Új hozzászólás Aktív témák

  • Nekomajin

    aktív tag

    Azért ezzel az "úgysem fizetne érte" kategorizálással le lehetne állni. Hónapok óta követem a fórumot, és rengeteg helyen olvastam ezt. Ez baromira sértő, rengetegen vannak, akik igen is megvennék a filmet/zenét/software-t, ha elérhető áruk lenne. És igaza van annak, aki azt írja, hogy ha nem 1000+ forint lenne egy mozijegy, hanem mondjuk 300, akkor nem évente kétszer mennék moziba, hanem mondjuk havonta kétszer.
    Ugyanez áll a DVD-kre vagy a CD-kre is. Ha abból indulunk ki, hogy prioritást élveznek az életemben mondjuk a filmek, akkor se tudnék megvenni havi 2-3-nál többet. És mi van akkor, ha olyan filmet szeretnék megnézni, amit nem tudok beszerezni?
    És mi van, ha én egy 3-4 verzióval régebbi Nero-t használok? Azzal milyen kiesést okozok a gyártónak? Mert az is biztos, hogy ha nem azt használnám, akkor valami freeware alternatívát keresnék helyette. De ha mondjuk előrhető áron (mondjuk 2000 forint, hasraütöttem) vehetnék egy régebbi Nero-t, amiben minden rendesen működik, amire nekem szükségem van, egészen biztosan megvenném.
    Az itt a baj, hogy ha van pénzed, akkor megveszed, ha nincs, akkor meg dögöljél meg. Nincs alternatívája a wareznak. (Software esetében freeware programokkal ki lehet cselezni, de zene/film/játék esetében ez nem működik.)
    Ez a kiadók meg az elavul üzletpolitika sara, de az ilyen fórumozói hozzáállás se segít a dolgon. Persze, van egy csoport, akik már csak azért is torrentről szednék le a cuccot, még ha olcsón meg is lehetne venni, de mégis mit képzel magáról az az ember, aki egy az egyben ráhúzza mindenkire az "úgyse venné meg, ha olcsó lenne, akkor se" kategóriát? Honnan veszi a bátorságot? Ez egy igen sértő megnyilvánulás, nem is értem, hogy ezt miért nem veszik észre.

Új hozzászólás Aktív témák