Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • E770

    senior tag

    válasz bambano #16 üzenetére

    egyetértünk az elvekben, valóban a villamos energia tárolása jelenleg az egyik legnagyobb kihívás

    egyedül talán a villanybojlerek működnek jelenleg itthon energia tárolásra, amelyek 'éjszakai' hálózatra vannak kötve

    szerintem is az akksik most még az egyetlen látható járható út, bár még generációkat lenne jó fejlődniük

    a központi energia elosztás mintha azért már fejlődött volna, régebben azt hittem hatalmas baromság a "kapcsoljuk le a fogyasztókat egy órára" mozgalom, mert megreccsenti a hálózatot, de annyian nyilatkoztak bátran, hogy nem probléma, megoldják, hogy elhittem nekik

    nos, kíváncsi vagyok én is, hogy a Tesla mit fog tudni most mutatni, egyes kísérleti helyeken biztos be is vállalják, ahol az elv fontosabb, mint a megtérülés, de addig nem terjed el szvsz széles körben, amíg anyagilag értelmetlen

  • Stanlee

    őstag

    válasz bambano #16 üzenetére

    Régebben baszkuráltam gázmotoros erőműveket, a legkisebbek pár száz kW-osak, a legnagyobbak 1,2 MW-osak voltak. Ha a motor ment, akkor kevesebb, mint 5 percen belül lehetett 50-100%-os terhelés között váltani, a német rendszerirányító is kapcsolgatta a motorokat, attól függően, hogy mennyi delej kellett neki. A 0,5 MW-os tartományban voltak motorjaink, amik 5 perc alatt, nulláról maximum teljesítményre értek, akkor, ha kellett a delej. Persze ezeknél a motoroknál a vill. hálózat üzemeltetője fizetett rendelkezésre állási díjat, hogy ha kell neki az áram, akkor mi termelünk, ha nem, akkor se álljon a motor mondjuk 1 hónapot bekapcsolás nélkül.

    “Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

  • Darthforce92

    tag

    válasz bambano #16 üzenetére

    A napenergiának és a szélerőműveknek csak az energetikai rendszerek szintjén probléma az energia tárolás.
    Kvázi jelenleg elfedi a hálózat üzemeltetés számára felmerülő problémákat és azt az üzemeltetőre hárítja, azzal, hogy kötelező átvenni és kötelező fix áron átvenni egy lakossági erőmű áramát.

    Ergo ha nagyon megérné mint befektetés már most is jobban terjedne mint anno a pestis. Azonban a napenergia jelenleg megtérülő ,de nem kifejezetten jó befektetési forma. Egy családnak aránylag nagy befektetés, hosszú időn keresztül térül meg, ha pedig banki hitelt veszünk fel hozzá rontja a megtérülést.
    Amíg nem megy lejjebb a napelemek és inverterek ára még inkább ,addig maximum a vékonyfilm napelemek és a nem háztartási napelemparkok érik meg jobban 10-20% részarányig. A tárolás már csak azért sem javít ezen ,mert költségei vannak és ami jelenleg 10-20% az energiamixben, nem működőképes piaci keretek ,de még államilag torzított piaci keretek között sem ,az nem fog egy tárolási plusz költséggel megfejelve hirtelen profitot termelni.

    Egyetlen egy jó megoldást tudok elképzelni, ha minden co2 vagy magas szállópor tartalmú erőműre globális adót vetnének ki nagyon komoly ellenőrzéssel.

    Ellenben a jelenlegi áramtermelési modellben is megérni a háztartásokba akupakokkat telepíteni, hiszen az olcsó éjszakai áram miatt azok kvázi napelemes rendszerként működhetnének . Esetleg lehet kombinálni a napelemes rendszerekkel.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák