Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz #98221312 #117 üzenetére

    Nem szar a show, csak rosszul van használva. Abból amit ott hallasz, azzal pont nem eszközok képességét fogják neked demonstrálni, hanem az adott kiállító hozzáállását ehhez a "hangos" dologhoz.
    Ha Az (nem Ő) látja (hallja) hogy valami nem OK az installal, de Az akkor is meg akarja mutatni a legdrágább, legérzékenyebb cuccát, és abban bízik, hogy a NEM-OK dolgot senki nem fogja észre venni, abban szimplán nem szabad többet megbízni.
    Ezzel szemben, ha ilyen helyzettben a legkisebb, random helyhez legjobban idomítható cuccából csinál oda épkézláb hangot, és ott a többit nem kapcsolja be szívesen senki kérésére, Ő már lehet hogy ért is hozzá, és nem szándékozik magát lejáratni, vagy nem bízik nagyon erősen abban, hogy csak süket-sznobok térnek be "mintát venni" a cégről..

    Nem kell - szerintem - komolyan venni. Ugyan azt állítja, hogy az emberi agy (ember) a szűk keresztmetszet (ami igaz, csak nem általánosan), amúgy a "nincs különbség" két eszköz között kijelentését meg arra alapozza, amit ő érzékelt ill. nem érzékelt az "áteresztő képességén" keresztül, amit magából kiindulva minden egyes emberi egyednél szűknek tekint, és ezzel a "megfigyeléssel" igyekszik alátámasztani az első kijelentését.

    Én szerettem volna eljutni addig a felismerésig, hogy az egyén is lehet a rendszerben szűk keresztmetszet, nem csak az eszközök.

    A pénzhez:
    Ha azt az eszközt cseréled le a rendszerben ami abban A szűk keresztmetszetet jelenti és nem mást, akkor drasztikusan javul a pénz-el-költésének a hatásfoka. Igen ehhez tudni kell melyik hibádzik, ahhoz meg ismerni kell az eszközeid és a piacon lévő eszközöket* is! Aki mindet vágja, annak olcsón megy a tovább lépés, mert nem csak az oda nem való eszközt választja ki cserére, hanem odaillőt is választ majd a helyére, ami egy másik, komoly kockázott rejt a kisiklásra..

    *A Hifi-Show / Hi-End show erre alkalmas, jó esetben szűrsz, hogy kivel érdemes egyáltalán szóba állni, majd megismered (kérdések+visuál), hogy azok milyen értékrendszer alapján építenek berendezést/rendszert. Ha mindenben illeszkedni látod a részleteket, a következő készülék vásárlásodig talán nem felejted el a kiállító cég nevét. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák