Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Killer01 #1 üzenetére

    Itt mire gondoltál, hogy a jellemző soha nem tartunk karban semmit, mert az pénzbe kerül, a pénzt meg nem befektetni, hanem ellopni kell magyar mentalitással kellene valamit cserélni?

    Mert az itt Németoszágban sem úgy lesz, hogy bárki bármit fizet. Azért majd be kell mutatni, hogy az autó hivatalos szervizben lett szervizelve a garancia lejártáig, utána pedig azért be kell bizonyítani (jellemzően számlákkal, mert elektronikus a szervizkönyv több helyen is, ha van sima is, az csak jó), hogy az autó nem leengedett MTZ olajjal volt üzemeltetve, és azt is csak akkor cserélték, ha 9 KPM-es autó, meg 6 rendőrségi helikopter üldözött z M3-son, mert a többi autós már nem látott úgy füstölt a kocsi...

    Ingyen ebéd sehol nincs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #9 üzenetére

    Nem nem kell. Nem tudom szoktad-e nézni a becsületes nepper videóit? Na akkor látható, hogy a németek egy része, jellemzően a nagyobb része még a tankolásnál is felírja a kilométeróra állását. Nem azért, mert nincs jobb dolga, hanem azért, mert ezzel tudja bizonyítani, hogy tényleg ennyi van az autóban.
    A másik, hogy a javítási számla eltétele alap, és eladáskor oda is adják a leendő vevőnek.

    Az más kérdés, hogy ez a normális, nem az, hogy a jó képességű haza viszi visszatekeri a negyedére az órát, mert a német vigyáz is rá, 200 000 nél az autó olyan állapotban van mint otthon 50000 lenne benne.

    Ebben benne van, hogy a németek évente 30 - 50 000 km-ert autóznak, ameddig pl én is ameddig otthon laktam, max 10 000 km-ert mentem privát autóval. Itt én is 50 000 -et megyek, így a 200000 km belekerül 5 - 6 év alatt, ameddig otthon 10 - 12 éves korára jellemzően. Így korrekt.

    Ja és persze itt vannak átverős emberek, mint mindenhol, csak jóval kevesebb, mint otthon.

    (#8) Aweriot

    Ez szinte biztos, én is így gondolom.

    (#10) Killer01

    Figyelj ez abból adódik, hogy Magyarországon szart sem ér a fogyasztóvédelem. Itt beperelték a VW-t nyertek kész.
    Otthon viktorka azért fizet ma is, hogy az Audi sehova ne menjen, nem, hogy perelgetni. Van különbség.
    A másik, hogy milyen alapon várod el, hogy a németek járják ki neked, vagy bárkinek azt az utat, hogy fizessenek.
    A harmadik probléma az érveléseddel, hogy ma Magyarországon az autók átlag életkora jóval idősebb, mint ez a botrány elkezdödött volna.
    Igen a VW hibázott, de az, hogy csak úgy minden bizonyítás nélkül fizessenek, mert Te vagy bárki szerint ez a helyes. A világ nem így működik.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #14 üzenetére

    Gyakorlatilag meg senki sem koteles orizgetni mindenfele fecnit evekig es egy visszavetelnel nem is normalis, hogy ez elvaras legyen.

    De ha Te veszel autót elvárod, hogy ne verjenek át, de Te nem őriznéd meg?

    Ne csaljanak szandekosan es akkor nem kell visszavenni.

    Ez a mondat tudod mire emlékeztet engem? Mikor Kádár elvtárs elmondta a rádióban, hogy az emberek lopnak. Hagy lopjanak. A termékek az országban maradnak. Nem viszi el senki.
    Csak szólok, ez volt az alapmentalitás. Ehhez képest ez ma sem sokat változott. Szóval ezt ne nagyon hozd elő. Igen képmutató egy olyan országból, aminek 30 évig a lopás csalás mutyi a mindennapi élet elvárt része volt.
    Mondhatod, hogy mikor volt! Csak ez még ott van.

    Az pedig, hogy nincs szamla megorizve nem azt jelenti, hogy nem volt gondos gazda.

    Ja hát a 4iG nyeri meg az összes tendert ami állami. De nem azért mert mutyi van, hanem azért mert rohadtul becsületesek. Érzed az iróniát? Tehát ha nem tudod bizonyítani, hogy Te gondos gazda vagy, az nem baj, de ha Te mint vevő akarsz valamit fordítsák ki a világot a helyéről....
    Keresd a képletben a hibát.

    A rosszhiszemuseg nem elfogadhato allaspont senkitol, de pont egy csalotol plane nem, bizonyitsa, ha valami nem er annyit, mint amennyi lista szerint...

    Hát akkor nem kell venni tőlük semmit. Egyszerű a megoldás.

    (#13) Killer01

    Nagyon sokszor tapasztalom, hogy itt "fordítva" ülnek lovon. Amúgy pl a VW Magyarországi képviseleltét megkérdezted már?

    (#15) Feketelaszlo

    Mondjuk ha már ilyen pedánsak ezek a csudiprecíz németek akkor a bizonyítékokat sem kellett volna megsemmisíteni a botrány kirobbanása után, vagy az nem volt olyan fontos irat, amit el akartak rakni? :P

    Jó látni, hogy a végletekben gondolkodás még mindig nemzeti sport. Ki állította, hogy csudaprecizek? Hmmm..... ???? Hol olvastál ilyet az origon?
    Valljuk be azért precízebbek ugye? Ja.
    Ja ja nem kötelező, de azt igen, hogy szervizeltetted....

    Ingyen ebéd a kádár rendszerben volt, meg a fejetekben. Ennyi a való világban nem.

    Jó látni, hogy mindenkinek csak kötelezettségei vannak, csak nektek nincs semmilyen. Na ez nem változott... ;] :P :O :(

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Reggie0 #17 üzenetére

    Akkor most ezt írd meg annak is gyorsan, aki itt épp panaszkodik.

    A VW csalt. Senki nem állította, hogy nem! Ezt elő ne hozd, hogy állítottam volna olyat, hogy nem! Persze így van.

    Csak akkor, ha ennyire pedánsak vagyunk, akkor most miért van az, hogy a magyar állam még mindig nem támogatja a pereket? Mi az oka, hogy nem sikerült otthon is még megoldani, hogy fizessen a VW? Mi az oka ennek? Nem értem....

    Vagy a VW-nek kellene jelentkezni, hogy azonnal visszaveszi az autót?

    Ezek szerint ha veszel egy telefont (Apple, HTC) botrányok, akkor azonnal fizesség vissza az árát? Eddig melyik fizette vissza.
    De hogy mondjak magyar példát is. A máv vonatok folyamatosan késtek, akkor mikor otthon laktam egyszer nem fizette vissza senki, kettővel korábbi vonattal kellett elindulnom, mert nem szolgáltattak?
    A BKV hányszor fizette vissza nekem, ha az amúgy 5 - 7 percenként járó busz 45 percenként járt? Pedig megvettem a bérletet.....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Feketelaszlo #20 üzenetére

    Úgy látom benned igen mély nyomokat hagyott a honi gyermekkor, ha folyamatosan a Németország > Magyarország relációra lyukadsz ki.

    Mindig? Ezek a tények! Én éltem Magyarországon 40 évig mindkettő rendszerben! Nem kitaláltam!

    A kuncsaftoknak most pont azért jár a kártérítés, mert a VW az ő kontójukra akart hízni.

    Ahogy a legtöbb cég így van ezzel lásd: #18

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Hieronymus #22 üzenetére

    Ha nem tartotta a tulajdonos karban az autóját, akkor miért kellene visszavennie?
    Ha van egy Telefonom, ami bizonyíthatóan az akkumulátor 1,5 múlva csak 30 %-on megy gyári hiba miatt, össze vissza karcolom a kijelzőjét, akkor azt ki kellene cserélni bárkinek?
    Ha veszek egy autót, amiről kiderül, hogy ilyen szoftver van benne, de mikor tönkre megy a katalizátor, a motorja, váltója a karbantartás hiánya miatt 70 %-os, vagy csak szimplán csak azért mert van az autóban 600 000 KM, de az órája 200 000 -et mutat, akkor azt minden kérdés nélkül vissza kellene vennie? Miért?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Hieronymus #24 üzenetére

    Akkor ilyen esetben nem visszavenni kell az autót, hanem szoftvert kell frissíteni. Mert ez a korrekt nem az, hogy egy direkt tönkretett autót visszavegyenek.
    Te fizetnél egy olyan használt termékért, ami bizonyíthatóan át akarnak verni, max nem veszed észre. Akkor az már teljes kártérítésre jogosít fel? Nem hiszem.

    Ahogy a telefonban is kicserélik az aksit úgy az autóban is frissítsenek szoftvert, és ennyi.
    Az hogy Németországban visszaveszik, az egy bírósági döntés. Szerencsére ésszel csinálják.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Hieronymus #26 üzenetére

    Bocs nem vitatkozom de ha te így érzed akkor nincs értelme valóban. Szép estét...

    Aztán milyen kár érte a vásárlót ezt fejtsd már ki? Többet fogyasztott? Nem. Jobban kopott? Nem. Akkor milyen karról beszélsz te? Az autókereskedés nem kölcsönző ahol még a cég fizet?

    Erről tudod mi jut az eszembe. Mikor az elvtársak ellopták a gödi tszből a festéket. Majd eladták kocsmába, aki megvette, felkenték a szennyezett fémre. Utána mentek reklamálni hogy szar volt a festék.

    Ha ennyire komoly az igazságérzeted miért nem csinálod azt amit itt. Perelni kell. Ennyi.

    Killer01

    nekem meg tudod mi jut az eszembe, ami miatt eljöttem. Megint nem azzal jöttök elő hogy mennyire királyok vagyunk, hogy kikapartuk, hogy fizessenek, hanem azzal, hogy ha más kikaparta akkor nekik is jár. Ja várj NEM.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Hieronymus #29 üzenetére

    Akkor úgy kérdezem Magyarországon milyen kár érte a vásárlót? Vagy Szlovákiában? Semmilyen

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák