Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Zoz #22 üzenetére

    Köszönöm a megerősítést:R, pár fórumtárs nagyon nem akarta elhinni a jelenséget, zavar driverfrissíteni - mintha nem lesném hetente, van-e valami/nem hagynám, hogy a win leszedje, amit akar. Poén amúgy, hogy támogatott, viszonylag új gépekről van szó, nem c64-re akarom felnyúzni az új windózt...

    Nálatok milyen gépekkel akadt amúgy gond?

    [ Szerkesztve ]

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • PuMbA

    titán

    válasz Zoz #22 üzenetére

    AU óta kötelező aláírt drivert telepíteni a hardvereszközökhöz, szóval az ilyen régi, buhera és nem hivatalos driverek már nem működnek, amik régi hardverek esetén baj lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Zotya84

    őstag

    válasz Zoz #35 üzenetére

    Atheros WLAN kártyák voltak benne? Mert azokkal volt nem kevés ilyen gond, de azóta már WU-ra is használható driver került fel, és nem van velük gond. (Volt máséval is, de már azok sem jelentenek neki gondot egy ideje; szinte mindhez frissült a WU-driver.)

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

  • 5150

    aktív tag

    válasz Zoz #82 üzenetére

    Pontosan. A win10 megjelenéséig nem volt semmi gond az update-el, én először 2015 szeptember körül tapasztaltam ezt a brutális "belassulást".

    Én ezt a metódust használtam és felraktam egy összefüggő 2009-2016 frissitéseit tartalmazó "csomagot" is. Amiket irtam följebb, már ezek után csinálta :W Vagyis leszedegetett darabokban a "soha el nem fogyó" 2016-2017 között kijött frissitésekből. A legnagyobb gond az, hogy ameddig nem végez, elindit egy olyan processzt, ami 100%on terheli a procit, felzabálja az összes ramot és teljesen használhatatlan a gép, ameddig nem végez. Ami régebbi, "nagyi" gépén meg a "szomszéd kisgyerek" gépén elég nagy szenvedés. Sajnos nem mindenki rendelkezik modern, vagy viszonylag naprakész hardverekkel, sok a szegény ember és számukra nem gépfejlesztés az első, hanem mondjuk a kaja meg a ruha. És általában lövésük sincs a számitástechnikáról, csak annyit látnak, hogy minden lassú "lett", újra kellene már telepiteni, de ha ez történik, akkor "valamiért" meg sem tudnak mozdulni a gépen, még az egérkurzor is lagol. És akkor hivnak téged. Vagy engem.

    Van egy olyan oldala az egésznek, hogy frissitsen mindenki, mert az jó és hasznos, meg haladjunk a korral. Viszont van egy olyan oldala is, hogy "működhetne" (ahogy eddig is) de beiktatunk pár olyan dolgot a rendszerbe, amitől a hajad téped és inkább váltasz "önként". Szóval részemről ilyen "force" jellege van a szitunak. Ja és jelentem nem fut egy rakás játék és program.

    #jerry311 Ok akkor indits el mondjuk egy doom3-at. Most hirtelen ez sejlett föl. Vannak bizonyos programok, amik akkor is sikitoznak a lapozófájlért, ha terányi szabad rendszermemóriád van

    [ Szerkesztve ]

    "Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

  • Zotya84

    őstag

    válasz Zoz #82 üzenetére

    Azok már el voltak romolva előtte hónapokkal is. Egyszerűen túl sok frissítés van már 7-hez, és a 64-es WinUpdate képes megzabálni akár 10Gramot is, míg a függőségi táblában keres. Gondolj bele, hogy ekkore igényhez sokaknak volt 2G RAMjuk, és csodálkoztak, hogy lassú; mert amíg nem végzett, addig még adott az scvhostnak egy Core load 100%-ot... Ehhez szerencsére adtak ki frissítést. Ami után már használható a WinUpdate.

    Gondolom az azonos szintű frissítettség mellett ez is oka volt a kumulatív frissítésnek, mert így mindig csak néhány frissítést kell felrakni: az utolsókat.

    Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

Új hozzászólás Aktív témák