Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bvalek2

    csendes tag

    Szép lenne, ha így lenne. Csakhogy, mindig lesz olyan szülő, aki nem védi meg a gyerekét a neten. Mi a teendő ilyenkor? Kötelessége az államnak védeni az érintett gyerek emberi jogait? Amennyiben nem akarunk visszatérni a törzsi életközösségekbe, ahol a családfő élet és halál ura, a válasz 2010-ben feltétlenül igen. Jó, hát akkor neveljük az embereket, felvilágosítókampány, stb. Ennek ellenére lesz aki nem igazodik, nemtörődömségből vagy rosszindulatból. Vele mi legyen? Ellenőrizzük, hogy teszi-e a dolgát, és ha nem, akkor bünti? Akár jobbról, akár balról közelítjük meg a kérdést, előbb utóbb "táborozás" lesz belőle, mert a társadalom egy része nem tud róla, hogy mi mit képzeltünk el helyesnek.

    Ez már 6000 évvel ezelőtt is felmerült, amikor az Eufrátesz partján valaki nem volt hajlandó karban tartani a ráeső gátszakaszt, hiába a felvilágosító kampányok. Bizonyos dolgokat muszáj közösen szabályozni, mert közös érdek.

    Mi lenne, ha egyszerűen elfogadnánk a realitásokat, és kialakítanánk egy minimalista szabályozást, ami a legkevesebb beavatkozással biztosítana egy minimumot (nem kell tökéletes eredmény)? Ja bocs, azt fúj fúj nyugati konzervatívok szokták csinálni. Meg az új magyar kormány.

    Írtam egy relativitáselmélet könyvet, itt olvasható: http://www.scribd.com/bvalek2

Új hozzászólás Aktív témák