Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    Ajj, de tényleg félni kell tőle. 5 perc alatt megmutatom, hogy win gombbal válthat a felületek közt, jobb meg bal oldalról csalhat elő extra dolgokat, start menü helyett meg ott egy bazi nagy csempén viríthat a szeme előtt az a pár program, ami kell a munkájához. Ha meg valaki 10+ programot használ, akkor ModernUI felületen elkezdi bepötyögni a nevét(bár egy normális monitoron kifér egy rakat csempe), aztán megkapja. Aki meg nem tudja milyen programokat használ nap mint nap, tegye ki csempének, vagy desktopra/bar-ra.
    Onnantól, hogy elindította a programocskáját, meg észre se veszi milyen rendszer fut mögötte.

    Aki meg a fent leírt 2 mondatom tartalmát nem képes átlátni(nem itt ti, hanem dolgozók, akikről szó van) és megérteni, lehet nem kellene számítógépes munkát végeznie.

    Ez persze az én véleményem:)

    Everybody lies.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz DS39 #38 üzenetére

    De árulja már el valaki, mitől lassítja a munkát a MUI? Mindenki ezt szajkózza, de ha meg feszülök se értem, hogy miért lassítja..
    Vagy csak én fogom rosszul, hogy nálam nem :F

    (#28) hcl:
    Nem is feltételezésnek mondanám, hanem elvárásnak. Szerintem ne akarjon valaki PC-vel dolgozni, ha ennyit nem ért meg. Nemrég kerültem új munkakörbe, és én már azt kínosnak éreztem, hogy fogalmam nem volt, milyen formában kéri a főnököm, amit kér, mivel még egyszer sem csináltam neki olyat, akkor meg volt rá 1 órám, hogy kezébe adjam amit vár, de ha már azzal problémáznék, hogy az excelt nem tudom elindítani, el se vállalom a munkakört. Remélem érted mire gondolok:)

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz DS39 #40 üzenetére

    Hát azért a Win8 nem egyenlő a ModernUI-al, az remélem tudod ;)

    Amúgy meg ha neked katyvasz a MUI része, akkor megadnak köszönheted, ugyanis úgy rendezed el, ahogy jól esik. Viszont nem kell programot indítanom, hogy lássam keresett-e valaki, vagy hogy milyen teendőm van a naptárba jegyezve, stb, hanem elég a képernyőre néznem.

    A start menüben való program utáni bóklászásnál meg sokkal egyszerűbb, ha desktop nézetben [win gomb]+notepad+[enter] kombináció. Leírnom tovább tartott, mint a végrehajtás. Ez nem igazán munkalassító szvsz :)

    (#42) hcl:
    Ezeket az embereket
    1. nem szokták megkérdezni, hogy szeretnének-e számítógéppel dolgozni
    2. nem érdekli őket az informatika, neki az a munkája, hogy odakattintson, meg oda, oda meg beírjon (pénzügyes)

    Na itt a baj. De erről meg nem a MS tehet.. :(

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz DS39 #44 üzenetére

    Továbbra sem győztél meg..

    Nézd már meg a Win8 szerkezetét. Konkrétan 3 olyan helyre pakolhatsz ki ikonokat, akármiket, ahol 3000x könnyebb megtalálni valamit, mint a kis ikonokat nézegetve egy 6km hosszú listában 5000 mappás struktúra között. Ne mondjátok, hogy nem, mert esküszöm elmegyek, és kivizsgáltatom magam.

    Ott a desktop, ott a superbar, meg ott a MUI, ahol konkrétan kiböki a szemedet, bármit teszel oda. Az egységsugarú dolgozó, ha olyan hülye, mint mondjátok, akkor amúgy is arra hagyatkozik, hogy fix helyen legyen ott neki ami kell, azt meg úgy is a rendszergazda fogja megcsinálni, ha xp-t, telepít, ha nyolcat.
    Ha meg valaki olyan pro user, hogy nem elég neki az említett helyekre kipakolható, 1 pillanat alatt elérhető 200 ikon, az meg gondolom úgy is kereséssel szedi elő ami kell, mert tudja, hogy hatékonyabb mint listában bogarászni.

    A MUI-ra meg pont azt raksz ki most is, amit akarsz, a dolgozó meg leül elé, bekapcsolja a gépet, és jééé, kiszúrja a szemét rögtön ami kell neki.

    Ennél egyszerűbb nem lehet.

    (#45) hcl:
    Akkor meg maradtunk volna a Ford T modellnél, meg a DOS-nál, mert a hülyék miatt féljünk újítani..?

    (#48) Polllen:
    Kifizeted, akkor elmegyek, és megteszem. De ne csináljuk már. Nem atombomba építéséhez szükséges tudás kell ahhoz, hogy valaki XP után 8-at tudjon használni. Ha odamegy egy új dolgozó, akkor azt is csak odavágjátok a gép elé, hogy dolgozzon, ha nem jön rá mivel és mit, akkor meg megköszönitek a részvételt? Amíg odaviszed a gépet a frissen telepített win8-al, pont van fél másodperced, hogy a fent leírt két mondatomat elmond neki. És nem hiszem, hogy 6000 olyan ember dolgozik egy cégnél, akinek kell a PC a munkájához, de olyan sík hülye, hogy gépet se bír bekapcsolni. Ha van ilyen, szeretnék odamenni vezérigazgatónak..
    20-30-40 embernek meg el lehet magyarázni hogy jobb oldalt ez, bal oldalt ez, a start helyett meg ez, itt találod ami kell.

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz virkir #51 üzenetére

    Köszönöm, a hozzászólásodból tökéletesen leszűrhető, hogy te se használtad még igazán a win8-at.:)

    Az meg nyilván gyorsabb, hogy egérrel elmászok a start menüig, rányomok, megkeresem a kellékek menüpontot, rányomok, megkeresem a notepadot, majd rányomok. Valóban sokkal gyorsabb mint az, hogy nyomok egy win gombot, beütöm, hogy "notep", aztán enter.

    Polllen:
    Ki akar érvelni a váltás mellett? Én arról beszélek, hogy hülyeség azért nem(ha amúgy akarnál) mert szar a felület, és nehezíti a munkát, mert ha nem csak képekről fikázom, hanem napi szinten használom, rohadtul nem lassít semmit. Mi is idén váltottunk Win7-re, így erősen kétlem, hogy most rögtön jönne a 8, de ennek semmi köze a felülethez.

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz virkir #60 üzenetére

    Akkor azt magyarázd meg, hogy miért könnyebb az 50 programok közül az épp kellőt egy mütyür listában megtalálni, mintha kiteszed a MUI-ra és ott keresed? Egérgörgő ugyan úgy opció, csak a lista nagyobb ikonokat tarzalmaz. Ettől már nehezebb? Ha te mondod..

    hcl: ismétlem magam, ha az MS-nek annyi esze lenne, akkor választható lenne, és akkor még mindig ott tartanánk, hogy Dos indítás után win parancsal indítjuk a 3.11 felületét, mert hát legyen már választható. Ha most választható, akkor a következő Winnél megy a sírás, mert persze bezzeg az előzőbe választható volt. Aztán vagy 20 év múlva is ezt néznénk ami most van, vagy lenne 300giga egy win, a 35 választható felülettel, merthát ne legyen újítás, legyen választható.. Ez persze túlzás, de..

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák