Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Boond

    addikt

    válasz MageRG #119 üzenetére

    Mint említettem:

    " (Természetesen állam berendezkedés, megvalósítás között, hatalmas a különbség, - valamint az állam kialakulásának módjában is, de nem is emiatt írtam "hasonlat"ként. De ha félre akarod érteni értsd nyugodtan.)"

    "A krími tatárok erőszakos kitelepítését is el szokták felejteni - mielőtt még valaki etnikai összetételre hivatkozna,"

    Igen az is le van írva, csak nem másoltam be, mivel nem a nemzetiség szempontjából "vizsgáltuk" a dolgot...

    Viszont gondoltam, hogy lesz ilyen komment, ezért írtam a Görögöket is, mint "tulajdonosokat", vagyis többen megfordultak már ott. Nyilvánvalóan a tatárok előtt is volt ott népcsoport ;)

    "Az egész csak a nagyhatalmi izom jogán lehetne az oroszoké, de akkor már ne gyártsunk hozzá erkölcsi alapot."

    Akár, hogy is nézem, nemzetiségtől függetlenül, az a terület bizony jó ideje orosz fennhatáság alatt állt.
    Stratégiailag mindig is fontos hely volt. (Ego, ha nem hisznek a nagy szovjet birodalomban, vagy egyéb akkor, bizony, kétséges, hogy elajándékozták volna... Most nyílt lehetőség, éltek vele - nem az oroszok kezdték ott a konfliktust, megjegyzendő) + Ha nagyon akarták volna semmiből nem állt volna nekik elfoglalni Ukrajnát.

    + Azóta etnikai összetétel is változhatott. (ha nem is csak természetes úton)

    Akár hogy is nézem az ukránoknak, sokkal kevesebb a jogalapjuk arra, hogy ez miért is Ukrajna szerves, elválaszthatatlan része. Arról nem is beszélve, hogy valóban a szovjetunió felbomlását követően, x idővel bérbe vették az oroszok Krímet (legalábbis a bázist). Az "elfoglalása" nyilván politikai, stratégiai szempontok alapján volt fontos, elsősorban. Ettől még lehettek más célok is.

    [ Szerkesztve ]

  • Boond

    addikt

    válasz MageRG #119 üzenetére

    Nem, hasonló alapján lehetne Magyarországé, pl Erdély, Kárpátalja stb, mivel azok évszázadok óta min magyar területek, sőt ott még etnikailag is egybevág ez a dolog, ma még sem tartozik hozzánk.

    A lengyeleknél, meg a németek ugyan úgy benne voltak a buliban, mint a szovjetek. Egyiknek sem kisebb a bűne...

Új hozzászólás Aktív témák