Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • villamos

    őstag

    Meddig fog még a technológia fejlődni?
    Fejlődni addig, amíg a világot uraló pénzügyi háttérhatalom engedi. Addig, amíg számára hasznot hajt, addig engedi. Amint olyan eszköz kerül az emberek birtokába, ami nem jár anyagi haszonnal a nemzetközi pénzoligarchia számára, azt egyből eltussolják, elrejtik, mivel veszélyeztetheti a hatalmukat. Ha pl valakinek sikerül valamilyen módon olyan autót készíteni, ami kőolaj alapú benzin helyett, teszem azt tiszta vízzel megy, akkor őt minden áron el fogják lehetetleníteni, hiszen konkurenciát fog jelenteni az új erőforrás a kőoljanak, amelyben rengeteg pénz van.

    Tényleg a gépekkel kieresztettük a szellemet a palackból, és magunk alatt vágjuk a fát?
    Az aktuális tásadalmi rendszer alatt mindenképpen.
    Mai erőforrásainkkal és technológiánkkal olyan dolgokra lennénk képesek, amikről még csak nem is álmodnánk. A technológia segítségével mindent meg lehetne oldani. Amíg azonban nem történik meg a társadalmi áttörés, vagyis a pénz alapú társadalom leváltása erőforrás alapúra, addig nem sok haszna van, addig tovább folytatódik az elnyomás a technológa segítségével is. Erre a következő 100 évben biztosan nem számíthatunk.

    Minden baj okozója a tudomány?
    Igen, és nem. Attól függ milyen szempontból nézzük.
    Ha abból a szempontból nézzük, hogy megfigyelve az állatokat, ők boldognak tűnnek. Nincs más dolguk konkrétan, mint táplálkozni, aludni, és szaporodni. A tudomány tett minket azzá, amik vagyunk. A tudománynak köszönhetjük a háborúkat, az atombombát, a tömegpusztító biológiai fegyvereket, a Holocaustot stb.
    Viszont a tudománynak köszönhetjük azt is, hogy az átlagéletkor a pár évezreddel ezelőtti 25-30 évesről, 60 évre növekedett. Ma már akár 100 évig is élhetünk. A tudománynak köszönhetjük az atomenergiát, az életmentő gyógyszereket és műszereket, a genetikai kutatásoknak köszönhetően már tudhatjuk kik lehettek az őseink, és hol éltek.
    A tudomány önnmagában sem nem rosz, sem nem jó. Rajtunk áll, hogy milyen módon használjuk fel. Atombombát, vagy atomerőművet építünk e.

    A tudomány lehet-e a "megmentőnk"?
    Igen. De mindenképpen szükséges, hogy megértsük, minden ember ugyanúgy értékes, nincs olyan, hogy az egyik ember értékesebb a másiknál. A tudomány képes lehet arra, hogy embereknek ne kelljen éhezniük, ne kelljen megbetegedniük sehol. Meg kell értenünk, hogy mi, a nyugati civilizáció, az emberiségnek csak egy kicsi, és kiváltságos szelete vagyunk, rajtunk kívül milliárdok nélkülöznek nap, mint nap, és élnek úgy, hogy nem tudják, hogy másnap egyáltalán tudnak e enni valamit, vagy sem.

    Meddig szabad engedni a tudományokat, meddig mondhatjuk magunkat embernek? Vagy esetleg már így is túl messze mentünk?
    Attól függ, hogy mit értünk ember alatt. Ezt kell először tisztázni. Pl ha veszünk egy vak embert, és a fejébe ültetünk valamit, aminek segítségével lát, akkor ő már kevésbé ember, mint az, akinek nincs ilyesmire szüksége? Vagy az, aki elveszíti a lábait, és teljes mértékben lábként használható művégtagokat kap helyette, amelyekkel szaladni, és tapintani is tud? Nem hinném hogy az ember kizárólag biológiai szervezet lehet.

    Vajon egy szép napon sikerül-e "Istent játszanunk" és megalkotni a gondolkodó gépeket?
    Ez még a távoli jövő. Az sem biztos, hogy képesek leszük rá valaha. Az emberi agy rendkívül bonyolult szerkezet, és bár napról-napra egyre többet tudunk meg róla, még mindig nem tudjuk miként működik. Akkor hogyan tudnánk lemásolni?

    És egyáltalán szép lesz ez a nap?
    Nem lehet tudni, mindenesetre én nem hiszek az ilyen Terminátor -féle posztapokaliptkus látomásokban.

    Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

Új hozzászólás Aktív témák