Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    hiszen az apple-nél csak úgy terem a gép mellé adott oprendszer. (magyarán a profitos kördiagramnál le kéne vonni azt, amennyi az apple szoftver üzletágának a profitja, ha már... és persze apple-ről lévén szó bizonyára a Mac OS-nek se olyan ára lenne mint egy Win 8 Pro-nak)

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz #06658560 #20 üzenetére

    De akkor is egy Mac-et frissítettél Mac-re. Win 8 frissítés is 10ezer ft körül volt (talán alatta is) Win7-ről.
    Most az, hogy az MS-nek az a politikája, hogy csak a legutolsó főverzióról lehet frissíteni, az nem befolyásolja azt, hogy a Mac OS-nek nem az upgrade ára az "ára". Sőt az alacsony árban benne van az is, hogy, maradsz az apple ökoszisztémában és 3 év múlva hiába vetted meg közben folyamatosan a frissítéseket a régi gépedre, amikor gépet váltasz, akkor megint kifizeted az OS árát, hiába volt meg az elavulton pont ugyanaz a verzió.
    az az igazság, hogy nem lehet megmondani pontosan, hogy mennyi az OS ára a gép árából, hiszen nincs Mac oprendszer nélkül és nincs OEM Mac OS se.

    hasonló a helyzet ahhoz, amikor az apple - google (OHA) okostelefonos piac felosztását akarod elvégezni. az se fair, ha iphone-okat az összes android-os telefonnal hasonlítjuk össze (összes iOS vs. összes Android), meg az se ha egy konkrét iphone-t egy konkrét androidos telóval.

    ilyen szempontból a legalsó gráfnak nincs egyértelmű konklúziója

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz #06658560 #25 üzenetére

    "amelyik nem volt frissítése" most belemehetnénk, hogy bizonyára nem 0-ról írták újra a rendszert, de nem ez a lényeg.
    btw., most is megveheted Mac birtoklása nélkül a Mac OS-t, de legálisan nem telepítheted (sokkal régebben meg nem tudom mit kezdtél egy apple cpu architektúrás Os-sel, ha nem MAC-re vetted)
    a lényeg ez: az Apple adhatná 1 forintért is a full dobozos, bármilyen gépre telepíthető MAC OS-t. amíg a Macintosh gépek értékét (jelentős) részben a MAC OS (is) adja, addig az apple profitjából le kéne vonni a szoftver üzletág költségeit (és annak normál profitját is). hogy megkapd azt az értéket, aminek az alsó diagramban szerepelnie kéne.

    @(#23) Penge_4
    - hol lehet oprendszer nélkül / csak linux-szal új Mac gépet kapni hivatalosan?
    - Hackntosh sztem az az x86os gép, amire az OSx86 megy, és ebben a wikipedia is megerősített most, sztem (de ebben nem vagyok járatos) a régi apple gépek oprendszerei nem nagyon mentek fel x86-os gépekre, de ha fel is mentek nem legálisan.

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • .tnm

    addikt

    válasz Penge_4 #31 üzenetére

    én kérek elnézést, hogy az állításomat és annak bizonyítását folytattam, miközben Te valahol a történet közepén beugrottál és minden előzmény nélkül beszálltál a párbeszédbe. én hibám, legközelebb minden hozzászólásomban elölről kezdek mindent és nem fogom csak "lustán folytatni" a korábbi gondolatmenetemet.
    :P

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák