Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Morden24 #61 üzenetére

    Nekem asztali gépem van, mivel az otthonom egyben a munkahelyem is, ezért nem kell lapos. Mutogatják ezeket a tableteket mindenfelé, hát igencsak bután érezném magam az utcán egy olyannal. Mint egy vágódeszka.
    Mondjuk én elég régimódi vagyok, és mindig furán nézek az olyan emberekre, akik nyilvánosan olyasmit csinálnak, aminek az én megítélésem szerint otthon van a helye. Ebbe beletartozik sok minden, pl. az utcán, BKV-n esznek, könyvet olvasnak, vagy éppen interneteznek egy ilyen vacakkal, meg kihangosítón hallgatják a telefonról a zenét, stb. Engem ezek a dolgok nagyon irritálnak, és egyfajta igénytelenségnek tartom az ilyesmit.
    Sok ember panaszkodik, hogy ez nem jó, az nem jó, így szívok, úgy szívok. Pedig az esetek nagy részében minden megoldható lenne csak azzal, hogy megadják a módját annak, amit csinálnak.
    Mennyivel jobb olvasni egy karosszékben otthon, mint a metrón nyomorogva az utastársad könyökével a bordáid között. Én el nem tudnám képzelni, hogy leülök a parkban egy padra, térdemre dobott sporttáskán egy laptop, és szörfölök a neten. Annak nem ott van a helye, és ideje, aki normálisan meg tudja szervezni magának a napját, az nem fogja 5 percenként előkapkodni a lapost meg a tabletet, hogy most akkor hova is kell mennem, miért is vagyok itt, hol kell lennem két óra múlva, stb.
    Persze, sokan ráfogják arra, hogy időspórolás, meg hasonlók. Csak az a baj, hogy aki 3 metrómegállónyit utazva is belebújik egy könyvbe, vagy egy tabletbe, az azt jelenti, hogy nincs szabadideje, ergo mikor él?

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Morden24 #63 üzenetére

    Értelek, nem konkrétan a Te hsz-edre reagáltam, csak az volt az utolsó, és "választ" nyomtam az "új" helyett, elnézést... :R
    Nem jellemzően fejben tartom a dolgokat, hanem inkább igyekszem nem kihegyezni az ilyesmit, tehát annyit vállalok be egy adott időszakra, ami még akkor is tartható, ha közbejön valami. Akiknek ez nem megy, Ők a tipikusan mindenhonnan elkéső, egy nap alatt váltsuk meg a világot jellegű emberek, akik külső segítség nélkül, de inkább azzal sem tudják tartani a maguknak felállított napi programot.
    Nekik jók az ilyen kütyük, mert helyváltoztatás közben is pöröghetnek rajta, és elintézhetnek dolgokat, de ismétlem, mikor élnek igazából? Mindenhonnan elkésnek, mindig rohannak, senkire sincs elég idejük, az én szememben szimplán tiszteletlenek másokkal az ilyen viselkedéssel...

    Danny007, ezzel egyet értek. Nekem áthidaló megoldásként van itthon egy Compaq Ipaq nevezetű kis P3-as pc, a szekrény tetején. Kemény 4ezer forintos beruházás volt. Ha valami gond van az asztali, "nagy" géppel, 3 perc alatt beüzemelem, és mehet minden tovább, csak kicsit lassabban... :D

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz floatr #68 üzenetére

    Tiszta autóipar-feeling van itt is. Ott most az a divat, hogy a gyártók igyekeznek 'új' kategóriákat kitalálni, és az abba gyártott modellt a világ egyetlen ilyen kategóriájú autójaként hirdetni, megvetetni. Csak lassan már olyan kategóriák lesznek, mint a Rippel-fivérek világcsúcsai... :DDD

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Morden24 #74 üzenetére

    Nem mindenki dolgozik otthonról, és szabja meg saját maga, hogy mennyi az elvégzendő munkamennyiség, vagy éppen azt, hogy mikor és hová kell mennie.

    Én ezt elhiszem, de általában amikor valaki elvállal egy munkát, vagy betölt egy állást, nagy valószínűséggel előre fogja látni, hogy az mivel jár. Tehát elvileg Ő szabja meg, hogy mennyit vállal, és hogy az mennyi utazással jár, stb. Mert ha nem tudja csinálni, vagy nem képes rá, akkor el sem vállalja, vagy elküldik. Csak éppen az ilyen emberek nagy része tisztára úgy viselkedik, és úgy adja elő magát, mintha őt azért vették volna fel, hogy napi 8 órát ücsörögjön egy széken, ehhez képest meg napi 12 órában rohangál a városban fel-alá. Miközben ez nem igaz, mert tudnia kellett, hogy ez mivel jár.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Depression #107 üzenetére

    Az az álomvilág, amit Te írsz. Megkérdezhetem, manapság milyen parkba mész le? Már ha éppen nem Alaszkában élsz egy olyan helyen, ahova havonta egyszer jár repülő, és 500km-es körzetben nincs egy autó sem.
    Amit Te parknak gondolsz, az egy büdös, koszos, teleszemetelt pöcegödör, tele mérges gázokkal és szmoggal. Kösz de, akkor inkább a karosszék, megfulladni otthon is meg lehet... :)

  • wxppro

    aktív tag

    válasz floatr #100 üzenetére

    a lapost kevésbé kell hűteni lévén h az összes áramkör teljes terhelés melletti hődisszipációja alacsonyabb az asztali gép idle állapotában malmozó cpujáénál.

    Ezt ugye nem gondolod komolyan? Mutassak Neked load-92 fokos cpu-t Acer laposban...? :K

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Depression #118 üzenetére

    Inkább hagyjuk. Mutass nekem egy olyan helyet itthon, ahol nincs szemét, nincs bűz, jó a levegő. Mert szerintem egy sincs. Mindenhol az autók bűzét szívod be, teljesen mindegy, hol élsz...én is csak ide költöztem, vidékről, azt gondolod, hogy ott jobb a helyzet? Dehogy jobb. Akik otthon maradtak, ugyanarra panaszkodnak mint én itt. Ott sem kevesebb az adott területre eső szennyezés, meg az autók száma, és nem jobb a levegő sem. Ez van, mi tettük ilyenné, úgyhogy most szívhatjuk, szó szerint...

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Rickazoid #120 üzenetére

    Azért jók ezek a tabletek.
    Pl. van olyan, hogy a fejed fölé teszed, és a kék eget látod rajta... :W

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Morden24 #125 üzenetére

    Ez teljesen így van. Aki nem ért hozzá, az az asztali gépet sem a valós igények szerint veszi meg magának. Mondjuk annyival kiegészíteném, hogy talán egy asztalival nem lőhet annyira mellé, illetve ha mellé is lő, később olcsóbban korrigálhatja, mintha egy laptoppal tenné ugyanezt.
    Persze, extrém eset előfordulhat, mint pl. az egyik rokonomnál, aki szintén saját szakállra vett asztalit úgy, hogy előtte semmilyen gépe nem volt. Aztán mikor a gyerek játszani szeretett volna komolyabb játékkal, és elkezdtek engem nyaggatni videókártya-bővítés miatt, kiderült, hogy sem AGP sem PCI-E foglalat nincs az alaplapon... :W
    A másik véglet apám, Ő is összerakatott magának egy gépet netezni, pénz nem számított, hát olyan is lett a masina. 4GB ram, 650W táp, Quad proci, meg valami brutál VGA, amivel talán 3D mozifilmeket szerkesztenek... :DDD Hetente egyszer bekapcsolja, aztán megnézi a neten, hogy hol olcsóbb a cement meg a sóder... :W
    A tágabb családban van laptop is, ami már két éve el sem lett mozdítva az asztalról, az indok: kicsi a gyerek, ne rángassa a kábeleket. Tesóméknál szintén ezért van laptop, hogy a kábelek ne kössék helyhez, viszont amióta bekerült a lakásba, azóta ott van a nappaliban egy kisszéken a kanapé előtt... :) És természetes a töltő zsinórján úgy kell átlépkedni, mert ha beleakadsz, lerántod a lapost a székről...

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz attila9988 #135 üzenetére

    Ez így van. Mondjuk könnyen meg lehet becsülni, hogy x userből hánynak van ténylegesen szüksége a mobilitásra. Megdöbbentően kevésnek ahhoz képest, amennyi lapos használatban van.
    Elég, ha mondjuk körülnézel frekventált helyeken, ahol mindenféle ember megfordul. Azért nagy valószínűséggel megbecsülhető, hogy pl. 1000 emberből hánynak van gépe, és ezek közül hány szaladgál lapossal. A hibaszázalékot azok adják, akik otthon felejtették... :DDD
    Biztos van valahol egy statisztika arról, hogy kb. mennyi mobil eszköz (nem telefon) van használatban. Ezek százalékos aránya az általad látott, ténylegesen mobil eszközt használók arányával összehasonlítva szerintem elég érdekes képet adna. Én úgy saccolom, hogy kb. 10 mobil eszközt használóból ténylegesen csak 2-nek van rá szüksége.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #138 üzenetére

    Ez nekem nem szempont, sőt, ha mondjuk ilyen megfontolásból van laposod, akkor szinte nem nyersz semmit.
    Van egy sarok nekem a lakásban, ami az asztali gép miatt van. Ott van minden, ami kellhet, cd-lemezek, nyomtató, külső eszközök, hangcucc, stb. Ha a laposodat asztaliként használod, akkor ezek a dolgok ahhoz is kellenek, ergo a "kis helyen elfér"-dolognak semmi értelme... :N

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Dany007 #140 üzenetére

    A tényleges szükség és a laptopot használó user szükséglete sajnos nem mindig ugyanaz, azért van több lapos, mint amennyire valójában szükség van. A tesóm példáján ez egyszerűen lekövethető, Neki azért van, hogy ne legyen sok kábel, és a lakásban bárhol lehessen használni. Ezzel szemben, mint említettem, évek óta egy kisszéken van a gép a nappaliban, és a töltőjének a vezetéke majdnem térdmagasságban húzódik a konnektor felé, mert az meg messze van. Vagy kikerülöd, vagy átléped, esetleg lerántod a gépet, ha beleakadsz és nem csúszik ki időben a csati a töltőaljzatból.
    Vagyis Ő a fenti okokkal áltatja magát, miközben éppen arra nem használja, amiért állítólag vette. Nem viszi sehova még a lakáson belül sem, és az az egy szem kábele is forgalmi akadályt képez. Szerintem nem egyedüli a példája.

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Dany007 #142 üzenetére

    Persze, nehéz ügy meghatározni ezt a dolgot. De végülis, ha pl. engem nem érint, vagy nekem nem okoz érdeksérelmet, tőlem mindenki arra költi a pesóját, amire csak akarja. Szerencsére a feleségem, meg a gyerek nem ilyen, a lányt meg sikerült észérvekkel meggyőzni... :)

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #145 üzenetére

    Azta. Gondolkodni még tudok, már bocs, azért írtam azt, amit.
    Igen, a kiegészítőkkel együtt ugyanannyi helyet foglal, ha asztaliként használod. Mert az asztali gép attól az, hogy fix helyen van, tehát kell neki egy asztal, vagy egy hely, ahonnan nem pakolgatod el állandóan, mert macerás. És ha már ez a hely illetve az asztal funkciója, akkor olyan mindegy, hogy egy notebook, egy asztali gép, vagy egy zsebszámológép van rajta. Effektíve ezeknek a készülékeknek egymástól eltérő nagyságú a helyigénye, de ha egy olyan helyen használod, ami direkt erre a célra van, és képes mindegyik készülék elhelyezésére, akkor nem ugyanakkora helyet foglalsz el a lakásból erre a célra? Dehogynem. Egy számítógépasztal nem lesz attól kisebb, hogy notebook-ot teszel rá, és nem lesz nagyobb sem, ha asztali gépet. A hangsúly a használat módján van, nem a gépek méretén.
    Azt hittem világos, mire gondolok.
    Feltételezem, ha Te mondjuk laptopot teszel egy számítógép asztalra, valószínűleg az asztali gép üresen maradt helyén nem fogsz bögréket tárolni, vagy más, oda nem való dolgot.
    Ha minden használatkor előszeded, majd elpakolod, akkor máris valóra válik és értelmet nyer az ok, amiért laposod van, és nem hagyományos géped. Ha soha nem mozdítod el a helyéről, és rá van dugva mindenféle kiegészítő, amit egy asztalira szoktak, akkor asztaliként használod, és azért nem mozdítod el, mert az a hely azért van, ergo egy asztali géppel is megoldható lenne. Vagyis, hiába kicsi és kompakt a géped, a használat módja miatt ugyanakkora helyet foglal, mint egy asztali. :K

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #147 üzenetére

    Oké, ez is egy szempont és elfogadható, legalábbis részemről. Mondjuk nekem így desktoppal is a lehető legkisebb asztalom van, szóval tényleg nem nyernék helyet egy lapossal.
    Azért indulok ki abból, hogy ugyanakkora tárolóra helyezném a fix notit, mert hiába kicsi maga a gép, a perifériák ugyanakkorák lennének. Nyomtató, hifi, egy csomó lemez, stb., ezeket nem tudom lezsugorítani.

    (#148) mdk01, okés, a szerzői jogok átruházva... :K Szerintem mehet a három sor, nekem régebben négy volt, és akkor szóltak, meg lecsíptek belőle egyet. Meg ha jól tudom (éppen miattam) limitálták is az aláírás hosszát, így a rendszer nem enged többet beírni, de próbáld ki... :K

    (#150) kovgab ezt én is így látom, ha nem fix helye van, hanem tényleg helyhiány miatt vették, akkor aláírom a létjogosultságát... :K

    [ Szerkesztve ]

  • wxppro

    aktív tag

    válasz Polllen #153 üzenetére

    Az én asztalomnál a por miatt van fent a desktop, lent is van egy ugyanilyen tartórész, de ott 3x annyi port szed össze a ház a szűrőbetétek ellenére. Sajnos így a cd-k a polcra szorultak, pedig a tartón, ahol most a gép van, frankó rések sorakoznak egymás után cd-tokokra méretezve. Szóval valamit valamiért, ez is a kis hely átka...
    Tudom, most az fog jönni, ha laposom lenne ugyanezen az asztalon, akkor oda tudnám rakni a desktop helyére a cd-lemezeket... :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák