Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    Azért a körülmények itt is nagy szerepet játszanak. Pár agresszív vírusirtóval ellentétben az MSSE megkérdezi mit akarok tenni. Alul kínál egy linket a tudásbázisra és le van írva, hogy mennyire veszélyes az adott "vírus".

    Nyilván aki elindít egy porn.exe-t az no comment kategória.

    De például a NOD32 az egyik, ami szintén benne van a Top 10-ben a vakriasztások számában.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Gabás #9 üzenetére

    Arra alapozom, hogy ugrott már olyasmire is, (műveleti fájlhozzáférés) ami teljesen ártalmatlanul módosított valamit.

    Vagy például amivel az opera.dll-ből lehet kikapni az Eolas hülyeséget (Kattintson az eszköz aktiválásához) a beépülőknél.

    Még Symbian alkalmazásokhoz való keygeneket is úgy lelőtt, hogy az egész kernel modult le kellett pusztítanom hozzá, hogy egyáltalán kiszámoljam a sorozatszámot IMEI alapján.

    Az MSSE megoldása sokkal szimpatikusabb, ami a kockázatok ismertetésével a kezembe adja a választás lehetőségét.

    Persze az Avirát (igaz, már jó 6-7 éve volt) nem szárnyalja túl, ami konkrétan az egész Strong DC++-t valami bootvírusnak érzékelve megölte.

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Samus #24 üzenetére

    1. Nem írtad, hogy előtte leellenőrizted-e, mielőtt elkezdtél IE6-tal böngészni, hogy ez a 15 perc böngészésed eredménye-e.
    2. Nem írtad, hogy utána (mielőtt feltetted az FF-ot) leszedted-e a NOD32-t.

    Mindettől függetlenül sok kártevő hajlamos a böngészőkbe (és azok közül a nagyobb piaci részesedésűekbe) beépülni, mivel ott mindenféle prompt nélkül vígan kommunikálhat oda-vissza, de ez a "Firefox megvéd a vírusoktól" egy ökörség. Maximum kevesebb benne a biztonsági rés, főleg mivel aktívan fejlesztik (bár IE6-ot összehasonlíthatnánk mondjuk az FF 1.5-tel vagy 2.0-val, úgy lenne korrekt). Illetve még úgy sem teljesen, mivel az IE6 volt az egyetlen, ami önmagában elérte a 90%-os részesedést, ami jelentősen lecsökkent, de sajnos még a mai napig egész jól tartja magát.

  • Penge_4

    veterán

    válasz ddekany #26 üzenetére

    +1
    Azért persze a sok hülye állandóan futó processz sem lenne jó a jusched.exe mintájára.

    "Én nagy gánynak tartom az egész kiterjesztés koncepcióját..."

    Látnád a Gmail koncepcióját. Ha .exe-t küldesz, vagy bármilyen futtatható állományt, akkor nem érkezik meg a levél Gmail fiókba, illetve Gmail-es SMTP-vel el sem megy.

    Ha bezippeled, szintén nem. Ha viszont átírod a kiterjesztését jpg-re, akkor minden gond nélkül, még az Image placeholder is megjelenik a levélben, ami persze ha ismerős címről jött, akkor még automatikusan meg is akarja majd nyitni.

    (#35) Butcher-HUN: "Nem más mint az oktatás hiányósága! Nem csak az iskolába kellene hanem a szülőknek is."

    A szülők nem értenek hozzá többnyire, a jelenleg divatos "digitális generáció" pedig még rosszabb, mert ők szintén nem értenek hozzá, de ennek ellenére még azt hiszik magukról, hogy igen.

    (#37) ddekany: "mert főleg akkoriban még, a hálózat sebessége volt a meghatározó, ha várni kellett valamire."

    Mert most nem? Csak most már nem a kliens, hanem a szerveroldal sebessége. Szerencsére fejlődik az is, de például még a "mindig" gyors oldalakon, mint PH is vannak néha lassulások.

Új hozzászólás Aktív témák