Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qwertly

    addikt

    válasz #16820480 #44 üzenetére

    Amit mondasz az egy mese már bocsi,hogy eszt mondom ;).Ezt kis paprika jancsi a francia elnök is megmondotta,hogy a országnak kell gépgyártás,vegyipar és a hagyományos termelő iparágak mert egy ország anélkül csak egy nagy nulla.Ezért aztán nem is a gyógyüdültetést a turizmust a egyéb szolgáltatások létrehozásával kell munkát adni az embereknek hanem a fent említett iparágakkal.Így cseszegeti is azokat a francia cégeket amelyek leépítik a francia országi gyártó bázisukat. :C

  • frescho

    addikt

    válasz #16820480 #44 üzenetére

    A gondot az okozza, hogy a verseny nem tisztesseges:

    - Kina vedi a sajat milliardos piacat, igy biztos hatorszagot teremt az ottani cegeknek. Raadasul penzt is adnak (akar attetelesen) piac vasarlasra. Hasonlo magatartasert az USA vagy EU cegek nagy bunteteseket fizetnek ki. Peldaul 2008-ban a ZTE-t a Telenor felevre eltiltotta vesztegetes miatt.

    - A kinai cegek olcsobban tudnak termelni. Ennek tobb oka is van, ebbol kettot emelnek ki. Az elso a kornyezeti terheles. Ha egy EU-s ceg termelne hasonlo technologiaval napokon belul bezarnak, ott viszont siman szennyezik a kornyezetet. A masodik az emberanyag kizsakmanyolasa.

    Szamomra az a gond, hogy kivonulunk a realgazdasagbol. Ez abbol fakad, hogy rovid tavu tiz fillerer bealdozzuk a jovot. Nem kell fenntartani veszteseges agazatokat, de a tisztessegtelenul, dompingaron behozott aruk ellen vedekezni kellene:

    - Hasonlo kornyezetterhelest kellene elvarni a tavolkeleti beszallitoktol is, mint a sajatoktol. Erre megfelelo ISO es mas tanusitvanyok szolgalnak, ezek hianyaban nem behozhato, vagy durva buntetovamot alkalmaznek.
    - Ugyanigy, ha az alapanyagot nem fedezi az ar, az gyanus. Ar alatt eladott termekeknel megfelelo buntetest kellene kironi

    https://frescho.hu

Új hozzászólás Aktív témák