell gyorsitas. Ilyen szempontbol teljesen ertheto, hogy miert vettek ki a hardverigenyesebb desktop featureokat. Viszont amit ezzel lehet nyerni, az bizonyos desktop kiepiteseknel nem faktor (pl 3 kijelzovel nem veszik vissza a memoriak orajelet az amd kartyak teljesitmenybeli okok miatt es a gpu orajelek is high 2d / low3d korul mozognak, pl a 6950 uresben is 100Wot evett), es a lehetoseg sincs meg, hogy ezeket a featureoket visszakapcsolhassuk.

    teljesen erthetoek a donteseik es egy csomo olyan dolgot csinaltak win8/8.1en, ami telefonon/padon/laptopon remek. csak a felhasznalobazis eleg nagy szazalekanak nem ilyen eszkoze van.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog (1)

    válasz emvy #429 üzenetére

    ja, lehetett sejteni, hogy usage patternt elemez. ami figyelembe veve, hogy a 8nal mekkora felhaborodas volt az interface attervezesebol valahol ertheto.

    programok kornyezete meg kell a debughoz.

    mondjuk ettol fuggetlenul eles rendszernek nem hasznalnam.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák