Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Narxis #43 üzenetére

    Ez azért erős túlzás. Ahhoz még gyúrniuk kell picit ARM kompatibilitás terén. Majd ha legalább annyira támogatott lesz, mint a 64 bit jelenleg és lehet majd mellette végszükségből emulálni x86-ra írt szoftvereket, akkor azt mondom, hogy oké, az átlagusernek megfelel.

    De akkor sem konkrétan a tabletben látom a jövőt, mert nincs létjogosultsága ennek a méretnek. Okostelefonnak túl nagy, kényelmetlen és nehézkes, laptop helyett meg túl kicsi és az funkciószegény. Addig lesz sláger, amíg meg nem jelennek a lézeres kivetítős képernyők, ehhez hasonló koncepció formájában:

    Én ilyesmiben látnám a jövőt, ahol ténylegesen fejlődés van, nem pedig pénz diktálta, válságkezelő-harácsoló butítás és visszafejlődés.

    Ahol egy okostelefon méretű eszközt zsebre vágsz, amely az asztali PC-d teljesítményét nyújtja annak kényelmével együtt, utazás közben a laptopod kényelmét, az okostelefonod fogyasztásával és aksiidejével (vagy annál jobban, mert ez azért vicc így 2013-ban), valamint méretével.

    De nem egy olyan, ahol legyen egyszer egy okostelefonod. Egyrészt azért, mert már buta telefont nem is lehet kapni nagyon, másrészt annak tényleges és nyilvánvaló előnyei miatt. Egyszer legyen még egy tableted is, hogy bárhol, bármikor egyszerűen internetezhess, videózhass és olvashass könyveket nagyobb képernyőn. Ha produktív munkára is vágysz, akkor legyen asztali PC-d. Ha sokat utazol, akkor pedig laptopod is, hogy hordozd a produktív munkára képes gépet. Ez így maximum annak jó, aki eladja neked a terméket és profitál.

    De jelenleg a helyzet az, hogy az asztali gép az, ami haldoklik, mert az egyre terjedő mobil-életmódból és a laptopok fejlődéséből adódóan (meg az alacsonyabb áramszámla miatt) utóbbi egyre jobban kiváltja előbbit. Egy prémium kategóriás eszköz pedig még produktív munkára is jó, csak baromi drága. Szóval PC-t ma már tényleg csak az vesz, aki szegény, emiatt minden fillér számít neki, az, aki költséget minimalizál és mellette kevésbé mobil illetve út közben nincs szüksége a PC teljesítményére, valamint az, akinek tényleg nagyon brutál teljesítményre van szüksége.

    Az okostelefonnak pedig van létjogosultsága, mert GPS, meg internet, meg egy csomó minden egy zsebben elférő eszközben, amely ráadásul már annyira az életünk részévé vált, hogy sokaknál még a karórát is kiváltotta.

    De ebbe a képbe valahogy a tablet az, ami a legkevésbé illik bele, mert ha az igénytelenséget és a marketinges cukormázat leszámítjuk, a tabletet jelenlegi formájában tényleg csak az tudja érdemben hasznosítani, aki vagy elég gazdag ahhoz, hogy legyen neki a maradék 3 eszköz mellé egy ilyen is negyediknek (tengerparton e-mailezés vagy Facebook nagyobb képernyőn kényelmesebb, a laptopba viszont belemegy a homok), vagy aki elég igénytelen ahhoz, hogy hordozható eszköznek az okostelefon mellé beújítson egy ilyet szintén a nagyobb képernyő miatt, de produktív munkára alkalmatlan, nem úgy, mint a laptop.

    A fix kijelzők napjai meg különben is meg vannak számlálva. A jövő vagy a lézeres kivetítő (ahol nincs falra sem szükség, mint a projektornál), vagy az összehajtogatható e-papír, vagy a Google Glass-hoz hasonló megoldás, bár utóbbi nem tudom hosszútávon mennyire roncsolja a szemet, de ha csak a közelre fókuszálásból eredő rövidlátást és az egyoldalas megoldás miatti szemtengelyferdülést vesszük is alapul, a Google Glass generáció kicsit hasonlítani fog Matolcsyra.

    Szóval marad az e-papír és a lézeres sík-kivetítés a 3D-s térben.

  • fordfairlane

    veterán

    válasz Narxis #47 üzenetére

    Pénzügyi oldalról biztos luxus a táblagép...

    Egy 80-85 ezer forintból megvásárolható Nexus 7-et nem nevezném luxusnak. Ezzel az erővel az okostelefon a luxus, mert én például a mai napig filléres butatelefon + tablet kombóval mászkálok. A Thinkpad a sarokban porosodik, mert munkára a desktop sokkal jobban kézreáll, amikor meg úton vagyok, úgy sem tudok dolgozni.

    A tabletek akkor fog visszaszorulni, ha jön egy újabb eszköz, ami jobban kézreáll. A netbookok eltűnése sem visszarendeződésnek köszönhető, a felhasználók nem a 15 collos gagyilaptopokra mentek vissza, vagy az asztali gépekre.

    (Ami pedig a platformot illeti, tavaly több ARM processzort gyártottak, mint eddig összesen x86-ot, mióta világ a világ. Aki nem látja a paradigmaváltást ennyi év után sem, az vak, vagy csak durcás)

    [ Szerkesztve ]

    x gon' give it to ya

Új hozzászólás Aktív témák