Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • virkir

    veterán

    válasz Barthezz2 #50 üzenetére

    Hiába hajtogatod a metroUi minden csak nem egy produktív gyorsan használható felület.
    Gondold meg a mostani startmenüben mennyit egerészel egy keresésnél? Kb 2 centit. A metro-n ugyan ez minimum az ötszöröse már csak abból fakadóan, hogy valami "értelmes" fejlesztő a beírást a jobb felső sarokba rakta a találatokat meg a balba. Hát tényleg ergonómikus de legalább a szemmozgató izmokat erősíti.
    A felületváltás sebességéből adódó kiesett időről nem is beszélve. Tudod egy munkakörnyezetben a sok tizedmásodperc hosszú órákká áll össze éves szinten.

    "Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

  • Polllen

    nagyúr

    válasz Barthezz2 #50 üzenetére

    A teljes gépparkot érintő válásról beszélünk, ahol ez rengeteg időt és pénzt emészt fel. Milyen érvet tudnál felhozni a főnöknek, h erre szükség van&megterul? Egy termelő üzemben semmit, m az office+SAP elfut most is. Szóval az új ui bizony csak meg 1 koporsó szeg.

    Felvételinel elvárás az irodai dolgozóknál a felhasználói szintű számítógépes ismeret. De semmi több. A win7 azért terjedt el nálunk, m az új gépeken már az futott&egyseges IT rendszert akartak. De ez nem volt nagy váltás, m az ikonok ugyanoda kerültek, meg start menü is volt.

    Majd pár év múlva, ha csak win8-s gépeket lehet kapni, valószínűleg kényszerből vált a cég. De lehet csak w9-re.
    Amúgy kb 50-n lehetünk, 2 év win7 használat után is kb 2% használja a PIN funkciót. A többiek maradtak az ikonoknál, m azt szokták meg.

    Nyilván a win8-t is megszoknák csepegtetve, de jelenleg nincs mögötte üzleti érdek...

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog (1)

    válasz Barthezz2 #50 üzenetére

    Nem, nem azt mondtam, hogy ne legyen újítás, hanem hogy ésszel.
    Mondjuk a WIn8 sikeréhez hozzájárulna, ha a cégek nagyobb számban alkalmaznák, annak meg jót tenne, ha vissza lehetne kapcsolni a startmenüs felületre. Egy felületváltást így kivitelezni, az a felhasználói igények lesz@rása. Mondjuk a MS részéről nem meglepő.

    Nézz utána, hogy Ubuntu vonalon, az Unity bevezetése mekkora ellenállást váltott ki. Pedig az kevésbé volt drasztikus, és kisebb kört érintett.

    Különben tényleg ki kéne próbálnod, hogy supportálsz egy cégnél egy fél évet, ahol nem csak műszaki érdeklődésű emberek dolgoznak. A hátadon felállna a szőr. Meg néha csak néznél, hogy az adott problémát hogy hozta össze a user :D

    @Pollen : "Felvételinel elvárás az irodai dolgozóknál a felhasználói szintű számítógépes ismeret. De semmi több."
    Nálunk is. De akad pár akkora csődtömeg, és azokat felvette valaki... :W
    Korábban gyárban dolgoztam supportosként. Ott sok 8 általánosos IQ fighter volt, azokra viszont mégsem haragudott az ember, mert tőlük nem vártak el számítógépes ismereteket. Nekik be volt tanítva, hogy abba az ablakba olvasgatod be a vonalkódot, ha bármi furcsaság van, akkor szólsz a főnöködnek.
    Amúgy a céges Win7-es gépemen én sem használom a Pin funkciót. Nem tetszik, átláthatatlan. Van lehetőségem mást használni, hát megteszem.

    @Fatallerror : Igen, tényleg sokan nem tudják, mi az...
    De mondjuk én sem szoktam érteni, hogy hogyan végzik el ezek az egyetemet. Bár mondjjuk azt egy ideje nem is divat elvégezni...
    Illetve, van egy csomó olyan eset, ahol az illető munkája fontos, és a számítógépen végzett része csak kis százalékot tesz ki. Az ilyeneket nem annyira jó ötlet kiszórni.

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák