Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz julius666 #120 üzenetére

    +1.

    Egyébként az ennél kisebb fizetésű családoknál is, mert elég jelentős adókedvezmény jár annak, akinek gyereke van. Sajna a még az oktatásban lévő eltartottakra nem vonatkozik az adókedvezmény, pedig nem tudom mi a különbség egy 17 és 18 éves gimnazista (esetleg egyetemista) között, egyik sem tud keresni igazán.

  • bambano

    titán

    válasz julius666 #120 üzenetére

    Pár tévedés:
    - a digi nem kis szolgáltató az upc-hez képest, hanem nagy.
    - a kis magyar internet szolgáltatók hogyan fogják tartani az árukat, ha a nagy multiktól vesznek szolgáltatást ahhoz, hogy szolgáltatni tudjanak? Egyik kis magyar szolgáltatónak sincs saját országos hálózata, ergo aki Csajágaröcsögén szolgáltat, az is vesz minimum Pestig egy bérelt vonalat valakitől, akinek van... És ez a valaki tipikusan invitel vagy t-com. Ráadásul ezek nem lakossági üzletágak, hanem b2b, amiről még nem volt szó, hogy szintén ellenőrizni fogják úgy, mint a lakosságit (azt se lehet egyébként, de az más tészta).

    Pl. kis szolgáltatónak hirtelen felemelik a bérelt vonali díját 20%-kal, meg jön a szintén megválságadóztatott áramszolgáltató, aki megemeli az oszlopbérleti díjat, mondjuk duplájára, mint most, meg még egy-két barát, haver cég, mint pl. az rtlklub, megemeli a műsorgyártási díjat, így a nagy multiknak továbbra is megmarad a kiszivattyúzni való pénze, a kicsik meg oboáznak, mint a torkosborz, majd tönkremennek szép csendben.

    Az oszlopbérleti díjról:
    települési hálózatot alapvetően két módon lehet építeni: levegőbe vagy földbe. A magyar kistelepülések zömében két hálózat van már kiépítve, a régi matávos telefonos hálózat meg a villanyáram szolgáltatói hálózat, mindkettő jellemzően levegőben, oszlopsoron van. A helyi önkormányzatok egyrészt érthető (az utca mindkét oldalán van már oszlopsor), másrészt nem érthető okokból újabb oszlopsor állítására nem adnak engedélyt, ergo marad az, hogy aki hálózatot akar építeni, az vagy bérel lehetőséget a két szolgáltató oszlopain, vagy megy a föld alá. A föld alatt építkezni drága. Azt ki lehet találni, hogy a matávnak mennyire érdeke a saját oszlopaira felengedni a versenytársat. Van, hogy felengedi, de olyan feltételekkel, ami kifizethetetlen (pl. oszlopsor teljes modernizálása, vagyis te, mint alternatív szolgáltató, modernizáld az inkumbens hálózatát, rotfl, csak kicsit drágább, mint újat építeni).

    Marad tehát az, hogy megpróbálsz megegyezni az áramszolgáltatóval. Csakhogy az áramszolgáltató tisztában van vele, hogy monopol helyzetben van, annyit kér, amennyit akar. Szégyenről itt szó sincs. Ha éppen duplájára akarja emelni a díjat, megteheti. Jelzem: meg is tette mostanában. Ha erre rápakol a kormány még mindenféle adót, akkor még jobban fog emelni.

    Fentiek alapján az egész, amit ti elképzeltek a távközlésről, álom kategória. De nincs ezzel semmi baj, miért is értene hozzá az egyszeri kommentelő, ha a kormánynak sincs lövése sem az egészről...

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák