Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Belba

    őstag

    Nehezen hiszem, hogy a cikkben szereplő weboldalon a tudtom nélkül beregisztrálhatják bárki mobilját (tuti úgy működik, hogy többszörösen lecsekkolják, hogy a regisztrálónál legyen a telefon, sőt a program működéséről is folyamatosan jelzést kap a használó)...

    Nem hiszem, hogy emiatt bárkinek aggódnia kellene...

    Viszont van egy ennél sokkal aggasztóbb szolgáltatás, ami tavaly óta Mo-on is működik a T-mobilnál : Flotta Helymeghatározás a neve.

    "...A Flotta Helymeghatározó szolgáltatás keretében Önnek lehetősége nyílik arra, hogy a magyarországi T‑Mobile előfizetéssel rendelkező mobilkészülékeket a GSM vagy GPS technológián alapuló eljárással pozícionálja és ezzel a telefon pontos helyét az erre a célra kifejlesztett internetes alkalmazás segítségével elektronikus térképen megtekintse..."
    "...A szolgáltatás minden vállalati előfizetőnknek elérhető..."

    Egyszerűen nem akartam hinni a szememnek, mikor elolvastam a leírását, ezért felhívtam a T-mobile ügyfélszolgálatát, ugyanmár TÉNYLEG jól látok?!... TÉNYLEG a munkáltatótól kapott mobillal a munkáltatónak simán joga van bármikor megnézni, hol van a dolgozója???... Munkaidőn kívül?... Hétvégén is?... A szabadsága ideje alatt is (ugyan kinek van 2 telefonja, ha a munkahelyétől kapott egyet)???...

    Kapaszkodjatok meg, a válasz IGEN! :W
    Az Ügyfélszolgálatos hölgy nem is értette, mi a problémám...
    Próbáltam neki "személyiségi jogokról" és magánéletről mesélni, de ő csak azt hajtogatta, ha a munkáltató fizeti a telefonszámlát, akkor jogában áll belenézni a dolgozó híváslistájába is, és jogában áll bármikor megnézni, merre jár a dolgozója...
    Ő ezt jóhiszeműen a gépkocsivezetők útvonalkövetésére hasznos szolgáltatásnak látta, én viszont úgy gondolom (meg is erősített, hogy bármelyik cég vezetőjének jogában áll), hogy bármelyik cégnél használhatják ezt a szolgáltatást információ gyűjtésre, ami pedig törvényesen TILOS lenne!!!!...

    Nekem nincs vállalati telefonom, de a férjemnek évek óta csak ilyen telefonja van...
    Ő nem fog 2 telefont magával cipelni, nem is használja magáncsevegésre, de mi ezen a számon tudjuk elérni adott esetben.
    Vagyis, pár hete kapott egy kétkártyás telefont, amibe az egyik a saját magánkártyája (hogy ő is tudjon hívni minket), a másik a munkahelyi kártya.
    Tehát ezzel is bemérhető a tartózkodási helye!
    Mindig magánál kell hordania a munkahelyi telefonját, mert gyakran hívják a külföldi partnerei akár hétvégén is, szabadsága idején is, munkaidőn kívül is...

    Éppen elég már ez is, hogy bármikor hívhatják munkaügyben, de az már mindennek a teteje, hogy bárhova megyünk (budai hegyekbe kirándulni, hétvégén Bécsbe, bevásárolni a Tescóba, este színházba, vagy rokonlátogatóba vidékre) minden lépésünket nyilvántarthatja a Munkáltató?! (Szerintem ehhez még a Rendőrségnek sincs joga, ha nincs semmi gyanú a megfigyelésre!)

    Égnek áll a hajam, hogy EZT LEHET?! :Y

    Szerintem erről nagyon sokan nem is tudnak (férjem sem tudott, csodálkozva nézett rám, mikor előadtam, mit tudtam meg).

    Ja, és arra is rákérdeztem : közölnie kell a Munkáltatónak a Dolgozóval, hogy Flotta Helymeghatározó szolgáltatással követheti a mozgását?... Vagy kell esetleg a Dolgozónak valamilyen beleegyező nyilatkozatot adnia a megfigyelés előtt?!...
    A válasz : NEM!
    Nem köteles sem közölni, sem beleegyezést kérni... :W
    Mivel a telefonszámlát a Munkáltató fizeti, (a T-mobil szerint) innentől kezdve bármit csinálhat.

    (Akkor ezek szerint, ha kiadom albérlőknek a lakásom, akkor jogomban áll a lakás minden pontjára rejtettkamerákat felszerelni és az albérlők életét percről-percre megfigyelni?) :F

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

  • Belba

    őstag

    válasz bambano #22 üzenetére

    Kedves Bambano !

    Lehet, hogy a Kedves Feleséged ill. Barátnőd hisztizni szokott, én ebben az ügyben felháborodott vagyok, ami teljesen más! (Amúgy máskor sem szoktam hisztizni!)

    1. Férjem munkaszerződésben 1 rohadt szó nem esik a céges mobiltelefonról (sem) és a személyes nyomkövetéséről (sem)...

    2. NINCS céges Telefonhasználati Szabályzat... (Szerintem a többi cégnél sincs ilyen!)

    3. A T-maffiás Ügyfélszolgálatos hölggyel én beszéltem, nem te, tehát pontosan tudom, MIRŐL beszéltünk: én pontosan rákérdeztem mindenre és egyértelmű választ kaptam! Egyértelműen kimondta, hogy a munkáltatónak joga van ezt a szolgáltatást használni (más kérdés, hogy valóban használja-e vagy sem)... Gondolod, hogy hazudok?!...

    4. Elhiszem, hogy ezt a szolgáltatást bizonyos cégek jó céllal is használhatják, de én most itt azt szerettem volna leírni a többieknek, hogy ez a szolgáltatás adott esetben számunkra kellemetlenül is használható (a tudtunk és beleegyezésünk nélkül!)...
    Nem azt írtam, hogy ezt a szolgáltatást szüntessék meg, hanem az a bajom, hogy úgy használható, hogy a Dolgozó nem tud róla, hogy megfigyel(het)ik!

    5. Ne gondold, hogy nincs pénzünk mobiltelefonra, és ezért nincs a férjemnek saját mobilja... (Gyerekeimnek 2-2 db, nekem 3 db használatban levő telefonom van, azokat már össze sem számolom, amiket az évek során lecseréltünk és most a szekrényben kushadnak.) Csupán arról van szó, hogy ő nem akar 2 db telefont cipelgetni, figyelgetni, töltögetni!
    Nekem is elég nagy gond, hogy a munkáim miatt 3 db telefont kell figyelnem (2 munka, 2 magán), teljesen megértem, ha ezt nem szeretné!
    A kétkártyás mobilja sem oldja meg ezt a gondot, mint leírtam...

    6. A magántelefonjára irányítsa át a hivatalos hívásait?!... :Y
    És a saját pénzünkön hívja vissza az egyiptomi, szíriai, indiai, osztrák, francia, holland stb. partnereit?!... (Pont amiatt van szüksége céges előfizetésre, hogy ezt a tetemes költséget a cég fizesse és ne a dolgozó, hiszen a cég érdekében hívja a partnereit.)

    Amúgy megnyugtatlak, hogy én már rég túl vagyok ezen az egész Flottakövetési ügyön, tavaly megtudtam róla mindent, ami érdekelt és azóta nem foglalkoztam vele.

    Most viszont (a fenti cikk miatt) fontosnak éreztem, hogy leírjam a többieknek is : tudnak róla, hogy akár őket is nyomon követheti a Munkáltatójuk a tudtuk nélkül? (Már ha kaptak a cégtől céges mobilt.)

    < A lehetetlen mindössze annyit jelent, hogy még nem találtad meg a megoldást. >

Új hozzászólás Aktív témák