Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Juhaszatti #31 üzenetére



    Az elég szar dolog, ha egy ország egészségügyi rendszere nincs felkészülve arra, hogy ne napi 30-50, hanem 100 beteget lásson el.
    Mondhatnám azt, hogy a sport fontos, (mert az), csak véleményem szerint a légzés fontosabb :) haértedmiregondolok.
    Én elfogadom, és teljesen egyértelműnek gondolom, hogy a betegség ellen tenni, és felkészülni kell.
    Azt viszont már nem tartom épeszű dolognak, hogy lóf.sz tájékoztatás nincs róla, csak arról, hogy "jön".
    Jön. Jön a leishmaniasis is a klímaváltozás miatt példának okáért, és egy huncut szó nem sok, annyi sem esik róla :) Végső soron semmi baj nincs akkor, ha éveken át egy nedvedző fekély van az orrod helyén. Vagy a fél arcod leesik. És ebbe évente kb 1.5 millió ember kerül bele, ebből 40-60ezer meghal.
    De mi ez a covid19 5 hónap alatt megfertőzött 120ezréhez, és belehalt 4ezréhez képest, ugye? Mindezt úgy, hogy a kiindulási helyen ez már lecsengőben van...
    És a leishmaniasis csak egy a többszáznyi szarból ami leselkedik, csak a koronavírus most be lett dobva a köztudatba, és agyvérzésig nyomja a média.
    Mert az olyan félelmetesnek hangzik, hogy "koronavírus". Ha meg azt mondanák, hogy protozoon? Mi az, valami klingon energiafegyver?
    Érted?

    Szóval én ezt az egészet egy cirkusznak tartom, ami nem alaptalan, de túlságosan eltúlzott, és agyonhájpolt, aminek 90%ban a pénzhez van köze.
    Szerintem.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

Új hozzászólás Aktív témák