Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius666

    addikt

    válasz bambano #128 üzenetére

    - a digi nem kis szolgáltató az upc-hez képest, hanem nagy.

    Bele is esik a felső adósávba?

    - a kis magyar internet szolgáltatók hogyan fogják tartani az árukat, ha a nagy multiktól vesznek szolgáltatást ahhoz, hogy szolgáltatni tudjanak?

    -> "azok ahol van esetlegesen egy kisebb szolgáltató is, akinek van saját (nem nagyobb szolgáltatótól bérelt) hálózata (Digi pl), mert őket (miután a kisebb sávba esnek), sokkal kevésbé érinti a megszorítás, így lesz olcsó kompetítor."

    Sajnos nem vagyok pontosan tisztában a magyar távközlési cégek piacával, lehet hogy ilyen cégek (amiről beszéltem), nem is léteznek (pláne ha a Digi is a felső adósávba esik). Ha tényleg nem, én készséggel elhiszem neked mint a területen nálam jártasabbnak, ez esetben - habár alapvetően igazságtartalma megmarad - az idézett állításom valóban értelmét veszti.

  • osztraksajt

    őstag

    válasz bambano #128 üzenetére

    De jól érzem, hogy az oszlopbérleti díj független a válságadótól? Amúgy is annyira emelik amennyit még éppen elbírsz mielőtt még éppen belerokkannál, erre maximum ürügy a válságadó, nem indok, előbb utóbb úgyis meglépik. Tudom nem vigasztal.

    Tényleg mocsokság amit művelnek monopolhelyzetben. Én is tudnék mesélni az alvállalkozók kiszipolyozásáról gazdagon. Harmadik cégbe kiszervezett beruházó aki "véletlenül" tönkremegy mire fizetni kellene az elvégzett munkáért, a beruházás megvan, az alvállakozók megcsinálták, de természetesen a megrendelőtől az első alvállalkozó független gazdasági társaság, nem felelős a beruházást megrendelő. És erre van ember aki ezt megcsinálja/felvállalja, beborítja a céget. De folytathatnánk a sort az egyéb trükközésekkel. Amúgy elég sok céget könyvelek, asszonypajtás pedig könyvvizsgáló, hidd el ismerem a nagy magyar valóságot. Könyvelek akkora céget is aki multi-áruháznak szállít be, és csak annak a számla benyújtás rendje alapján már látszik hogy azok mennyit adóznak. Még a helyi adót is a beszállítókra terhelik át "kreatív módszerekkel".

Új hozzászólás Aktív témák