Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz moonman #45 üzenetére

    három napja WU-ról telepítgetem.

    Azt én is néztem wtf.

    XP pár éven belül kihal, vele az IE8 is, Vistán meg ott lesz a 9-es.

    Az a baj hogy a "pár éven belül" az 3-4-et jelent min. Az pedig pont azt jelenti hogy új IE6 lesz belőle. Egy masszív ~10%-os részesedéssel muszáj vele számolni, ráadásul lassan fog kikopni mert csak akkor kerül lecserélésre amikor kirohad alóla a gép és újat vesz a user.

    Szvsz az egyetlen egy faktor ami bekeverhet a kakiba ha hirtelen mindenki elkezd új gépet venni és azon böngészni, ilyen szempontból a tabletek felgyorsíthatják a folyamatot. Vagy ha esetleg valamelyik nagy mamut portál (mondjuk egy twitter vagy Facebook) azt mondja hogy neki xy feature bizony kell, anélkül jelentősen gyengébb szolgáltatást tud csak nyújtani és az usernek mondjuk feldob egy Chrome frame letöltőoldalt hogy ez kell a szolgáltatás eléréséhez. Na úgy tényeg nem elképzelhetetlen hogy tömegek fognak átállni. Amúgy nem sok esélyt látok rá.

    De sajnos ne építsünk légvárakat, erősen kétlem hogy az igazi nagy tablet boom (amikor már tényleg minden szerencsétlen tablettel kezd rohangálni, lásd most az okostelefonok) 1-2 éven belül bekövetkezne (ahhoz egyelőre túl drágák és túl sok korláttal rendelkeznek), vagy hogy meglépné bárki az IE8 supportjának befejezését középtávon.

Új hozzászólás Aktív témák