Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    Valójában a PB-en az tetszik a legjobban, hogy kirakják az oldalra a kiadóktól kapott leveleket, és az arra küldött válaszokat is. Rengeteget röhögtem rajtuk, főleg amikor az Apple arra utasította őket, hogy az összes letöltő IP címét adják ki nekik. (talán még a nevüket is akarták, de lehet, hogy már csak rosszul emlékszem)

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    Sok drága szoftver esetén nélkülözhetetlen a warez engedélyezése (win, AutoCAD, stb.), amiket nem lehet munkahelyen megtanulni.
    A zenéknél sokat javít a warez, mert megismerik, megszeretik azt a zenekart, és elmennek a koncertjükre. (persze ez nem a kiadó haszna).
    Filmeknél meg csak szimplán nem vagyok hajlandó kiadni 5-6k-et egy alkotásért, főleg annak az ismerete nélkül. (viszont rengeteget tékáztam) Mostanában meg már csak az esti sorozatok első feléig jutok.
    Szívesen fogadnék pl. egy olyan bérletet, ahol havi fix összegért legálisan letölthetek bármilyen alkotást. Egy olyan helyet, ahol nem azon fáradoznak, hogy ha egyszer megveszem, azt csak egyetlen eszközzel hallgathatom, a másodikra meg vegyem meg újból.
    A kiadók meg k@pják be, mert nem lehet felrakni egy kocsmai részeges táncolós filmet a youtube-ra, mert szól valami zene a háttérben!

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    Igenis, valahol túlzásba viszed.
    A legtöbben itt a fórumon modern letölthető legális tartalmakat akarnak. Szürkék vagyunk mindannyian, mert megválogatjuk, hogy mit veszünk meg. (és általában előtte ki is próbáljuk)
    Ne tudd meg, hogy mennyi pénzt hagytam ott a tékában olyan filmekért, amik az utazási fáradalmaimat nem érték meg. (nekem rengeteg, lehet, hogy neked aprópénz lenne)
    Tényleg rengetegen hajlandóak lennének fizetni (itt a legjobb példa a seedszerver, fizetős warez oldalak) egy általányt, aminek a bevételét mondjuk a letöltések mennyisége alapján osztanák szét.
    Attól, hogy valami legális, nem jelenti azt, hogy erkölcsös. Ezt a jelenlegi piaci helyzetre értem. A TPB már a politikába ment egyértelmű célokkal. Ha nyernek, akkor te is változtatsz a véleményeden?
    Szeretnék legális lenni teljes mértékben, és szeretném, ha nem 2 napi fizetésemet kellene kiadni egy pocsék filmért.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    Azért költöttem pocsék filmekre, mert túl sok van belőlük (legtöbb a horror) és borító és IMDB alapján nem tudok meg róla semmit. Abban már 99 százalékig biztos vagyok, hogy az Oscar díjas műveket kerülnöm kell, de néha köztük is van elfogadható. (számomra)
    Még mindig amondó vagyok, hogy warez jót tesz a piacnak. Ezt vagy elhiszed, vagy nem, az már a te dolgod. Leginkább a slágerlistákat kell megnézni (na meg a Vivát), és rájössz, hogy rengeteg minőségi dologról nem is tudnánk nélküle. (most wareznek számít a haver által lemásolt CD is.
    Huszárok meg mindig is léteztek, van olyan ismerősöm, aki annak idején kb. 1000 videókazettás gyűjteménnyel rendelkezett.
    Nem fogom sajnálni azokat a színészeket sem, akik egyetlen filmért 20 millió dolláros fizetést kapnak. De leginkább azokat nem, akik mindenfajta kitartás és művésziesség nélkül, egyetlen számmal milliomosok lettek. (pl. Scatman John, vagy hogy írják a nevét)

    Ismétlem magam: ha a TPB (csak mert ez a legismertebb) általánydíjas fizetős oldal lenne, és ezáltal legálissá tennék a tartalmukat, szinte alig csökkene a népszerűsége. Sőt, talán nőne is.

    De ez addig nem fog megvalósúlni, amíg a kiadók döntik el, hogy mennyit kérnek azért az alkotásért.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák