Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Darkcomet #30 üzenetére

    "Az elektronikus befizetésekkel csak a vitám meg problémám volt. Nem érkezett meg a pénz, utaljak újra, aztán ha az első is beérkezik, majd jóvá írja a szolgáltató, és hasonlók."

    A szolgáltató nem kér arra, hogy utalj újra. Van egy igazolásod a tranzakcióról, innentől neked nincs dolgod vele. Ha a tranzakció értéknapja a számla lejárati idején belül van, akkor késedelmi díjat sem számíthatnak fel, még akkor sem, ha valamiért az utalást a saját számlázási rendszerük még nem könyveli időben. Ha te elutalod újra, az user error.

    Mellesleg minden szempontból jobb a bankkártyás befizetés, mert az ugyanolyan, mintha bemennél az üzletbe és ott fizetnél bankkártyával. Neked ez nem jelent további költséget, szemben az átutalással vagy csoportos befizetéssel, amire illetéket terhelnek. A szolgáltató továbbirányít valamelyik bank saját felületére, ahol a tranzakcióról a kedvezményezett azonnali visszajelzést kap.

    (#29) mepet: "A webes számlákkal az előző szolgáltatóm visszaélt, így nekem kell a papír alapú számla. Nekem a számla a lényeg, nem is a csekk."

    Hogyan élt vissza velük? A magyar számviteli törvények szerint az elektronikus számla teljesen egyenértékű a papíralapúval és ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kibocsátásra is. Ha az elektronikus számlával csaltak, akkor a papíralapúval is megtehetik. Bár tényleg nem tudom milyen visszaélésre gondolhatsz.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz viktorhu #49 üzenetére

    Én nem értem ezt az áttekinthetőségre hivatkozást. Apám már régen is azt csinálta, hogy kockás füzetben vezette a számlákat és azok állapotát. Azóta már az Excelt is tudja használni, lényegesen egyszerűbb.

    Manapság meg létezik kismillió háztartási költségvetést monitorozó applikáció mobilra és asztali gépre is, ahol nyomon lehet követni a kiadásokat.

    Én alapvetően abban látom az elavult megoldások fennmaradását, hogy:

    a.) Emberünk jövedelme részben vagy egészben fekete.

    b.) Emberünk pénzügyi műveltsége kritikán aluli. Nem bíznak a bankokban és az elektronikus fizetési módokban, ahogy megjön a bérük/nyugdíjuk rögtön kiveszik az egészet, hogy a párna alá dugják.

    c.) Emberünk informatikai hozzáértése a nullával egyenlő.

    Meg persze lehet ezek tetszőleges arányú keveréke. Vicces mikor néhány ismerősöm azt magyarázza, hogy az online befizetés drágább (homályosan körülírt illetékekről meg adókról hadoválnak), mint a sárga csekk, miközben a legtöbb szolgáltató eleve több száz forintot is elenged a havidíjból e-számlát választva a sárga csekk helyett.

Új hozzászólás Aktív témák