Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dt451

    csendes tag

    válasz zserbox #1 üzenetére

    Én csatlakozom... Jó ideje utálom őket. Egyre megbízhatatlanabbak a termékek, ez tény, és tapasztalat. az első gépem vinyója, bár nevetséges a kapacitása, 100%-os még jelenleg is, több mint 10-év használat után, a frissebb gyártású lemezeim közül csaknem mind elhalálozott 2-3 éven belül. Szinte mindegyik gyártó termékével volt már rossz tapasztalatom, több ízben is, és nem csak a budget kategóriában. Legutóbb fél év után adta meg magát az egyik, amit éppen azért használtam backup célra mert az előzetes infók alapján megbízhatóbb, jobb minőségű, és drágább termék volt. (A gari az adataimat nem hozza vissza, ilyen adatmennyiséget pedig nem tudok havonta több lemezre archiválni, nincs rá kapacitásom...)

  • dt451

    csendes tag

    válasz raziel01 #30 üzenetére

    Nem feltétlen warezhuszár, aki nagy adatmennyiséget halmoz fel. Én pl videóanyaggal dolgozom, ami nyers minőségben hatalmas tárhelyet felemészt, és az utómunkák során sem kerül tömörítésre, míg a végleges változat el nem készül. Van, hogy egy-egy edit több verzióban készül, amiket külön tárolok, hogy vissza-vissza tudjak térni hozzájuk, és bár lehet hatékonyabb tárhelyhasználattal is dolgozni, az a munka sebességének rovására megy, a határidőket meg tartani kell, és felkészültnek lenni, ha esetleg valamit újra kell szerkeszteni, nem árt ha nem negyven dvd-hengert / dv kazit végigbogarászva kell előkotorni a forrást.

    [ Szerkesztve ]

  • dt451

    csendes tag

    válasz g@bo #52 üzenetére

    Nem álszenteskedni akartam, de ez engem konkrétan ebből a szempontból érint igazán. Anno azt hittem elleszek a magam 1,5T-jával, de mikor jobb minőségben kezdtem el dolgozni, már nagyon meg kellett néznem, hogyan tudom optimalizálni a munkamenetet tárhely fronton. (Előfordul, hogy egy 15-20 másodperces klipp 2,5-5 Gb-ot foglal abban az állapotában, ahogy dolgozom vele) Persze a kész anyag, tömörítve már hd minőségben is töredéke ennek. A film, zene, meg játékhalmozásból már kinőttem egy ideje... gyanítom lassan egyre többen vagyunk így. Zenére összedobok egy youtube playlistet, és megy a háttérben a cucc míg melózom, a sorozatokat megnézem online, a filmeket nem tartogatom, ha megnéztem törlöm. Játszani nagyon ritkán játszok, és általában kivárom míg egy egy számomra érdekesebb cím lemegy a budget kategóriába, vagy leakciózza a steam. Plusz ha kijátszottam törlöm. Mondjuk családi, illetve baráti fotók ezerszám vannak a gépemen. Korábbi melók, illetve segédletek, referenciaképek, rajzok szintén.

  • dt451

    csendes tag

    Amúgy én próbálkoztam a felhő kérdéssel, de több okból is max. backup-nak, meg fotó/doksi megosztónak találtam alkalmasnak. A legnagyobb gondom, hogy minden a nettől függ. Jelenleg vidéken élek, ahol havi 6ezresért van egy komoly maximum 4Mbit-es netem, aminél jobban még duplaennyi pénzért sem kaphatok, mert nincs, a feltöltési sebességem általában jó ha 128Kbit. A felhő kérdés eleve halott errefelé. Korábban Pécsen laktam, ahol szintén helyfüggő volt, hogy mennyiért milyen netem lehetett... A belvárosban kisebb vagyonért, max 8Mbit járt, mert kizárólag T volt a környéken... vagy olyan kábeles szolgáltató, aki ugyanannyit kért mint ők. Hiába, nem lehetett feltúrni a történelmi tereket, hogy újabb kábeleket fektessenek le, vagy felújítsák az elavult hálózatot. A peremterületeken már volt DiGi, és UPC-is havi 4,5-ért 50Mbittel. Na ott még működhetett a dolog. Felhőnél nincs azonnali oda-vissza másolás, és sosem tudhatja az ember, hogy az adott pillanatban valóban hozzá fog-e tudni férni az adataihoz. A másik, hogy a tárhely a felhőben sem korlátlan, vagy olcsó... ahol nincs méretkorlátozás, és 5-10 Gb-nál több áll rendelkezésre ott havidíjat fizethetsz.

  • dt451

    csendes tag

    válasz C0d3r #209 üzenetére

    Kutatás, fejlesztés kell a silányabb, vagy határozott időre szóló termékek előállításához is. Az egyik legundorítóbb fogalom a világon a "tervezett elavulás". És a világgazdaság egyik mozgatórugója... Mert növekedni kell, ahhoz pedig minél többet eladni. Ha nem megy tönkre, nem minden user cseréli le... Nem lehet egyre többet eladni. Nem pörög az ipar, nincs gazdasági növekedés. Nem kell újabb marketinghadjárat... Jelenleg a fejlesztőmérnökök minden terméket adott élettartamra terveznek. Ajánlom figyelmetekbe a "Villanykörte konspiráció" c. dokumentumfilmet. :)) A baj az, hogy az állandó, exponenciális növekedésre nem véletlen nincs példa a természetben... nem fenntartható. :W Így lassan vissza kéne térni a tartós termékek fejlesztéséhez, hogy csökkentsük a szemetet amit a kihajított, sosem javított cuccokból, le nem bomló műanyagokból betemet minket. :U Jah, egy jótanács! Sose vegyetek EPSON tintasugaras nyomtatót, ha hosszabb távra terveztek vele, és naponta több oldalt nyomtattok, és nem értetek hozzá, hogy kell átírni egy eeprom chip tartalmát. Amúgy nekik megéri elavuló terméket fejleszteni, hiszen többet adnak el a jövőben. Vinyóknál pedig amúgy sincs sok esély a javításra, ha nem az elektronika adja meg magát, akkor vége. Egy elektronikai bontóban melóztam egy évig. Ezerszám bontottunk merevlemezeket is, és egyértelműen követhető volt, hogyan egyszerűsödtek a szerkezeteik idővel, illetve hogyan kezdték mesterségesen csökkenteni az élettartamukat. A Samsung, a Maxtor, és a Seagate ebben élen jártak. A WD-k és a Hitachi-k később kezdték.

    [ Szerkesztve ]

  • dt451

    csendes tag

    válasz Kaiku #217 üzenetére

    Tény de hosszabb távú, nagy mennyiségű adattárolásra még mindig a legmegmegbízhatóbb megoldás egy vinyó. Nem hiszem, hogy a közeljövőben építenék gépet kizárólag memóriachip alapú háttértárral. Én kb úgy képzelem el a következő gépem, hogy adattárolásra merevlemez, az oprendszer, illetve cache számára pedig egymástól független SSD-k. A vinyón elfér minden munkám nyersanyaga, míg azt amin épp dolgozom, az adott szerkesztőprogram, a cache-ben tárolja a munka alatt. Lehet induláskor nem optimális a sebesség, de a munka alatt megváltozik a helyzet. A tároláshoz pedig nincs szükségem hipergyors adatelérésre. :C

  • dt451

    csendes tag

    válasz z0d1AK #219 üzenetére

    Otthoni, asztali, munkára szánt konfigurációban gondolkodtam. :D

  • dt451

    csendes tag

    válasz emvy #225 üzenetére

    Így van... valóban minimális élettartamra terveznek, mert ez az érdek. Az egész nagy képet kellene átlátni. A lényeg, minden avuljon el, legyen egy új jobb, gyorsabb, és akarja megvenni a user, mert a régi már nem olyan jó... Erre épül a gazdaság. ami technikai fejlődést is generál mellette, mert valamivel jobbnak, kell lenni az új terméknek hogy a user lecserélje a bevált régit... ugyanakkor emiatt az újabb termékek várható élettartama csökken, mert minek hosszú távra tervezni, ha úgyis kihozzuk az újabbat, és úgyis lecserélik. Ez már beépült a szemléletünkbe. És ez igaz a szoftverekre és minden másra... minek optimalizálni, ha a user kétévente konfigot cserél? Ha meg nagyon elcsesszük, majd patchelgetjük kiadás után. Minden gyorsul... de ez nem fenntartható a végtelenségig. A természetben is az exponenciális növekedés csak egy pontig működik, és nem a végtelenségig. Ciklusok vannak...

  • dt451

    csendes tag

    válasz wolfman #232 üzenetére

    Nem minden elektronikai cikkben, de pl az EPSON nyomtatókban ez történik. Számol, és adott oldalszám után lezárja a gépet, a driver pedig hibaüzenetet küld a usernek, miszerint az xy tartalék tinta tároló megtelt, szervizre van szükség. A szerviz pedig közli, hogy kicserélné ő, de az alkatrész olyan drága, hogy közel annyi mint egy új nyomtató. Valójában ez a tároló a gép aljában egy szivacs, aminek a közelében semmiféle elektronika nem található, csak az a dolga, hogy felszívja a fej öntisztítási ciklusainál kifolyó tintát. Nyilván nem fogod kicseréltetni, hanem újat veszel. Tintapatron fronton ugyanez a helyzet, a chip számol, és adott oldalszám nyomtatása után lezár. :W Még akkor is, ha valójában az adott színből még volna pár ml tinta. Persze ezt meg lehet kerülni, mert a patronok chipjeinek kisütésére nullázására létezik szoftveres megoldás. Illetve az utángyártott patronokon vannak dummy chipek, amik ideig óráig kijátsszák, de a driverfrissítés után nálam már kiszűri az utángyártottat a dög, és lezár. Soha többé nem veszek EPSON-t, max. mátrixot...

    Az anyag és összeszerelési minőség tekintetében a legjobb példa az optikai meghajtó. Több ezer darabot bontottam már szintén, és itt is megfigyelhető a folyamat, ahogy a precízen megmunkált fémalkatrészek helyére műanyag került, a "költséghatékonyság" nevében. Ne mondja nekem senki hogy azok az anyagok megfelelő minőségűek, vagy pontosabb fej pozicionálásra alkalmasabbak volnának. Ezért van az, hogy 2 év után a kukában landol a dvd meghajtók kilencven százaléka, mert már csak cd olvasónak működik, ha épp működik. Műanyag menetes tengelyek, és fogaslécek... kismértékű kopás, és a meghajtó nem ír pontosan, jó esetben a vele írt lemez benne még olvasható, de egy másik meghajtóban már korántsem biztos, hogy menni fog.

  • dt451

    csendes tag

    válasz emvy #235 üzenetére

    Sajnos rá vagyok kényszerítve , hogy újabbat vegyek, mert ha lemaradok, nem versenyképes a munkám... globális szemléletváltás pedig nem mostanában várható. De általában a régebbi jól működő bevált hardvereimnek találok új feladatot. Pl. a régi p3-asom jelenleg mint zenegép üzemel, hibátlanul. Építettem neki egy házat, bontásból származó alkatrészekből, készítettem egy egyszerű szoftver felületet, sőt poénból még érmefogadót is beépítettem. Egyébként pedig úgy látom, hogy rengeteg feladatra még mindig alkalmasak a régi hardverek... és tíz évvel ezelőtt ugyanazt a munkát, több idő alatt is, az akkori konfigokon is elvégezték. Nyilván elsősorban office jellegű alkalmazásokra gondolok, és nem a filmiparra. De jelenleg egy aktuális office verzió az esetek kilencven százalékában feleslegesen erőforrást zabál, mert az leggyakrabban használt funkciók, már a tíz évvel ezelőtti hardveren futó, régi verziókban is ugyanúgy működtek. Szerintem melóra foghatóak volnának a korábbi dolgok... egy 486-os pl rengeteg eszközt, akár gyártósort, akár pl szellőző, légkondicionálós, stb. rendszereket bőven elvezérelhetne. Az Xbox Classic-om pl most alakítottam otthoni Arcade-géppé. A fogyasztói társadalom, és a piac kikényszeríti hogy újabb hardvereket vegyél, akkor is ha neked megfelelne a korábbi is. A legtöbb amit az ember tehet, hogy amit lehet újrahasznosít, új funkciót ad neki, és nem a szeméttömeget növeli. Ha pedig valóban nincs rá szüksége, akkor továbbadja olyannak, aki hasznát veszi... pl. hardveraprón.

  • dt451

    csendes tag

    válasz stranger28 #238 üzenetére

    Végtelenségig tartó nincs. A baj az, hogy mikor közel érsz a ponthoz, akkor nem vigasztal, hogy a kiinduláskor még olyan távolinak tűnt, mert tudod, hogy ott vége a játéknak... ;] (Lásd gazdasági válság, túlnépesedés, technológiai fejlődés melléktermékei....)

  • dt451

    csendes tag

    válasz wolfman #239 üzenetére

    Persze, hogy túloz a film, és itt ott valóban nem olyan a hatásfok, de én abban látom a dolog lényegét, hogy fejlesztési irányokat határoztak meg, ami során a tartósságot túl nagy mértékben szorították a lista végére... sőt egy idő után már nem volt szempont a javíthatóság. Engem az bosszant hogy a lehetőségét is kezdjük elveszíteni annak, hogy valamit minimális beruházással megjavítsunk. Lassan tényleg jobb üzlet újat venni, mint egyáltalán megpróbálkozni a javítással.

  • dt451

    csendes tag

    válasz emvy #251 üzenetére

    Nem ezekre az alkatrészekre gondoltam, de nevetséges dolognak tartom, hogy nem lehet kicserélni egy egyszerű fogaslécet, vagy menetes tengelyt, és az egész meghajtó mehet a kukába, egy filléres, gyenge minőségű műanyagalkatrész miatt. Visszatérve pl. Az Epson nyomtatómhoz... egy évig a gari lejártáig és még talán pár hétig nem volt vele gondom, Céges forrásból gyári patronokkal használtam végig ez idő alatt. Majd a fej néhány fúvókája kezdte megadni magát, a cián színnél. Szerviz... Fejcserére szorul. A nyomtatófej ára annyi lett volna mint amennyi egy új nyomtató. Indokolatlanul magas az alkatrészek ára, és nem létezik valós raktárkészlet. Hozzáteszem gari lejárt, stb... szétszereltem a nyomtatót. A fej, két csavar, és egy patent, meg egy szalagkábel kioldásával szerelhető, és kb. 10 perc melóval megoldható a csere. Moduláris felépítésű a cucc, és az egyes modellek csak a vezérlőchipben, memóriában, és a fejben térnek el. Maga a nyomtatófej felépítése pedig nem indokol magas előállítási költségeket. Az az üzletpolitika következménye. Annyi alkatrészt gyártsunk ami a garanciális javításokra elég lesz, a további support pedig zéró. Az üzletpolitika pedig a fogyasztói társadalom hozadéka. Egy langyos vizes fürdő, és fecskendővel történő átmosás megoldotta a problémámat pár óra munka, és kutatás árán. Ha a szervizest oktatnák, és nem arra tanítanák be, hogy vetessen újat, javítható volna sok hasonló termék. Manapság az ember nyilván nem fog nekiállni forrasztgatni, vagy az alaplapon kondenzátorokat cserélni... de tíz éve még volt ahol megcsinálták, és mindenkinek megérte. Viszont az ilyen egyszerűbb javításokat már csak a fenntarthatóság jegyében támogathatnák a gyártók... javulna a megítélésük.

  • dt451

    csendes tag

    válasz ttt1 #271 üzenetére

    A példa azért volt jó, mert egy nem bütykölős, átlag user nem fogja megkerülni a gyártó által lerövidített élettartam problémáját.... sőt észre sem veszi, csak azt, hogy tönkrement, és nem éri meg megjavíttatni. Amúgy Epson tulajként írtam amit írtam. Rengeteg egyéb probléma is van velük felhasználói szemmel, amit szépen megindokolnak, mondván a felhasználói élmény megőrzése érdekében történik minden beépített korlátozás. Vegyél eredeti tintát, használj eredeti alkatrészt, stb. ... ezzel semmi gond, de elveszik a felhasználó döntési jogát is. Az is vicc, hogy egy Epson nyomtató nem képes fekete fehéren nyomtatni, ha akármelyik színes patron üres. ( Hackelt driverrel igen, de megint csak az átlag user erről sosem fog hallani) Három sx sorozatú multis Epsonnal volt dolgom, és mindegyik kényes a patronokra... A legidegesítőbb mikor néha azt csinálja, hogy nem engedi színenként kicserélnem őket, mert amint kicserélem azt amire panaszkodik, már egy másiknál jelez problémát, és fél órát legózhatok mire hajlandó elfogadni az összes patront. Ha egyszerre cserélek garnitúrát, sosem volt probléma. Megbántam hogy anno a papíron ár/érték/fenntarthatóság szempontjából legjobbnak tűnő gépet ajánlottam a rokonságnak. A régi Canon s500-asom chipmentes 300Ft-os utángyártott patronokkal 12 éve üzemel megbízhatóan.

  • dt451

    csendes tag

    válasz tdd587 #298 üzenetére

    Nem hiszem, hogy alma meg körte esete forog fenn... Ami meg a megbízhatóságot illeti, én megfizetném a pluszköltségeit. Majdnem elment egy félévem a suliban egy egy évre elhalálozó merevlemez miatt. Sajnos manapság azokat a lemezeket nem hét évre tervezik, hanem maximum ötre... És értem én, hogy nő az adatsűrűség amihez megfelelő, precíz fejmozgató mechanika kell ami gyorsabban elkopik, elhasználódik... a problémám az, hogy nem fejlesztenek tartósságra is... pedig szerintem tartanánk ott technikailag, hogy ez ne legyen megoldhatatlan feladat. Viszont pénzbe kerülne kifejleszteni ami nem érdek, mert 3 év múlva úgyis újat vesz a user, a cégnek, gazdaságnak meg az a jó ha pörög a termelés, egyre nagyobb ütemben, mert növekedni kell. Nem érdek hogy tovább bírja, vegyen újat! Akkor is, ha ő pl. nem növi ki a 80 gigát...

    [ Szerkesztve ]

  • dt451

    csendes tag

    válasz emvy #301 üzenetére

    Jelenleg valami hasonló üzemel nálam. Egy régebbi gépet használok szerverként ahova a munkáimmal kapcsolatos mappákat tükrözöm. Ez azért jön jól mert a laptopomról, és az asztaliról is elérem a fájljaim, amik bizonyos esetekben így 3 helyen is megvannak. De a sulis évek alatt nagyon "gazdaságos" gépem volt csak, és még bíztam a technikában... meg az ösztöndíjból vett új alkatrészekben.

  • dt451

    csendes tag

    válasz tdd587 #314 üzenetére

    Manapság már tényleg elég, de ez akkor volt mikor 10k volt egy 256Mbyte-os darab. Egy nyomdakész munkám olykor 450-800 Mega... Amit csak nyomtatásokhoz írtam ki lemezre én balga. :D Épp azért pakoltam a relatív friss vinyóra őket, mert a régi már volt vagy 4 éves, és meglehetősen zajossá kezdett válni. A végén mázlim volt, mert kaptam haladékot, így másfél-2 hét alatt emlékezetből újragyártottam a féléves feladataim nagyját.

  • dt451

    csendes tag

    válasz attila9988 #327 üzenetére

    Bizonyos felhős szolgáltatásoknak van jövője. Én a lehetőségeket nem annyira a tárolásban, inkább a számítási teljesítményben látom. Renderelj egy renderfarmon... weben keresztül. Ebben látok jövőt, mert míg odahaza, vagy a munkahelyen kirenderelsz egy két prewiewt, azalatt egy rendes géppark az egész jelenetet feldolgozza. Nem mindegy hogy az otthoni négy, nyolc, stb mag dolgozik, vagy egy több sokprocesszoros gépből álló farm.Valószínűleg gyorsabb letölteni a kész anyagot, semmint kivárni az otthoni konfigon az adott esetben több tíz, vagy száz órás folyamatot.

  • dt451

    csendes tag

    válasz #56573440 #334 üzenetére

    Van hasonló szolgáltatása a Mental Images-nek a mental ray fejlesztőinek az újabb Iray alapú rendereléshez. És felfelé azért nem egy filmanyagot tolsz fel, hanem 3d modelleket, animációs scripteket... Persze a textúrák kérdése játszik, de korántsem egy hd stream-nek megfelelő adatmennyiségről van szó. Viszont hd minőségű mozgókép jön vissza... nyilván összességében rövidebb idő alatt, mintha az otthoni konfig renderelne.

  • dt451

    csendes tag

    válasz #56573440 #339 üzenetére

    Bevallom nem tudom mennyibe fáj a szolgáltatás.Sőt tudtommal egyenlőre csak vállalati szektorban működik. De ha a jövőben az ára elérhető volna, én élnék a lehetőséggel, hogy a látványterveim a felhőben rendereljem, legalábbis ami a videókat illeti. Építészeti melókban utazom, és sok látványtervből szerettem volna bejárást készíteni, de az én hardverem erre alkalmatlan. Nincs időm kivárni és hagyni a gépet dolgozni napokig, egy videóért. Egy jó minőségű render így is fél óra minimum, de inkább több. Nekem egy élhető szolgáltatás volna a "draft" verziót elkészíteni, majd fellőni a fájlt a felhőbe, hogy ott készüljön a végleges render, amit csak letöltenék, mint animáció. Közben dolgozhatnék tovább a gépemen... Továbbá hobby célból is foglalkozok rendereléssel, ott pedig nyilván nagy segítség volna a felhő alapú renderelés. Végülis... egyszemélyes stúdiónak is tekinthetem magam ebből a szempontból.

    Amúgy az Onlive szolgáltatással is barátkoztam már korábban. Az sem halott ötlet, lévén volt szerencsém mobileszközön játszani komoly, friss címeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák