Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz vinibali #2 üzenetére

    Léteznek hibadetektáló és hibajavító algoritmusok.

    Hibadetektáló algoritmus pl. a parity-n (párosításon) alapuló eljárás: küldesz pl. 1 byte-ot valahova, utána küldöd kilencedikként a 8 bit összegének kiegészítésését páros vagy páratlan számra: a fogadó összeadja a 8 bitet, hozzáadja a 9. bitet, páros vagy páratlan számnak kell kijönnie, előzetes megállapodás szerint. Ha nem az jön ki, hibás az átvitel valahol, ismételni kell. Ez pl. 2 bithibát nem mutat ki.

    Az egyszerű ECC algoritmus olyan, hogy 2 bitnyi hibát is kimutat (ekkor újraküldés kell), és egyet javítani is tud újraküldés nélkül, de ennek sokkal több költsége van, mint egy 1 bithiba kimutatásának (ami +1 bit küldése).
    A bonyolultabb ECC-k több bithibát mutatnak ki és többet javítanak is.

    Amit fenn leírtam, az memóriákra és cache-ekre vonatkozik. Háttértárnál általában a íráskor a felírt adat mellé felírják a lemezre az ahhoz tartozó pár byte-os ECC értéket is (ha az stimmel). Olvasáskor pedig a lemez visszaküldi magát az adatot és utána az ECC-értéket, amit az olvasó kiszámol az adatból és összevet a kapott értékkel:
    - ha egyezik a kettő, jó az olvasás
    - ha nem egyezik, akkor újraolvastatja

    [ Szerkesztve ]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák