Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    Nehezen hiszem, hogy a cikkben szereplő weboldalon a tudtom nélkül beregisztrálhatják bárki mobilját (tuti úgy működik, hogy többszörösen lecsekkolják, hogy a regisztrálónál legyen a telefon, sőt a program működéséről is folyamatosan jelzést kap a használó)...

    Nem hiszem, hogy emiatt bárkinek aggódnia kellene...

    Viszont van egy ennél sokkal aggasztóbb szolgáltatás, ami tavaly óta Mo-on is működik a T-mobilnál : Flotta Helymeghatározás a neve.

    "...A Flotta Helymeghatározó szolgáltatás keretében Önnek lehetősége nyílik arra, hogy a magyarországi T‑Mobile előfizetéssel rendelkező mobilkészülékeket a GSM vagy GPS technológián alapuló eljárással pozícionálja és ezzel a telefon pontos helyét az erre a célra kifejlesztett internetes alkalmazás segítségével elektronikus térképen megtekintse..."
    "...A szolgáltatás minden vállalati előfizetőnknek elérhető..."

    Egyszerűen nem akartam hinni a szememnek, mikor elolvastam a leírását, ezért felhívtam a T-mobile ügyfélszolgálatát, ugyanmár TÉNYLEG jól látok?!... TÉNYLEG a munkáltatótól kapott mobillal a munkáltatónak simán joga van bármikor megnézni, hol van a dolgozója???... Munkaidőn kívül?... Hétvégén is?... A szabadsága ideje alatt is (ugyan kinek van 2 telefonja, ha a munkahelyétől kapott egyet)???...

    Kapaszkodjatok meg, a válasz IGEN! :W
    Az Ügyfélszolgálatos hölgy nem is értette, mi a problémám...
    Próbáltam neki "személyiségi jogokról" és magánéletről mesélni, de ő csak azt hajtogatta, ha a munkáltató fizeti a telefonszámlát, akkor jogában áll belenézni a dolgozó híváslistájába is, és jogában áll bármikor megnézni, merre jár a dolgozója...
    Ő ezt jóhiszeműen a gépkocsivezetők útvonalkövetésére hasznos szolgáltatásnak látta, én viszont úgy gondolom (meg is erősített, hogy bármelyik cég vezetőjének jogában áll), hogy bármelyik cégnél használhatják ezt a szolgáltatást információ gyűjtésre, ami pedig törvényesen TILOS lenne!!!!...

    Nekem nincs vállalati telefonom, de a férjemnek évek óta csak ilyen telefonja van...
    Ő nem fog 2 telefont magával cipelni, nem is használja magáncsevegésre, de mi ezen a számon tudjuk elérni adott esetben.
    Vagyis, pár hete kapott egy kétkártyás telefont, amibe az egyik a saját magánkártyája (hogy ő is tudjon hívni minket), a másik a munkahelyi kártya.
    Tehát ezzel is bemérhető a tartózkodási helye!
    Mindig magánál kell hordania a munkahelyi telefonját, mert gyakran hívják a külföldi partnerei akár hétvégén is, szabadsága idején is, munkaidőn kívül is...

    Éppen elég már ez is, hogy bármikor hívhatják munkaügyben, de az már mindennek a teteje, hogy bárhova megyünk (budai hegyekbe kirándulni, hétvégén Bécsbe, bevásárolni a Tescóba, este színházba, vagy rokonlátogatóba vidékre) minden lépésünket nyilvántarthatja a Munkáltató?! (Szerintem ehhez még a Rendőrségnek sincs joga, ha nincs semmi gyanú a megfigyelésre!)

    Égnek áll a hajam, hogy EZT LEHET?! :Y

    Szerintem erről nagyon sokan nem is tudnak (férjem sem tudott, csodálkozva nézett rám, mikor előadtam, mit tudtam meg).

    Ja, és arra is rákérdeztem : közölnie kell a Munkáltatónak a Dolgozóval, hogy Flotta Helymeghatározó szolgáltatással követheti a mozgását?... Vagy kell esetleg a Dolgozónak valamilyen beleegyező nyilatkozatot adnia a megfigyelés előtt?!...
    A válasz : NEM!
    Nem köteles sem közölni, sem beleegyezést kérni... :W
    Mivel a telefonszámlát a Munkáltató fizeti, (a T-mobil szerint) innentől kezdve bármit csinálhat.

    (Akkor ezek szerint, ha kiadom albérlőknek a lakásom, akkor jogomban áll a lakás minden pontjára rejtettkamerákat felszerelni és az albérlők életét percről-percre megfigyelni?) :F

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák